Woda oceanu w pobliżu Vancouver zabarwiła się na czerwono

Kategorie: 

Źródło: YouTube

W Zatoce English znajdującej się w okolicy kanadyjskiego miasta Vancouver, doszło do nietypowego zjawiska. Woda w morzu zabarwiła się na czerwono, co zwróciło uwagę wielu mieszkańców.

 

Specjaliści pospieszyli z wyjaśnieniami, że czerwona woda zatoki to nie zapowiedź apokalipsy, tylko naturalne zjawisko związane z zakwitem alg.

 

Tego typu zjawiska występują po obu stronach wybrzeża Ameryki Północnej i zwykle prowadzą do masowego wymierania ryb, które nie są w stanie funkcjonować w tak toksycznym środowisku.

 

Eksperci twierdzą, że masywne zakwity alg zdarzają się wtedy gdy jest odpowiednia kombinacja czynników środowiskowych. Przede wszystkim chodzi o właściwą temperaturę wody oraz odpowiednią fazę przypływu. Algi przeważnie pozostają na wybrzeżu przez kilkanaście dni.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj