Wnioski z raportu w sprawie „Fit for 55” - stanowi zagrożenie bezpieczeństwa Polski i wywoła gwałtowny wzrost cen wszystkiego

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Okres wakacji, Euro 2020, igrzyska olimpijskie w Tokio oraz pogodowe szaleństwo w Europie, powodują, że temat projektu Komisji Europejskiej „Fit for 55”, zepchnięty jest na margines uwagi opinii publicznej. Problem w tym, że tylnymi drzwiami mogą zostać wprowadzone zmiany, które bardzo zagrożą Polsce.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska na potrzeby rządu Zjednoczonej Prawicy, opracowało wstępny raport w sprawie skutków wprowadzenia pakietu klimatycznego „Fit for 55”, któremu patronuje między innymi wróg Polski - Frans Timmermans. 

Jeśli projekt ten zostanie przyjęty, będzie to równoznaczne z powstaniem wielkiego zagrożenia bezpieczeństwa energetycznego i żywnościowego, ubóstwa energetycznego, gwałtownego wzrostu cen oraz spadku konkurencyjności polskiej gospodarki.

 

Z ekspertyz wynika, że nawet niewielkie zmniejszenie emisji dwutlenku węgla oraz innych gazów cieplarnianych, wywoła znaczne koszty dla gospodarstw domowych oraz obywateli o niskich i średnich dochodach.

 

Jeżeli Komisja Europejska nie zapewnieni odpowiednich rekompensat dla państw najbardziej narażonych na  ryzyko energetycznego ubóstwa oraz wielu form wykluczenia komunikacyjnego, to wywoła to ogromne konsekwencje społeczne, takie jak chociażby gwałtowny i trudny do zaakceptowania wzrost opłat za ogrzewanie.

 

Rezygnacja z silników benzynowych oraz diesli, znacząco wpłynie na zatrudnienie w sektorze motoryzacyjnym oraz konkurencyjność państw w jego ramach. Zaadaptowanie się do nowych technologii proponowanych w pakiecie „Fit for 55” do 2025 roku, nie będzie możliwe bez bardzo poważnych reperkusji i to pomimo faktu, że Polska jest największym producentem baterii elektrycznych i eksporterem autobusów elektrycznych w Europie.

 

Konkluzja raportu jest taka, że jeżeli Komisja Europejska przeforsuje tzw. „elektromobilność” w ramach projektu „Fit for 55”, to skaże na śmierć setki tysięcy, a może i miliony małych i  średnich przedsiębiorstw w Europie. UE zastosuje więc ekonomiczną przemoc na gigantyczną skalę, zabijając konkurencję na wolnym rynku.

 

Bądźmy tego świadomi.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Lommo

Ten program odchodzenia od

Ten program odchodzenia od paliw kopalnych i budowa energooszczędnej gospodarki vma sens dla krajów zachodniej i południowej Europy. Surowce energetyczne mimo wszystko się wyczerpują. W wyniku nagłej zwyżki cen ropy w 1973 gospodarki zachodniej Europy zostały sparaliżowane. Więc dalsze braki ropy są realne tym bardziej że rozwija się gospodarczo wiele rejonów świata zwiększając konsumpcję paliw kopalnych. Więc w przypadku kolejnego krachu na rynku ropy kraje o minimalnym zużyciu energii i maksymalnym pozysku energii odnawialnej będą się śmiały. Bo tu w gruncie rzeczy nie chodzi o walkę z emisją CO2 bo to i tak jest nie do zrobienia w skali globalnej. Problem polega na tym że to co jest sensowne i strawione ekonomicznie dla cieplejszego zimą zachodu i południa , oraz są oni bogatsi. To jest to zupełnie nie strawialane ekonomicznie dla biednych i zimniejszych krajów typu Polska. A na dodatek polska siedzi na najbogatszym na świecie złożu węgla na Lubelszczyźnie. Więc co sądzic o wprowadzeniu fit for 55 do Polski to niech sobie każdy sam odpowie i dobierze słowa .

Portret użytkownika Ruchomy Cel

Pastorowi, Arturowi

Pastorowi, Arturowi Pawłowskiemu zaproponowano 2 miliony dolarów i ziemię, aby mógł zbudować swój kościół. 
Warunkiem było to, że przestanie głosić nauki Jezusa Chrystusa tak bezkompromisowo jak je głosi oraz pomagać ludziom bezdomnym - (29:00 minuta)

Portret użytkownika Quark

Żaden kretyński program

Żaden kretyński program unijny nie jest dla nas żadnym zagrożeniem , bo mamy swój kraj , swój rząd i swoją konstytucję i nie musimy wykonywać żadnych poleceń obcego nam europarlamentu tylko dlatego , że należymy do wspólnoty niepodległych państw ! , zwanej Unią Europejską . Polski rząd ZOBOWIĄZANY jest tylko do jednego (!) - do dbania o interesy naszego kraju i nas - jego mieszkańców - nic innego się nie liczy .  Każda propozycja jakiejkowiek zmiany i modernizacji powinna przejść test pytań : czy nam się to opłaca , stać nas na to ? , czy to psunięcie jest racjonalne/sensowne ? , czy potrzebujemy takiej zmiany ? , i czy przyniesie ona korzyść krajowi i mieszkańcom ? . Dopiero gdy na wszystkie te pytania odpowiemy "TAK" , możemy zacząć wprowadzać jakąś zmianę . Czyli co powinniśmy MY polacy zrobić ? Wymusić na naszym rządzie wywiązanie się z tego ZOBOWIĄZANIA ! 

Bo rząd nie jest od tego by nami rządził wedle swojego czy czyjegoś (unijnego) widzimisię .. ale od tego by pracował na rzecz DOBROBYTU narodu który go do rządzenia powołał !  I teraz jak to zrobić ? Niestety nie mamy żadnej możliwości wywarcia na nich presji - my niezadowoleni . Nie mamy też sposobu na "zbuntowanie" całego narodu - ucisk jest zbyt mało uciążliwy by wywołał pospolite społeczne niezadowolenie . Protesty też NIC nie dadzą . Jak zatem zatrzymać niekorzystne zmiany ? Trzeba zrezygnować z demokracji - rządów głupców , w ten sposób : https://www.youtube.com/watch?v=FJ3N_2r6R-o

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Bo rząd nie jest od tego by

Bo rząd nie jest od tego by nami rządził wedle swojego czy czyjegoś (unijnego) widzimisię .. ale od tego by pracował na rzecz DOBROBYTU narodu który go do rządzenia powołał

Ty sobie, a rzeczywistość sobie. Rządy zostały narzucone tyranią i terrorem. Jest fajnie dopóki ty komuś narzucasz władzę, robi się przykro kiedy to to tobą jakakolwiek władza zaczyna miotać. I to jest lekcja, którą powinieneś zrozumieć, ale czy ją zrozumiesz czy pozostaniesz dzbankiem to już zależy tylko od ciebie...

Portret użytkownika Quark

Przytocz jakąś datę kiedy to

Przytocz jakąś datę kiedy to się stało ? Kiedy to "rząd" narzucił się tyranią i terrorem ? A po drugie jak zwykle bredzisz - i co by tobie nie powiedzieć to ZAWSZE zamiast na twarz patrzysz na dupę ! Zupełnie NIE ROZUMIESZ co napisałem (nie dziwi mnie to) i jak zawsze twoja odpowiedź jest ATAKIEM a nie rozmową czy polemiką zmierzającą do jakiejś pozytywnej konkluzji . I tak jak karierowicze zbijają na takim ględzeniu polityczny kapitał tak ty na swoim wiecznie anarchistycznym opluwaniu wszystkiego szukasz poklasku sobie podobnych - i go znajdujesz , bo na tumanów w Polsce nigdy nie było deficytu . 

Portret użytkownika ​euklides

Przytocz jakąś datę kiedy to

Przytocz jakąś datę kiedy to się stało ? Kiedy to "rząd" narzucił się tyranią i terrorem ?

To ty raczej przytocz datę kiedy rząd się nie narzucił tyranią i terrorem. Władza narzucana jest siłą cały czas bez zgody zainteresowanych. Czy ktoś mnie pytał o zgodę czy chcę być rządzony przez władców pisuarów?

W przypadku Lechii narzucenie władzy tyranią po raz pierwszy miało miejsce w okolicach 960 roku.

Mieszko podbił Mazowsze. Na początek lat 60. przypada prawdopodobnie także opanowanie Pomorza Wschodniego i Środkowego. Zainteresowanie księcia skupiło się następnie przede wszystkim na obszarach nadodrzańskich, gdzie w krótkim czasie podporządkował sobie część plemion połabskich. Jak pisał Widukind z Korbei, Mieszko miał pod władaniem plemię zwące się Licicaviki, które powszechnie identyfikuje się jako połabskich Lubuszan. Po ich podbiciu książę Polan wkroczył w strefę wpływów niemieckich

Rzezimieszek I to zwykły bandzior, który po prostu terroryzował okolicę i zbierał okup za co znowu prowadził wojny, podbijał kolejne tereny kradł itd. Taka jest geneza każdego państwa.

 

Portret użytkownika ARTUR

Nie możemy wziąć pieniędzy

Nie możemy wziąć pieniędzy dodrukowanych w Unii gdyż uczynią nas niewolnikami , sam sposób dystrybucji jest podobny do stosowanego przez Hitlera w podbitych krajach . Po zajęciu obszaru i przejęciu dokumentów o ludności naziści dawali każdemu człowiekowi przydział żywności , opału , dostępu do służby zdrowia i leków . Niestety za jakiś czas przychodziło wezwanie do pracy w kraju lub na wywózkę a kto się nie zgłosił był już wrogiem Rzeszy .

Strony

Skomentuj