Włoski naukowiec obalił odkrycie Ameryki przez Krzysztofa Kolumba w 1492 r.

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Specjalista średniowiecznej literatury łacińskiej, profesor Paolo Chiesa, dowiedział się, że żeglarze z Genui znali Amerykę 150 lat przed jej rzekomym „odkryciem” przez Kolumba. Argumenty naukowca zostały opublikowane w recenzowanym czasopiśmie Terrae Incognitae.

Rozszyfrowanie i uszczegółowienie zapisów mediolańskiego mnicha Galvaneusa Flammy z 1345 r. pokazało, że żeglarze z Genui wiedzieli już o krainie zwanej później Ameryką, ale pod nazwą Markland/Maralada. A niektóre źródła islandzkie i uczeni zidentyfikowali go jako część atlantyckiego wybrzeża Ameryki Północnej. Zakłada się, że jest to Labrador lub Nowa Fundlandia.

 

Galvaneus był dominikańskim mnichem mieszkającym w Mediolanie i związanym z rodziną, która pełniła funkcję burmistrza miasta. Napisał kilka utworów literackich po łacinie, głównie o tematyce historycznej. Jego informacje są cenne dla uzyskania informacji z pierwszej ręki o historii tamtych czasów.

 

Cronica universalis, którą analizował Chiesa, uważana jest za jedną z jego późniejszych prac – być może ostatnią. Pozostała niedokończona. Materiał szczegółowo opisuje historie całego świata, od jego powstania do momentu publikacji. Chiesa powiedział, że tłumacząc notatki mnicha, dowiedział się, że Genua może być „bramą” dla nowości i jak Galvaneus przypadkowo podsłuchał żeglarzy rozmawiających o ziemiach na dalekim północnym zachodzie, nadających się do komercyjnego zysku. A także informacje o Grenlandii, którą szczegółowo opisuje. Plotki te były zbyt niejasne, aby można je było porównać z danymi kartograficznymi lub naukowymi, profesor wyjaśnia, że to właśnie z tego powodu Marhalada nie została wówczas zidentyfikowana jako nowa kraina.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Krzysztof Kolumb jest znany

Krzysztof Kolumb jest znany bo odkrył Amerykę jako ostatni. W dodatku myślał, że odkrył Indie, a napotkanych tubylców nazwał Indianami, także widać, że to był doświadczony globtroter.

Portret użytkownika baca

aha,,, siedemset lat czekał

aha,,, siedemset lat czekał na rozszyfrowanie szyfr mnicha...

to dla kogo on to pisał? te swoje amerykańskie pamiętniki?

już lepiej jakby matiza "artykuły" zaszyfrować dla potomnych żyjących za siedemset lat - nam byłoby lepiej, potomkom weselej no i matizowi bo nie musiałby tworzyć codziennej porcji gówna na prze.... to dobre słowo... moczonym materacu...

 

Portret użytkownika SurvivorMan

A przed żeglarzami z Genui,

A przed żeglarzami z Genui, byli tam Wikingowie... Ze 350 lat wcześniej... Niestety... Nie byli Chrześcijanami, więc nie przysługiwało im odnotowanie tego odkrycia na kartach zakłamanej judeochrześcijańskiej historii jaką znamy!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Quark

A jeszcze na długo przed

A jeszcze na długo przed wikingami amerykę odwiedzali chińczycy na swoich ogromnych drewnianych okrętach , które na swoim pokładzie mogłyby pomieścić trzy hiszpańskie galery ustawione wzdłuż . Co nie zmienia faktu , że oficjalnie dla europy amerykę odkrył Kolumb. Samo istnienie starożytnych map dokładnie odwzorowujących kształty i położenie kontynentów na ziemi wraz z antarktydą (i to pozbawiona lodu) - odkrytą przecież całkiem nie dawno - dowodzi , że ludzkość w dawnych czasach wiedziała na czym stoi , lecz ta wiedza przepadła wraz z upadkiem starożytnego świata .

Portret użytkownika SurvivorMan

Nawet jeśli przyjąć że

Nawet jeśli przyjąć że Chińczycy byli w Ameryce, to jeśli już, było to kilkadziesiąt lat przed Kolumbem (choć i tak część historyków temu przeczy)! Nie ma natomiast żadnych dowodów naukowych potwierdzających fakt, że zrobili to wcześniej niż w na początku XV wieku.
A jeśli tak, to Wikingom w tej kwestii mogą co najwyżej miecz wypolerować Mosking

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Set

Cała edukacja jest zakłamana,

Cała edukacja jest zakłamana, a w liceum uczą wszystkich milosci nie do Polaków, tylko o asymilacji Żydów w Polsce i uwielbianiem Litwy. Tak jak tutaj kiedyś kolega tutaj napisał, ludzie przetrwali bez cywilizacji, cywilizacja nie przetrwa bez ludzi.

Portret użytkownika Set

Cała edukacja jest zakłamana,

Cała edukacja jest zakłamana, a w liceum uczą wszystkich milosci nie do Polaków, tylko o asymilacji Żydów w Polsce i uwielbianiem Litwy. Tak jak tutaj kiedyś kolega tutaj napisał, ludzie przetrwali bez tego, ale to nie przetrwa bez ludzi.

Strony

Skomentuj