Włoska straż przybrzeżna uratowała na Morzu Śródziemnym w ciągu jednego dnia 1400 uchodźców

Kategorie: 

Emigranci, którzy próbują dostać się do Sycylii przez Morze Śródziemne - źródło: Vito Manzari/Creative Commons/CC-BY-2.0

Włochy wciąż zalewane są uchodźcami, którzy opuszczają Afrykę Północną z powodu wojen lub w poszukiwaniu dobrobytu. Przez Morze Śródziemne nieprzerwanie przedzierają się ludzie, którzy chcą dotrzeć do Europy za wszelką cenę, ryzykując własnym życiem. Włoska straż przybrzeżna ma w tym roku pełne ręce roboty.

 

We wtorek, w ciągu jednego dnia, u wybrzeży Libii uratowano około 1,4 tysiąca migrantów, którzy próbowali przekroczyć Morze Śródziemne na przepełnionych łodziach. Służby ratownicze znalazły również 8 osób, które nie przeżyły tej niebezpiecznej "podróży". 3 kolejnych zostało pilnie przetransportowanych helikopterem do szpitala - jeden uchodźca dostał zawału serca, dwóch pozostałych cierpiało na ciężką hipotermię.

 

Gdy weźmiemy pod uwagę statystki, obecny rok jest fatalny pod względem zgonów na Morzu Śródziemnym. W 2016 roku, podczas przeprawy do Europy, zginęło ponad 4,5 tysiąca ludzi, tj. o tysiąc więcej niż w całym 2015 roku. Szacunki wskazują również, że w 2016 roku do Włoch przybyło ponad 168 tysięcy migrantów - dla porównania, w zeszłym roku liczba ta wyniosła 154 tysiące, a w 2014 roku - około 170 tysięcy.

 

Masowy napływ uchodźców do Włoch przekłada się na fatalną sytuację w kraju, gdzie rośnie bezrobocie i niezadowolenie społeczne. Rząd skupia się głównie na pomocy dla azylantów, często niestety kosztem rodowitych mieszkańców. Władze posuwają się nawet do bardzo drastycznych kroków i zmuszają właścicieli hoteli do "goszczenia" uchodźców.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kimbur

Zwózka nachodźców (płci

Zwózka nachodźców (płci męskiej w wieku poborowym) trwa w najlepsze! Rządy antynarodowe państw unijnych dążą na siłę do "rozwodnienia" narodów, którymi rządzą. Narody europejskie pracują i płacą by utrzymać nachodźców, stając się niejako ich niewolnikami. Protestów na masową skalę brak. Europejskie społeczeństwa ogarnęła niebezpieczna choroba zwana lemingozą!

Portret użytkownika Tutankhamun

Nikt nie pokona Lechitow, po

Nikt nie pokona Lechitow, po moim trupie !!! Nikt nie przejdzie przez Swieta Poganska Ziemie Lechitow !!! Od 20 000 lat nas tepia, a my zyjemy !!! Ten islamski najazd (pod przywodzctwem vuja sama) tez odeprzemy !!! Jestesmy Panami Swiata

Portret użytkownika NanoRurka

Ja taką arabska laskę do

Ja taką arabska laskę do siebie bym przygarnął jest wychowana i lojalna wobec partnera i nie jedna jest lepszą żoną niż polka . Nie jestem lewakiem , ale ktoś coś wspomniał o Ukraincach że nie są tu mile widziani bez sensu...Tak naprawdę większość ciężko u nas zapierda... By mieć jak żyć , a w dodatku mają u nas mniej płacone szczerze mówiąc to nie jest sprawiedliwość tym bardziej że mamy jedne korzenie i część z nich to na pewno z dawnych czasów Polacy mówiący po ukraińsku . Mam sąsiada Ukraińca został jakoś okradziony przez Polaka w swoim domu popijając wódkę to jest kultura Polska . Polacy narzekają w Niemczech że Niemiec ch... Płaci a Niemcowi więcej daje... No raczej to jest oczywiste . Gra w karty jest prosta my Polacy (nie wszyscy) lecz większość... Nie szanujemy siebie na obczyźnie , oraz nie lubimy imigrantów ale polska Polonia w Chicago nawet 10mln sobie liczy wg. Waszej logiki powinno się ich tam zlikwidować na to wygląda . Gadka przez pryzmat tego co telewizory wam wpoiły że arabusy no ogólnie muslimy to wszelkie zło... Czyżby? a wiecie że Norwegowie oraz Finowie nie zostawiają już domów otwartych bo Polacy się pojawili ? Mamy gwałcicieli , pedało-rurki oraz ludzi na poziomie Trynkiewicza seryjnych morderców i księży pedofilów o których się nie mówi ale o imigrantach to tak . U nas więzienia pękają w szwach i doskonale wiem jacy Polacy są wystarczy w piątek wieczorem przejść się tu i uwdzie żeby być połamanym lub zabitym przez nozownikow i innych. Ci ludzie z południa naprawdę walczą o życie jedni są dobrzy drudzy zaś źli ,dosłownie tyczy się to każdego na świecie oburzony jestem generalizowaniem i dzieleniem ludzi zrozumcie jak poznacie kilku imigrantów to se porównajcie... Kto prędzej Ci pomoże Polak czy imigrant mam wyrobione zdanie na własnej skórze.

Portret użytkownika Fragles

To jest najazd obco kulturowo

To jest najazd obco kulturowo społecznosci ,która jest kierowana i sponsorowana przez naród jak to oni siebie vnazywają wybrany.Trzeba robić tak jak powiedział Prof.Wolniewicz ZATAPIAĆ!!!!!.Inaczj w Europie wybuchnie wojna na tle religijnym i kulturowym ku uciesze narodu pejsatego bo oni nie nawidzą muzułumanów i chrześcijan a jeszcze bardziej kiedy chrześcijanin jest Słowianinem

Strony

Skomentuj