Włoska prasa donosi, że papież Franciszek zrezygnuje w grudniu, w dniu swoich 85-tych urodzin

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Papież Franciszek od czasu do czasu mówił o tym, że może zrezygnować z funkcji papieża. Jednak teraz wydaje się, że jest bliższy tej decyzji niż kiedykolwiek przedtem.

Antonio Socci, a więc człowiek dość dobrze poinformowany w sprawach Watykanu, napisał artykuł do gazety „Libero”, w którym informuje, że papież Franciszek zamierza ustąpić w grudniu 2021 roku.

Informacja ta została upubliczniona 23 sierpnia w Rzymie, a więc jest to bardzo świeża sprawa:

Gazeta powołuje się na informacje zawarta na bardzo wpływowym blogu „il Sismografo”,  na którym publikują anonimowo członkowie watykańskiego Sekretariatu Stanu.

Artykuł Socciego liczy strony, ale jego konkluzja jest jasna:

Papież Franciszek przejdzie na dobrowolną emeryturę z powodów zdrowotnych w swoje 85-te urodziny.

Jeśli zdecyduje się na taki krok, a Benedykt XVI nadal będzie żył, będziemy mieli trzech żyjących papieży: dwóch, którzy ustąpili i nowo wybranego.

Będzie to sytuacja bez precedensu w historii Kościoła.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Alien1974

.............................

......................................... Franciszek nie jest nawet uwzględniony na liście Malachiasza. Ponadto Piotr Rzymianin nie będzie papieżem. Jego rola jest równoległa do działania Kościoła. I najważniejsza sprawa. Gdy nadejdzie czas upadku Kościoła Kat...olickiego, stanie się to globalnie. Czyli uczynią to sami wierni tego kościoła poprzez wyjście z tej instytucji. Co już się dzieje od wielu lat, a co zapowiedział w Ewangeliach sam Jezus Chrystus. Jeśli komuś nie podoba się taki przebieg wydarzeń, to proponuję pisać zażalenie do Nieba, nie - do mnie. Podaję adres do korespondencji: Centrum Dowodzenia Kosmicznego - Niebo, Sagittarius A*

Portret użytkownika Binx

** TROLL WARNING **

** TROLL WARNING **

ten jak zwykle swoje o Bidenie nie napiszesz zle bo robi interesy z twoim wielkim guru Putinem co ? a to taka sama łajza jak każda inna , ruski jak wejdzie do Polski to zrobi to co zawsze : będzie mordować i gwałcić kobiety  ten lud tak ma  

Portret użytkownika Robaczkowa

Nie sadzę! Jeżeli dobrze

Nie sądzę! Jeżeli dobrze pamiętam to według (tej bardzo starej  opisującej wszystkich papieży) przepowiedni ,,Petrus Romanus" ma rządzić kościołem długo i sprawiać wiele problemów. Jak na razie wszystko się zgadza. On jest tym rozbójnikom wprowadzającym nowe porządki i resety na świecie bardzo potrzebny. Nie sadzę by go tak puścili wolno na emeryturkę! Gdzie oni znajdą takiego drugiego przydatnego posłusznego oszołoma?

Portret użytkownika Wungiel

Jeżeli Malachiasz nie

Jeżeli Malachiasz nie ściemniał Wink No i o ile interpretatorzy nie machnęli się w rachunkach. Rzekomo ujawniona "Trzecia tajemnica fatimska" mówi, że mają go uśmiercić niewierni. A ja tam nie wiem. Może do grudnia zmajstrują już coś grubego, że "fałszywy prorok" już im nie będzie potrzebny a na tronie zasiądzie sam Antek? Ten Antek... Chociaż to wszystko fantazje. Jednego za to jestem pewien - transformacja w ramach Agendy 2030 o tym nie wspomina, ale gwoździem programu i głównym narzędziem do przekabacenia ludzkich sumień będzie musiała być nowa religia. To się czuje przez skórę.

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Strony

Skomentuj