Włoska partia polityczna chce zbierać podpisy w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
W krajach Unii Europejskiej coraz bardziej dają o sobie znać ruchy eurosceptyczne. Francuski Ruch Narodowy który zyskuje coraz większą popularność, nieraz domagał się przeprowadzenia referendum, które pozwoli opuścić Unię Europejską. Podobnie jest w przypadku włoskiego Ruchu Pięciu Gwiazd (M5S).

 

Beppe Grillo, założyciel partii eurosceptycznej oświadczył iż ma zamiar pozbierać milion podpisów w ciągu 6 miesięcy i złożyć petycję do parlamentu w sprawie referendum, aby Włochy jak najszybciej opuściły Unię Europejską. Oskarżył również władze kraju o to, że nie potrafią rozwiązać problemu bezrobocia.

 

Ruch Pięciu Gwiazd powstał w 2009 roku. Na dzień dzisiejszy posiada 54 miejsca (na 315) w Senacie i 109 (na 630) w Izbie Deputowanych. W tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego, ruch polityczny zdobył prawie 21% poparcia i 17 mandatów. Ruchy eurosceptyczne mają coraz większe poparcie w całej Unii Europejskiej. Najbardziej zauważyć to można we Francji, w Wielkiej Brytanii, Danii a teraz również we Włoszech.

 

 

Źródło: RT.com

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika gabi

Kiedyś przed głosowaniem  w

Kiedyś przed głosowaniem  w europarlamencie pierwszy raz kandydatury na szefa komisji europejskiej nijakiego Barroso wypowiedział się Lepen przywódca jednej z frakcji politycznych tegoż parlamentu w słowach " jak bedzie dobrze w tym europarlamencie jak i w europie gdy 70% składu osobowego parlamentu pochodzenia czosnkowego będzie decydowało o losach europy ! " To teraz się sprawdza  prawie w 100%.

Portret użytkownika achiles

Ten cały twór zwany UNIĄ

Ten cały twór zwany UNIĄ EUROPEJSKĄ,  zapędził się w kozi róg i coraz szybciej zdychać, zaczyna. Winą tego, nie jest socjal, jak co poniektórzy tutaj sugerować się czasem zdają, a szereg głupich decyzji i destrukcyjnie obrany kierunek Laicyzacji , kultury MULTI-KULTI, dołączenia się do awantury z FR,  na  polecenie WASZYNGTONU, głupie i nieprzemyślane ratowanie GRECJI, za olbrzymią cenę poniesioną, no i w związku z chęcią przyłączenia UPADŁEJ w swoje szeregi, co z punktu widzenia ekonomicznego, kulturowego i politycznego, będzie gwoździem do trumny dla zjednoczonej EUROPY.  Pewnie też o tym, nie wiecie, ale w większości miast EUROPEJSKICH w miniony weekend odbyło się sporo demonstracji przeciwko wdrażania WOLNEGO HANDLU, między UNIA, A STANAMI. Meistrim  wam tego, nie pokazał i nie pokaże, takie informacje możecie znaleźć  jedynie w necie, wraz z przekazami medialnymi. Ci co demonstrowali mieli jedno główne przesłanie, że ta umowa, wiele przedsiębiorstw i miejsc pracy zabije, w EUROPIE i jest to trafne spostrzeżenie i postulat z racji tego, że AMERYKA jest bankrutem i cała z tym związane konsekwencje, spadną też, na EUROPĘ . Więc się nie ma co dziwić coraz częstszym postulatom partii w EUROPIE, jak ten tu powyżej z WŁOCH przedstawiony. Projekt UNII EUROPEJSKIEJ, nie przeżywa próby czasu i wcześniej, lub później, musi zostać, przez ząb czasu zweryfikowany, a ten czas właśnie dobiegł. A gwoździem do trumny tego będzie wybuch społeczności muzułmańskich i pospolite ruszenie, w podzięce za te ich masowe do swych KRAJÓW ściąganie i dawanie im sporej KASY, za nic.

Skomentuj