Włoska partia eurosceptyczna zaczęła zbierać podpisy za wyjściem z Unii Europejskiej

Kategorie: 

Źródło: Twitter
Włoski Ruch Pięciu Gwiazd (M5S) zapowiedział dwa miesiące temu, że będzie starał się o to aby kraj opuścił Unię Europejską, co pozwoliłoby wyjść z obecnego kryzysu. Założyciel tej partii Beppe Grillo zaczął zbierać podpisy i w ten weekend uzbierał ich aż 50 tysięcy.

 

Społeczeństwo we Włoszech jest coraz bardziej niezadowolone ze względu na przynależność do Unii Europejskiej. Władze tego kraju nie rozwiązują problemu bezrobocia a sporym problemem jest również polityka imigracyjna. W 2014 roku do kraju przybyło ponad 150 tysięcy uchodźców.

 

Partia eurosceptyczna domaga się aby Włochy opuściły Unię Europejską i w tym celu gromadzone są podpisy. Jak dotąd udało się uzbierać 50 tysięcy głosów, natomiast w ciągu 6 miesięcy wymagane jest zgromadzenie co najmniej pół miliona podpisów. Władze kraju będą musiały wtedy odpowiedzieć na petycję a partia M5S będzie domagała się przeprowadzenia referendum.

 

 

Źródło: http://www.beppegrillo.it/2014/12/diretta_beppe_grillo_presenta_il_referendum_fuoridalleuro_alla_stampa_estera.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika SlawekD

M5S nie jest ruchem ani

M5S nie jest ruchem ani prawicowy ani lewicowym, są w nim ludzie o różnych poglądach i autor zapomina wspomnieć, wręcz przekręca fakty, że M5S nigdy nie mówiło o wyjściu z UE tylko o REFERENDUM o w sprawie wyjścia z Monety € . Czyli rozumiem, że według niżej komentujących jeśli ktoś chce konsultować obywateli w ważnych sprawach zamiast decydować za nich jest oszołomem??? no comment... proszę wejść na Google i wpisać "venti punti per uscire dal buio" M5S od 2 lat ma ten postulat w programie i był czarno na bialym w programie do wyborów parlamentarnych 2 lata temu. Proszę o rzetelną informację nie tendencynje artykuliki. Dziękuję.

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Szkoda że Ruch Pięciu Gwiazd

Szkoda że Ruch Pięciu Gwiazd to lewactwo a więc wcale nie są antyimigracyjni. To typowe maoistowskie zielone lewactwo które jest zapewne rosyjską agenturą bo potępiaja wszystkie działania USA w krajach islamskich.
Co oni mają do zaoferowania Włochom oprócz wyjścia z Uni i sprowadzania kolejnego islamskiego bydła do Włoch?

 

Strony

Skomentuj