Włosi z północy uciekają na południe, ale nie chcą ich tam przyjmować

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Trwa eksodus Włochów z północy uciekających na południe przed koronawirusem. Południowcy nie chcą ich przyjmować obawiając się przedostania się do nich wraz z nimi niebezpiecznego patogenu z Chin. 

 

Południowe regiony Włoch ostrzegły setki tysięcy ludzi, którzy wyemigrowali na bogatą północ kraju, aby nie wracali do domu w związku z zamknięciem Lombardii i 11 przyległych prowincji.

 

Dekretem władz "czerwoną strefą" staje się cała Lombardia, łącznie z Mediolanem, oraz 11 przyległych do niej prowincji: Wenecja, Padwa, Parma, Piacenza, Reggio Emilia, Rimini, Modena, Pesaro i Urbino, Treviso, Asti i Alessandria.

 

Dotyczy to aż 16 milionów Włochów. Zamknięcie północy ma potrwać planowo 4 tygodnie. Spowodowało to wielką migrację Włochów, którzy wcześniej porzucali biedne południe i wyjeżdżali na bogatą północ. Szacuje się, że w ciagu ostatnich 15 lat na północ wyjechały przynajmniej 2 mln obywateli. Teraz wielu rzuciło się do ucieczki w dół "włoskiego buta". 

 

Bardzo nie podoba się to mieszkańcom południowych prowincji, ponieważ sądzą, że taka migracja sprowadzi do nich koronawirusa SARS-CoV-2. Rzeczywiście w północnych regionach Włoch jest 85 proc. wszystkich odnotowanych przypadków koronawirusa w tym kraju i 92 proc. wszystkich zgonów.

 

Aby jakoś zablokować napływ ludzi z północy miejscowe władze wprowadziły prawo zobowiązujące przybyszów z "czerwonej strefy" do dwutygodniowej kwarantanny. Takie ryzyko nie zatrzymuje jednak uciekających ludzi i pociągi w tym kierunku są przepelnione. Niektórzy podróżują na korytarzach, byle tylko wydostać się z północy

 

Włochy są obecnie krajem najbardziej dotkniętym epidemią koronawirusa w Europie. W sumie na skutek choroby Covid-19 zmarło tam 366 osób. Ale aż 133 osoby w ciągu ostatnich 24 godzin!

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika angelus

Nie sposób opanować tej

Nie sposób opanować tej epidemii. Wiele osób ma to świnstwo w sobie i nie choruje a zaraża. O szczepionce w tej sytuacji nie ma mowy.  Projekt przewiduje zabijać nieodpornych przez następne lata aż do populacji 500 mln. Wiele osób przechorowało, nawet o tym nie wiedząc i wiele osób umarło na zapalenie płuc, bez lekarskiego rozpoznania. Ten świat już nigdy nie będzie taki jaki dotąd go znaliśmy

Portret użytkownika Łiskas

No dobra, ale piszą od

No dobra, ale piszą od wczoraj, że ponoć w miarę opanowali w Chinach tego koronawirusa (choć pewnie głównie dzięki totalitarnym rozwiązaniom) i zamykają szpitale polowe w Wuhan.

Z drugiej strony, pojawił się tu ostatnio filmik od Moje Imię 44, pokazujące ponoć 18 martwych wzdłuż drogi o długości 200 metrów. Chętnie zobaczyłbym coś, co pokaże w miarę prawdziwe dane...

Portret użytkownika Robaczkowa

Bardzo, bardzo interesujące.

Bardzo, bardzo interesujące. Zwłaszcza to, że prace nad wirusem nadzorowało (wydało materiał biologiczny) rządowe, wojskowe laboratorium USA. Te same fakty można różnie interpretować. Chińczycy finansowali badania w USA i mogło im się wydawać, że pozyskują, kupują technologię wojskową. A w rzeczywistości Amerykanie mieli możliwość sprzedać im konia trojańskiego, o którym wiedzieli, że Chińczycy sobie z nim nie poradzą. Amerykanom udało się wprowadzić Chiny w wielkie kłopoty i jeszcze im Chińczycy za to zapłacili. Podwójna perfidia. A teraz ci co wykonali czarną robotę czyli amerykańscy wirusolodzy z tego laboratorium w Karolinie Północnej  prawdopodobnie pójdą siedzieć. Zawsze poświęca się pionki. Ważne, że cel został wykonany. Chińska gospodarka dołuje, ameryka triumfuje. Przynajmniej przez jakiś czas. I jeszcze plan był tak misterny, że uda się zrzucić odpowiedzialność za plagę na Chińczyków i ich laboratorium w Wuhan. Mistrzowski, szatański plan. 

Portret użytkownika Trup

Lepiej bym tego sam nie

Lepiej bym tego sam nie zrozumiał - cieszę się że wkleiłem ten link z tym (wiedziałem że ważnym) filmem.

Zastanawiam się tylko teraz co zrobią Chiny za ten bezczelnie perfidny atak USA? A może nic nie zrobią, bo na rękę wszystkim depopulacja? Sami jak szczury się pochowali do bunkrów lub są gdzieś na środku oceanu w łodzi podwodnej lub wielkich statkach i mają gdzieś resztę ludzi - niech sobie umierają i się tłuką, a broń biologiczna dokończy dzieła : (

Covid fake i gówno prawda - uwaga nie szczepić się i nie robić żadnych wymazów zwłaszcza przez nos. https://www.youtube.com/watch?v=5Tt-ObO94QQ&t=1s

Portret użytkownika angelus

 

 

Twierdzę, że wirus selektywnie rozpylany jest z samolotów i innych pojazdów latających. Aby nie dopuścić do jego zniszczenia w atmosferze wypuszaczane są w zabezpieczających nanoczasteczkowych "osłonkach", które w zetknięciu się z wilgocią śluzówek uwalniają wirusa. Chorują ludzie, którzy nie mieli żdnego kontaktu z chorymi.

 

 

 

 

Portret użytkownika 3plabc

Szczerze jak dla mnie to

Szczerze jak dla mnie to wszystko to jakaś Apokaliptyczna schizofrenia zafundowana przez szatana z resztą piekła... kto jest sobą nie daje się zwariować... reszta ma już z tym gruby odpał na deklach. Tak jeszcze w temacie przemyśleń, mam wrażenie że w przyszłości podobna pandemia, albo pseudo-pandemia będzie wykorzystana do wprowadzenia tzw.: "znaku Bestii". Pasuje jak ulał.

Strony

Skomentuj