Włoscy projektanci stworzyli pływający dom o wyglądzie statku kosmicznego

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Na początku tego roku firma Jet Capsule, która jest znana z produkcji mini-jachtów, wprowadziła koncepcję pływającego domu UFO, który ma kształt spodka kosmicznego.

 

Jego główne cechy to umiejętność dryfowania po morzach i pełna autonomia, która jest uzyskana dzięki panelom słonecznym oraz turbinom wodnym. Teraz włoscy projektanci przedstawili zaktualizowaną i ulepszoną wersję pływającego domu, który wkrótce będzie mógł zostać wprowadzony na rynek.

Podobnie jak jego poprzednik, UFO 2.0 to pływający dom, który jest zbudowany z włókna szklanego i węglowego. Dom umożliwia właścicielom obserwowanie podwodnego świata, ponieważ sypialnie są zanurzone w wodzie. Statek posiada trzy piętra, a klienci będą mieli możliwości rozszerzenia jego projektu do czterech sypialni.

W przeciwieństwie do pierwszej wersji, UFO 2.0 posiada dwa silniki, które umożliwiają statkowi do przemieszczania się z prędkością 16 km/h. Całość zasilana jest energią elektryczną poprzez panele słoneczne, turbiny wiatrowe oraz turbiny wodne. Wszystkie te źródła są podłączone do zespołu 16 akumulatorów, które magazynują energię.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika lipka

Jak rozwiązano kwestię

Jak rozwiązano kwestię nieczystości, chyba nie lądują do wody. W sumie pomysł super, u nas żeby postawić budę dla psa to potrzeba pozwolenia urzednika, na jeziorach też takiego domu nie postawi bo to nie łódź ani jacht, nadzór budowlany znajdzie haka na Polaka. Sprawdza się jeszcze wóz Drzymały na własnej działce rolnej w mieście czyli pakamera na kołach i nadzór jest bezradny, póki co.

Skomentuj