Włoscy "płaskoziemcy" nie zapłacili za bilet, twierdząc, że to wymysł "okrągłoziemców"

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Każdy zapewne słyszał o ulgach dla dzieci, seniorów czy weteranów wojennych, którzy mogą za darmo korzystać z transportu publicznego. Nikt natomiast nigdy nie spotkał się z przepisem zwalniającym "płaskoziemców" z kupna biletu. Okazuje się jednak, że oni sami twierdzą, że prawa wprowadzone już w epoce "okrągłej Ziemi" ich nie dotyczą.

"Płaskoziemcy" są niezwykle zdeterminowani, by udowodnić swoje racje. Jedna grupa planuje światowy rejs, a inna wyprawę na Antarktykę, by pokazać, że jest ona długą na 60 tysięcy mil poziomą ścianą lodową. Nie są to zbyt sensowne inicjatywy, ale ich uczestnicy przynajmniej solidnie się wykosztują, a z pewnością takie podróże nie należą do tanich zabaw. Zupełnie inne zasady wyznaje grupa włoskich "płaskoziemców", którzy ostatnio na gapę jechali pociągiem z Mediolanu do Ventimiglia.

 

Jak informują lokalne media, cztery dorosłe osoby (trzech mężczyzn i jedna kobieta) zostały poproszone przez kontrolera o okazanie biletów podczas postoju w miejscowości Pawia. Ku zdziwieniu innych podróżujących i konduktora, czwórka ogłosiła się "ambasadorami niezależnego państwa płaskoziemców, stanowiącego własne prawa". Ponadto oskarżono kontrolera o atak na wolne państwo!

"Płaskoziemcy" oczywiście twierdzą, że zarówno Galileusz, jak i Kopernik, mieli nierówno pod sufitem, gdy ogłosili, że Ziemia w rzeczywistości jest okrągła. Uważają, że ta naukowa pomyłka uprawnia ich do deklarowania się jako osobny, niezależny naród i ustanawiania własnych praw.

 

Jednocześnie wyrażają przekonanie, że wszelkie istniejące przepisy międzynarodowe wymyślone przez "okrągłoziemców", w tym szczególnie regulacje płatności za transport publiczny, ich nie obowiązują, ponieważ są równie nieprawdziwe, jak ich ideologia. Co więcej, uważają, że żądanie okazania biletu jest atakiem na ich suwerenność i naruszeniem ich prawa do "swobodnego przemieszczania się" po całym płaskim świecie.

 

Konduktor nie był zachwycony tym, co go spotkało, a cały incydent dał się również we znaki pozostałym pasażerom, ponieważ "płaskoziemcy" blokowali odjazd pociągu przez ponad godzinę. Ostatecznie konieczna była interwencja żandarmerii, która wyrzuciła "ambasadorów" na zewnątrz i oskarżyła o przerwanie służby publicznej. "Płaskoziemcy" zapowiedzieli złożenie sprawy do sądu. Ciekawe, czy znajdzie się adwokat chętny do reprezentowania ich podczas rozprawy. 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (3 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika ARTUR5

Aby rozwiać wątpliwości

Aby rozwiać wątpliwości wystarczy udowodnić że Ziemia jest okrągła , niestety , w erze tzw. kosmicznej gdzie nikt jeszcze Kosmosu nie widział nie udało się nagrać 24 godzinnego filmu dowodzącego kulistości Ziemi .

Portret użytkownika euklides

Prawda jest taka, że nie da

Prawda jest taka, że nie da się udowodnić kulistości ziemi. Przy pomocy transformacji matematycznej można transformować kulę w płaszczyznę oraz płaszczyznę w kulę. Na takiej zasadzie powstają mapy. Co prawda mapy nie odwzorowują np. miary kątów na kuli, ale to znowu można obejść przyjmując inne miary dla płaskiej ziemi. Generalnie cały ten spór wynika z braku zrozumienia po co tworzy się modele. Wszystko co macie w głowach to tylko model, projekcja rzeczywistości.

Portret użytkownika Jack40

30 lat temu jak nie było

30 lat temu jak nie było internetu to taki głoszacy teorię płaskiej ziemi był co najwyżej lokalnym wiejskim przygłupem i jego sława się nie rozrastała ,miejscowi uwarzali go za takiego lokalnego przygłupa .teraz internet stwarza całkiem inne możliwości i ci wszyscy lokalni wiejscy przygłupy skrzykneli sie do kupy i głoszą swoje teorie coraz śmielej  he he   Bez internetu byli by nikim  co najwyżej znów  lokalnym przygłupem

Portret użytkownika Teresa z Torunia

Galileusz wcale nie był tak

Galileusz wcale nie był tak entuzjastycznie przekonany do heliocentryzmu. Pamiętajmy, że w tamtych czasach obowiązywał model geocentryczny (zmodyfikowany model ptolemejski w którym wyeliminowano tzw. epicykle), który zadowalał świat nauki jak i kościoł. Co ciekawe ówczesny model geocentryczy potrafił przewidzieć wiele zjawisk w tym pozorny, wsteczny ruch planet. To, co przekonało Galileusza do heliocentryzmu to jego własne obserwacje dotyczące księżyców jowisza. Skoro mniejsze ciała (księżyce) obiegają wielką planetę (jowisz) to analogicznie musibyć na linii słońce - ziemia.

Portret użytkownika SurvivorMan

Zawsze mówiłem że to sekta

Zawsze mówiłem że to sekta jak każda inna... Właśnie widzimy próby wyraźnego wyodrębniania się od szeroko pojętego społeczeństwa i wymuszania własnych praw... Jestem przekonany że za jakiś czas usłyszymy o utworzeniu oficjalnej "plaskoziemskiej instyucji", na wzór kościoła... A wtedy rzesze wiernych kretynów będą się (jak w każdej sekcie) zrzucać na garstkę wybrańców i oddawać im majątki, a Ziemia będzie robić wieczny "facepalm" *ROFL* *fool*

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika EkrudyDref

Wprowadzasz w błąd

Wprowadzasz w błąd Czytelników, Redaktorze ZychMan. Zatajasz, że płaskoziemcy uważają Ziemię za okrągłą. Bo, Redaktorze ZychMan, nie wiesz, że co innego znaczy okrągłość, a co innego kulistość. Przy tym okrągłość nie przeczy płaskości.
Gdybyś, Redaktorze, był rzetelnym to poprawiłbyś artykuł.

--------
Howgh!

Portret użytkownika &

Im chodzi o okrągłość z

Im chodzi o okrągłość z perspektywy, w której wy widzicie płaskość. Logiczne. Wszystko zależy od perspektywy. Wy widzicie okrągłość z góry (rzut X), a z boku płaskość czyli jedynie głębię (rzut Y). Gdy dodamy okrągłość na rzucie Y, mamy kulę.

Portret użytkownika b@ron

już weź przestań, bo to nudne

już weź przestań, bo to nudne... każdy wie o co chodzi a zawsze w tego typu info znajdzie się inteligentny inteligent, który bedzie odkrywał amerykę i oświecał że kula to nie okrąg... czytaj ze zrozumieniem i bedziesz wiedział o co chodzi a nie zaśmiecaj forum swoimi wywodami, które bezdyskusyjnie potwierdzają, że skończyłeś podstawówkę ...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj