Włochy zapowiadają masowe czystki na imigrantach!

Kategorie: 

Źródło: Ggia/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

Włochy wysłały jasny sygnał, że nie przyjmą już do siebie ani jednego nielegalnego imigranta, ale za to chętnie zaczną ich „oddawać”. Podczas gdy statki organizacji pozarządowych nie wiedzą, do którego państwa mają dostarczać tzw. uchodźców, MSW Włoch stwierdził, że w kraju i całej Unii Europejskiej potrzebne są masowe czystki.

 

Wicepremier i Minister Spraw Wewnętrznych Matteo Salvini powiedział wprost, że Włochy nie mogą przyjmować imigrantów, choć zdaje sobie sprawę z tego, iż jego stanowisko może zagrozić władzy Angeli Merkel. Włochy faktycznie były przez ostatnie lata traktowane jak wielki obóz dla uchodźców, ale teraz sytuacja uległa zmianie i otwarcie mówi się o masowych deportacjach. Salvini mówił nawet, że potrzebne są masowe czystki - „ulica po ulicy, dzielnica po dzielnicy”, gdyż niektóre regiony pozostają „poza kontrolą”.

Tymczasem na Morzu Śródziemnym dryfuje kolejny statek z ponad 200 nielegalnymi imigrantami. Jednostka należąca do organizacji pozarządowej Lifeline nie może płynąć do Włochy, ponieważ rząd zagroził konfiskatą statku. Okazuje się, że Malta również nie ma zamiaru zabierać imigrantów do siebie, dlatego statek pozostaje na morzu, a załoga nie wie co dalej robić.

Nowe władze Włoch od początku zapowiadały masowe deportacje setek tysięcy nielegalnych imigrantów. Na początku miesiąca Matteo Salvini powiedział, że Włochy są atakowane, ale nie ze wschodu, nawiązując do Rosji, lecz z południa i potrzebują pomocy ze strony NATO. Sugeruje to, że pozbycie się rzeszy imigrantów będzie bardzo trudne i może wymagać użycia siły.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

Włochy, LOŻA P2

Włochy, LOŻA P2

i wszystko w temacie REALIZACJI KOLEJNEGO PUNKTU PLANU..... pt zadyma w europie czyniona rękami ściągających do niej śniadych i czarnych "inżynierów", "lekarzy" "naukowców".... "wszelakich "literatów"...

Portret użytkownika gość111

brawo Włosi! wreszcie jeden

brawo Włosi! wreszcie jeden mądry na tzw.zachodzie. nie jesteście sami, europa wschodnia jest z wami. a Angela jak chce to niech sobie przyjmuje do siebie. niech każdy siedzi u siebie i buduje swój kraj chciałoby się powiedzieć. wstrzymać im te zasiłki to nie przyjadą! europa nie potrzebuje milionów afrykańczyków!

Strony

Skomentuj