Włochy zaostrzają politykę imigracyjną: natychmiastowa deportacja dla nielegalnych migrantów

Image

Źródło: zmianynaziemi

Premier Włoch, Giorgia Meloni, po raz kolejny zademonstrowała swoje zdecydowane podejście do kwestii migracji. W odpowiedzi na rosnącą presję migracyjną, szczególnie po niedawnych wydarzeniach na wyspie Lampedusa, ogłosiła, że każdy, kto nielegalnie przekroczy granicę Włoch, zostanie natychmiast deportowany. To zapowiedź radykalnej zmiany w polityce imigracyjnej, która ma na celu ochronę granic i uspokojenie nastrojów społecznych we Włoszech.

 

Meloni objęła władzę w 2022 roku, obiecując swoim wyborcom znaczną redukcję napływu nielegalnych migrantów. Pomimo trudności, rząd Włoch rozpoczął budowę nowych ośrodków detencyjnych, które mogą pomieścić migrantów nawet przez 18 miesięcy, zanim zostaną deportowani lub uzyskają prawo do azylu. Premier podkreśla, że te działania są konieczne w obliczu „epokowego wyzwania” związanego z migracją, zarówno dla Włoch, jak i całej Europy.

 

Polityka Meloni ma jednak swoje kontrowersje. Liczne organizacje praw człowieka oraz politycy opozycji wskazują, że zwiększenie okresu detencji migrantów i plany deportacyjne nie rozwiązują problemu u źródła. Krytycy argumentują, że te środki nie tylko nie zwiększają liczby repatriacji, ale także mogą prowadzić do eskalacji problemów humanitarnych w obozach dla migrantów .

 

Jednym z głównych narzędzi w walce z nielegalną migracją, jakim posługuje się rząd Meloni, jest współpraca międzynarodowa. Premier zawarła szereg porozumień z krajami Afryki Północnej, w tym z Tunezją i Libią, aby ograniczyć wyjazdy migrantów z tych regionów. W zamian za finansowe wsparcie, kraje te zobowiązały się do zaostrzenia kontroli granicznych. W efekcie w ciągu ostatniego roku liczba nielegalnych migrantów docierających do Włoch spadła o około 60%, co jest znaczącym sukcesem dla Meloni i jej gabinetu.

 

Oprócz współpracy z Tunezją, Włochy zawarły także porozumienie z Albanią, która przyjmuje migrantów na czas rozpatrywania ich wniosków azylowych. Tego rodzaju rozwiązania są porównywane do brytyjskiego planu związanego z Rwandą, jednak włoski rząd podkreśla, że jego strategia opiera się na międzynarodowych standardach i ma wsparcie takich organizacji jak UNHCR.

 

Premier Meloni jednoznacznie wskazuje, że Włochy nie mogą przyjąć masowej fali migrantów. Zapewnia, że każdy nielegalny migrant, który dostanie się do kraju, zostanie szybko deportowany. Te działania mają zniechęcić potencjalnych migrantów do podejmowania niebezpiecznych podróży przez Morze Śródziemne, często na statkach obsługiwanych przez przemytników ludzi.

 

0
Brak ocen

Nareszcie zaczeli myslec.

Gdzie sa kobiety i dzieci tych inzynierow i lekarzy ?. Sami mlodzi faceci czyli Europa na wlasny koszt sciaga sobie wojownikow ISIS.

 

0
0

Pic na wode foto montaz ! Wiele panstw eurolandu tak twierdzi ale potem tego nie robia ! Kilejna zagrywka pod publike !

0
0

Nielegalne przekroczenie granicy jak sama nazwa mówi jest niezgodne z prawem i osoba, która go dokonuje jest przestępcą. Powinna trafić do więzienia lub zostać deportowana. Koniec. Kropka.

0
0