Włochy wprowadzą wkrótce obowiązkową "przepustkę" COVID-ową dla WSZYSTKICH pracowników

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Podczas, gdy polskie władze, tymczasowo odłożyły na bok ustawę 1449, wprowadzającą sanitarną dyskryminację, Włochy ogłosiły wprowadzenie obowiązkowej „przepustki” COVID-owej, dla wszystkich pracowników, od początku przyszłego miesiąca. Półwysep Apeniński, stanie się pierwszym krajem europejskim, który wprowadzi tak restrykcyjne ustawodawstwo.

 

Słynna przepustka covidowa, a więc cyfrowy lub papierowy certyfikat potwierdzający, że ktoś otrzymał co najmniej jedną dawkę szczepionki, test negatywny lub niedawno wyzdrowiał z wirusa, została opracowana w celu ułatwienia podróży między państwami UE. Włochy należą do ​​grupy krajów, które wrowadziły wymóg, aby dostęp do takich miejsc, jak muzea, sale gimnastyczne i jadalnie w restauracjach, był wyłącznym przywilejem posiadaczy COVID-passa. Szybko okazało się jednak, że jest to też wydajne narzędzie nacisku. Niedawno we Włoszech wykluczono z pracy wszystkich nauczycieli i personel szkolny, który nie posiadał tego dokumentu. Decyzja władz, wywołała oczywiście tarcia i protesty, lecz włoskie władze nie poprzestały na nękaniu nauczycieli.

Minister Mariastella Gelmini ogłosiła jednak niedawno, że rząd jest gotowy pójść jeszcze dalej. Brak przepustki, może wkrótce skutkować zawieszeniem pracowników i utratą wynagrodzenia. Zgodnie z jej czwartkową wypowiedzią, od początku przyszłego miesiąca, włoscy pracodawcy, mogą wykorzystać brak szczepienia u pracownika, jako podstawę do jego zwolnienia.

„Zmierzamy w kierunku obowiązkowej Zielonej Przepustki nie tylko dla pracowników sektora publicznego, ale także sektora prywatnego”

„Szczepionka jest jedyną bronią, jaką mamy przeciwko COVID i możemy powstrzymać infekcję tylko poprzez zaszczepienie większości populacji”.

Włochy mają drugą co do wielkości liczbę zgonów z powodu COVID-19 w Europie, tuż po Wielkiej Brytanii. Od początku pandemii, na COVID-19 zmarło tam 130 000 osób. W skali 60-milionowej populacji około 73% otrzymało co najmniej jedną szczepionkę przeciw COVID-19, a 65% jest w pełni zaszczepionych. Oznacza to, że osoby które zostaną dotknięte tą zmianą, są w mniejszości. Czy jest to jednak stosowny pretekst aby dyskryminować własnych obywateli?

 

Lider włoskiej prawicy Matteo Salvini, wielokrotnie sprzeciwiał się przedłużeniu stosowania COVID-passa, ale jego partia jest w tej kwestii wewnętrznie podzielona. Przeciwnicy tego rozwiązania twierdzą, że depcze ona wolności obywatelskie i jest sposobem na zmuszanie ludzi do szczepień, bez wprowadzania faktycznego obowiązku szczepień. Nałożeniu tego obowiązku na pracowników sektora publicznego, wywołało protesty, jednak ich skala zdecydowanie wzrośnie, jeśli restrykcje zostaną rozszerzone na firmy prywatne. Czwartkowa konferencja prasowa, odbije się z pewnością sporym echem wśród włoskiego społeczeństwa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Włochy ? I co to znaczy,że

Włochy ? I co to znaczy,że Włochy ? Czyli kto ? I jak bardzo ci wprowadzający są powiazani z NWO ? Najlepiej to tym wprowadzającym partyjnym kmiotkom przemawia się do kieszeni.Planiści od NWO mają ich bardzo dużo :)  Oni wiedzą, że to tylko papier (ten zielony, a jak) niezbyt długo już obowiązujący.

Portret użytkownika irfy

Naprawdę zabawne. Włochy,

Naprawdę zabawne. Włochy, ojczyzna mafii i generalnie kraj, w którym ta nazwa powstała, kraj Camorry, N'drangghetty, dróg znikąd do nikąd budowanych za państwowe pieniądze przez "firmy krzaki". Kraj, w którym terrorystom z Czerwonych Brygad udało się porwać premiera a potem przetrzymywać go w środku miasta i na koniec zamordować. Kraj, w którego południowych prowincjach cały wywóz śmieci kontrolowany jest przez organizacje przestępcze. Kraj powiązań i koligacji rodzinnych w polityce, kraj sjest, kultury "to się zrobi później", masowych wyłudzeń zasiłków na domniemane choroby i pomocy uninej, na domniemane przedsięwzięcia.

I takie oto państwo wprowadza "obowiązkowe paszporty covidove". Oto staję w oknie i niczym Franciszek, pełniący obowiązki papieża, daję im moje pełne błogosławieństwo. Niech wprowadzają i koniecznie we Włoszech. Gdzie 3/4 tych "certyfikatów" będzie bezczelną lewizną. Bo pewnie "zaświadczenie o szczepieniu" będzie sobie można kupić razem z kawą w knajpie. Większe jaja byłyby chyba tylko w momencie, gdyby taki zamordyzm wprowadzono w Polsce. Innymi słowy, podziemie "certyfikatowe" będzie tam tak potężne, że może powstrzyma to innych oszołomów przed takimi pomysłami.

Portret użytkownika Hathor

Ludziki mysla, ze wykiwaja

Ludziki mysla, ze wykiwaja system ... ale system bedzie uszczelniany. Nawet tacy macherzy jak makaroniarze nic nie wskoraja. To co Japonczycy znalezli w szczepionkach - chodzi dziwna substancje wykazujaca wlasciwosci magnetyczne. Po nitce do klebka .. i sie okazuje, ze identyfikacja osob wyszczepionych bedzie sie odbywac przez wykorzystanie wlasnie tych wlasciwosci magnetycznych - np. tlenek grafenu. Instalacje bramek, i innych dziwnych urzadzen, .. ci co wymyslili to badziewie chyba przewidzieli lewizne w dokumentach.

Portret użytkownika Quark

A powiedz co to za różnica

A powiedz co to za różnica dla wykrywacza czy ten magnetyczny znacznik znajduje się wewnątrz ciała pod skórą czy na niej dowolnie nałożony - choćby palcem ? Maźniesz tym po skórze i mogą cię bramką sprawdzać dowoli ... przecież i tak tego okiem nie widać .

Strony

Skomentuj