Włochy i Szwajcaria wycofują niektóre szczepionki na grypę

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Trwa sezon grypowy i od razu nasiliła się propaganda zachęcająca ludzi do przyjmowania szczepionek na grypę. Wiele zakładów pracy finansuje te dziwne praktyki. Przypomnijmy, że szczepionki mogą zarówno pomóc, zaszkodzić lub w najlepszym wypadku pozostać obojętnym dla organizmu. Niestety szczepionki na grypę obarczone sa dużą dozą niepewności działania a czasami dochodzi do nieprzewidzianych wydarzeń, czego przykładem są ostatnie wypadki z Włoch i Szwajcarii.

 

Problematyczne szczepionki wyprodukowała firma Novartis a duża część z nich została wycofana, ponieważ znajdował się w nich jakiś osad. Novartis przekonywał, że to normalny osad technologiczny i nie stanowi on niebezpieczeństwa dla przyjmującego szczepionkę. Jednak te wyjaśnienia nie wystarczyły włoskiemu ministrowi zdrowia, Renato Balduzziemu, który na wszelki wypadek wycofał partie 488 tysięcy dawek.

 

Potem za jego przykładem poszły władze Szwajcarii, co dodatkowo wygląda ciekawie, bo Novartis to szwajcarski koncern farmaceutyczny z siedzibą w Bazylei. Z drugiej strony trudno się dziwić regulatorowi w takiej sytuacji dużej niepewności.

 

Trzeba zaznaczyć, że badania ostatnio opublikowane w magazynie Lancet dowodzą, że skuteczność wszelkich szczepionek na grypę jest znikoma. Analiza dotyczyła 13 095 dorosłych, którzy nie zostali zaszczepieni i tylko u 2,7% z nich rozwinęły się objawy grypy w porównaniu do 1,2% u zaszczepionych. Czyli różnica wynosi 1,5 punktu procentowego. Poza tym nigdy nie będzie pewności czy akurat nasz organizm nie zareaguje szczególnie negatywnie, bo nawet dorosły organizm może doznać poważnego uszczerbku neurologicznego.

 

Jako dobra metoda na grypę zamiast szczepionki godne polecenia jest dawkowanie sobie małych dawek witaminy D. Może być ona dostarczana za pomocą Słońca, albo suplementów diety. Według badań japońskich naukowców używanie witaminy D zmniejsza ryzyko zachorowania na grypę o 42%.  Japonia jest krajem bardzo świadomym pod względem szczepień. Nikt tam nie zmusza rodziców do szukania wymówek na unikanie tak zwanego kalendarza szczepień.

 

 

 

Źródła

http://www.thelancet.com/journals/laninf/article/PIIS1473-3099(11)70295-X/abstract

http://www.pakalertpress.com/2012/10/30/italy-and-switzerland-ban-novartis-flu-vaccines/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika mIR EK

Szczepionki mają znikomą

Szczepionki mają znikomą skuteczność.Dlatego się nie szczepię bo na cholerę wpuszczać obce substancje do swojego organizmu.Pod tym pretekstem mogą człowiekowi zaszczepić niewiadomo co jeszcze,tymbardziej nie zaszczepie się jak wejdą obowiazkowe szczepienia.

Portret użytkownika Rh

nie jestem za szczepionkami,

nie jestem za szczepionkami, ale coś tu jest nie tak. Jeśli liczymy prawdopodobieństwo zachorowania na poz. 2,7% dla niezaszczepionych a 1,2% u zaszczepionych to zmniejszenie prawdopodobieństwa zachorowania jest o 55,55% (względnego), jeśli więc podajemy wit D i prawdopodobieństwo zachorowania spada o 42% to chyba chodzi o względne - wtedy prawdopodobieństwo spada do 1,56% w populacji. Skuteczność podobna, ale takie przedstawienie sprawy komuś, kto nie ma pojęcia o epidemiologii to czysta manipulacja.
Nie ładnie adminie.

Portret użytkownika nanashi7

Witam po raz kolejny.

Witam po raz kolejny. Pandemie świńskiej i ptasiej grypy to test broni biologicznej jaka ma być użyta podczas III wojny światowej. Jaki jest sens wszczepiania chipów przez szczepionki które otrzymają nie wszystkie osoby. Te szczepionki były płatne o ile się nie mylę i były nie obowiązkowe. Chipy mamy praktycznie wszyscy które nam wszczepiono gdy byliśmy dziećmi. To były szczepionki przeciw tężcowi czy ospie. Pozdrawiam

Portret użytkownika TP

szaman napisał: Włochy

szaman wrote:

Włochy czekają znów ulewy 11.11. Silne opady w Wenecji i Rzymie. Do nas w poniedziałek dotrze piękny wyż z południa. Lekkie przymrozki ewentualnie w nocy. W dzień tylko Słońce. 

 
Co to ma do rzeczy? Artykuł traktuje o wycofaniu szczepionek, a ten podaje prognozę pogody.

Portret użytkownika normalny?!

  Im więcej osób się

  Im więcej osób się zaszczepi dobrowolnie,tym mniejsze prawdopodobieństwo obowiązkowych szczepień w związku z wymuszoną pandemią - bo podejrzewam,że koncerny farmaceutyczne mają określone "targety" dla danego kraju i tym się będą kierowały przy rozkręcaniu poważniejszych akcji. Biggrin Przynajmniej taką mam optymistyczną nadzieję po ostatnich udoskonaleniach w polskim prawie i naszej świadomości społecznej w tych sprawach ! Wink
 

Portret użytkownika Venture

Różnica może i wynosi 1,5%

Różnica może i wynosi 1,5% punktu procentowego. Jednak w odniesieniu do całego kraju, takiego jak Polska jest to milion chorych na grypę w przypadku braku przeprowadzonych szczepień. I ponad pół miliona chorych mniej gdyby wierzyć przeprowadzonym testom, a ludzie przyjeliby szczepionki.
Co nie zmienia faktu, że nie każdemu szczepionki służą. Nie wiadomo czy u tych osób specyfiki nie narobią więcej długoterminowych szkód niż pożytku.

Strony

Skomentuj