Włochy przyjmują rekordowe ilości uchodźców

Kategorie: 

Emigranci, którzy próbują dostać się do Sycylii przez Morze Śródziemne - źródło: Vito Manzari/Creative Commons/CC-BY-2.0

Fala uchodźców, przemierzająca Morze Śródziemne, robi się coraz większa. Najnowszy raport włoskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych sugeruje, że rok 2017 może okazać się rekordowy pod względem liczby przyjętych obcokrajowców z Afryki Północnej.

 

Media podają, że wczoraj w ciągu jednej doby uratowano i przyprowadzono do Sycylii ponad 1,2 tysiąca uchodźców. Ludzie zostali zabrani do Katanii, Pozzallo i Mesyny na pokładach statków patrolowych agencji Frontex, tzw. Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej. Już dawno temu ostrzegano, że przyjmowanie do Europy kolejnych obcokrajowców wręcz zachęca innych ludzi do przekroczenia Morza Śródziemnego.

 

Obawy te potwierdzają dane, przedstawione przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Włoch, które wskazują, że jak dotąd w 2017 roku do kraju przybyło około 15 tysięcy uchodźców - to o 57% więcej niż w tym samym okresie w 2016 roku i aż 81% więcej niż w 2015. Wygląda więc na to, że liczba obcokrajowców chętnych do pokonania Morza Śródziemnego rośnie lawinowo. Nie wolno oczywiście zapominać, że wśród nich są także islamscy radykaliści, którym zależy na destabilizacji Europy i przekształceniu poszczególnych krajów w państwa islamskie, oparte o prawo szariatu.

W najbliższych miesiącach należy spodziewać się jeszcze gorszej sytuacji. Wraz z okresem wiosennym i letnim, gdy temperatury zaczną wzrastać, uchodźcy znów będą masowo opuszczać Afrykę i kierować się w stronę Europy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Wiosna idzie... Wraz ze

Wiosna idzie... Wraz ze wzrostem temperatury będzie tego więcej! I to jest kolejny dowód na to, że tak zwani "uchodźcy" to w rzeczywistości NACHODŹCY! Wyobraźmy sobie... Jesteśmy w kraju ogarniętym wojną... Wielu bliskich i znajomych zginęło... W każdej kolejnej minucie, nam również grozi śmierć... I co? I CZEKAMY Z UCIECZKĄ DO WIOSNY, BO W EUROPIE ZIMNO???
Jakim planktonem intelektualnym trzeba być, by to łykać???

Prawdziwych nieszczęśników w tej całej zbieraninie jest jakieś 10-15%... Reszta to hołota, chcąca polepszyć sobie życie nie robiąc kompletnie nic! Większość to zwykli nieudacznicy, leserzy, krętacze, ale co gorsze także obecne i przyszłe bojówki ISIS!

A na koniec trochę sobie podedukuję i poironizuję...
Brukselscy obłudnicy, na co dzień posądzają o rasizm i ksenofobię każdego, kto krytykuje ten kompletnie niekontrolowany napływ nie wiadomo kogo do Europy... Ale jednocześnie sami robią coś o wiele bardziej okrutnego... Coś co czyni ich jeszcze większymi rasistami i ksenofobami...
Mianowicie, wiedząc że każdego dnia, ci ich "uchodźcy" płyną przez Morze Śródziemne na byle czym i setkami giną na morzu, pozwalają na to, nie podstawiając w Libii promów i statków wycieczkowych, aby mogły ich zabrać w bezpieczny sposób do Europy!
To jest dopiero rasizm i ksenofobia!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika NanoRurka

Hoho ile to lat minęło aż

Hoho ile to lat minęło aż ktoś to zauwazył... Jeszcze jak cicho było na temat imigrantów czyli 2008/2013 to Włosi właśnie brali ich od wielu lat jeszcze z przd czasu powstania unii więc tak naprawdę czasem mam problem z rozwiązaniem pewnej zagadki pt. Dlaczego tak cicho i grzecznie tam jest . Mam koleżanke która mieszkała tam osiem lat i wróciła do PL ... Kokosów tam nie zarobiła i była obmawiana na ulicy jak omijała grupki ludzi często byli to imigranci są zaczepni . Zaś co mnie wkurzyło to jeden z Włochów pytał się jacy Polacy są itd . Oni naprawdę myślą że my nie posiadamy pralki czy lodówki ,a po mieście funkcjonuje stary system konny dosłownie myślą że u nas konie i rowery dominują kpina totalna .

Wake up people

Portret użytkownika IWA

Masz rację. Mieszkam od 25

Masz rację. Mieszkam od 25 lat we Francji, ale teraz częściej jestem w Polsce. Francuzi, pokazywali mi przejście podziemne i przekonywali, żebym się nie bała przejść pod nim, bo się nie zawali, kiedy wyjaśniłam, że u nas to normal, patrzyli na mnie jak na ufoludka. W/g nich u nas na ulicach spacerują białe niedżwiedzie i za nic nie chcieli zrozumieć, że u nas nawet NIE MA białych niedźwiedzi. Najgorsze jest to, że kiedy udało mi się ich ściągnąć do Polski, zatkało ich i wciąż pytali kto nam zbudował Wawel, ale kiedy wrócili to siebie żaden z nich nie opowiadał o tym co wiedział, jaka jest Polska. Spytałam dlaczego nie mówicie co widzieliście? Odpowiadali - i tak nam nikt nie uwierzy. 

Portret użytkownika lipka

Nie można być prorokiem we

Nie można być prorokiem we własnym kraju!

Tajemnice fatimskie dotyczyły Rosji, zabicia rodziny carskiej i rewolucji bolszewickiej, która pochłonęła miliony niewinnych istnień ludzkich. Rzeź na narodzie rosyjskim dokonała się za sprawą fałszywych przywódców, którzy doprowadzili do eksterminacji naród rosyjski i nie ma się co czarować - każdy wie kim byli ci mordercy.

Przypisywanie objawień fatimskich kolejnym dekadom i wydarzeniom na świecie to kręcenie bicza na nieświadomych ale łatwowiernych ludzi, samo naginanie faktów i działanie według fałszywego scenariusza powoduje, że coś co nie powinno się wydarzyć znów się wydarzy bo taka jest wola głównego reżysera, fałszywego przywódcy na ten czas, a ludzie idą za nim na własne zatracenie.

 

Strony

Skomentuj