Właściciel Chelsea Roman Abramowicz uzyskał portugalskie obywatelstwo

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Miliarder i właściciel klubu piłkarskiego Chelsea, Roman Abramowicz, został obywatelem Portugalii, dodając paszport UE do swoich paszportów rosyjskiego i izraelskiego.

Rzecznik Abramowicza potwierdził w sobotę raport portugalskiej gazety Publico, który, powołując się na dokumenty ministerstwa sprawiedliwości, powiedział, że urodzony w Rosji biznesmen otrzymał obywatelstwo portugalskie 30 kwietnia br.

 

Sprawa Abramowicza została oparta na portugalskim prawie o naturalizacji potomków Żydów sefardyjskich, którzy zostali wygnani z Półwyspu Iberyjskiego podczas średniowiecznej inkwizycji.

 

Tysiące izraelskich Żydów uzyskało obywatelstwo portugalskie od czasu uchwalenia ustawy w 2015 roku. Liczba takich wniosków w Portugalii wzrosła po tym, jak w 2019 r. zakończyła się podobna oferta obywatelstwa dla sefardyjskich Żydów z Hiszpanii.

 

Rodowody kandydatów sprawdzane są przez ekspertów, którzy również poszukują dowodów zainteresowania kulturą sefardyjską.

 

Abramowicz przekazał pieniądze na projekty upamiętniające dziedzictwo portugalskich Żydów sefardyjskich w niemieckim Hamburgu, według portalu informacyjnego Mazal społeczności żydowskiej Porto.

 

Historia Żydów sefardyjskich w Rosji jest mało znana, chociaż Abramowicz jest powszechnym nazwiskiem Żydów aszkenazyjskich.

 

Abramowicz dorobił się fortuny, szacowanej obecnie na 14,3 miliarda dolarów według Forbesa, z rosyjskiego przemysłu naftowego w latach dziewięćdziesiątych i kupił Chelsea Football Club w 2003 roku. W latach 2000 - 2008 był gubernatorem regionu w Rosji, a w 2018 roku otrzymał izraelskie obywatelstwo.

 

Około 300 tys. Żydów mieszkało w Hiszpanii, kiedy w 1492 roku monarchowie Izabela i Ferdynand nakazali im i tamtejszym muzułmanom przejście na katolicyzm lub opuszczenie królestwa. Dziesiątki tysięcy ludzi uciekło do Portugalii, gdzie w 1496 roku byli prześladowani.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Ruchomy Cel

"REJESTRACJA MAŁŻEŃSTWA

"REJESTRACJA MAŁŻEŃSTWA ZAWARTEGO ZA GRANICĄ"

Jeżeli małżeństwo zostało zawarte za granicą, istnieje możliwość sporządzenia polskiego aktu małżeństwa w jednym z trybów szczególnych rejestracji stanu cywilnego.

https://powroty.gov.pl/rejestracja-malzenstwa-zawartego-za-granica-9999

"Ślub za Granicą Ślub z Obcokrajowcem - Co, Jak i Gdzie?" 

Ślub przed konsulem polskim lub przed zagranicznym urzędnikiem. 

Ślub za granicą, gdy przyszli małżonkowie pochodzą z dwóch różnych państw.

https://wedding.pl/lovestory/slub-za-granica/

"Ślub za Granicą Ślub z Obcokrajowcem - Co, Jak i Gdzie?"

Ślub przed konsulem polskim lub przed zagranicznym urzędnikiem. 
Ślub za granicą, gdy przyszli małżonkowie pochodzą z dwóch różnych państw.

"REJESTRACJA MAŁŻEŃSTWA ZAWARTEGO ZA GRANICĄ"

Jeżeli małżeństwo zostało zawarte za granicą, istnieje możliwość sporządzenia polskiego aktu małżeństwa w jednym z trybów szczególnych rejestracji stanu cywilnego.

Google - ŚLUB W AMBASADZIE POLSKIEJ ZA GRANICĄ

https://www.google.com/search?client=ms-opera-mini-android&sxsrf=AOaemvLmuzJcVrkcYWd36Bfs3AZZf-HRrg%3A1640008925067&oq=%C5%9Alub+w+amb&aqs=mobile-gws-...

---

Jak wyhamować "Biznes Fikcyjnych Ślubów"...(?)

Przecież nie można zabronić ślubów z obcokrajowcami :-) 

Być może skutecznym "hamulcem" tego "biznesu" byłby wymóg podpisania (przed ślubem), prawnego zobowiązania, ponoszenia konsekwencji (kosztów), ewentualnych przestępstw dokonanych przez nowego partnera. 
Czyli podisywanie swego rodzaju
współodpowiedzialności prawnej z partnerem. 

Jednym zdaniem:

Kultura "Kulti-Multi" Napędzana Ekonomicznie.

Dwa pytania przebudzające obywateli Polski:

CZY ZGADZASZ SIĘ OSOBIŚCIE - ZE SWOICH PIENIĘDZY - UTRZYMYWAĆ JEDNEGO SKAZANEGO W POLSCE NA KARĘ WIĘZIENIA CUDZOZIEMCA...(?) 

Jesli tak, to przez jaki, maksymalnie długi okres czasu - Z jak wysokim wyrokiem...(?)

Portret użytkownika Ruchomy Cel

Czy rząd w Polsce wynegocjuje

Czy rząd w Polsce wynegocjuje umowy z innymi krajami, pozwalające na to, by skazani innych narodowości odbywali kary w swoim kraju… W celu odciążenia budżetu, czyli polskich podatników...(?)

Wiadomo, że takiego prawa do deportacji można także uniknąć. Np. poprzez zawarcie związku małżeńskiego z obywatelem danego kraju i uzyskanie jego obywatelstwa. Jest to jednak poważne utrudnienie - Szczególnie dla tzw. pospolitych przestępców.

Skomentuj