Władze Włoch twierdzą, że deportacja wszystkich nielegalnych imigrantów może potrwać nawet 50 lat

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nowy rząd we Włoszech od samego początku zapowiadał masowe deportacje imigrantów, którzy w ostatnich latach nielegalnie przedzierali się na pontonach przez Morze Śródziemne i byli przyjmowani przez poprzednie władze. Uważa się, że na terenie Włoch przebywa około pół miliona nielegalnych imigrantów. Szef MSW oraz wicepremier Matteo Salvini zamierza ich deportować do krajów pochodzenia, choć będzie to bardzo długi i żmudny proces.

 

Do pierwszych najważniejszych decyzji, jakie zapadły w sprawie nielegalnej migracji, należy zaliczyć zamknięcie włoskich portów dla organizacji pozarządowych, które sprowadzają ludzi z Afryki i niewykluczone, że współpracują z przemytnikami. Jednak wkrótce przyjdzie czas także na imigrantów, którzy od dawna żyją we Włoszech.

 

Szef MSW Matteo Salvini zapowiadał masowe deportacje, a nawet mówił o masowych czystkach i zaprowadzaniu porządku we Włoszech. Jednak w zeszłym tygodniu Salvini powiedział, że jeśli kraj nie będzie w stanie deportować więcej niż 10 tysięcy nielegalnych imigrantów rocznie, to proces wydalenia 500 tysięcy ludzi zajmie aż 50 lat.

Matteo Salvini - źródło: Presidenza della Repubblica

Masowe deportacje mogą okazać się dużym problemem dla Włoch i nie wiadomo, czy w ogóle jest to możliwe. Dla przykładu, Niemcy mają ogromny problem z imigrantami. W tym roku od 1 stycznia do 31 maja, niemieckie władze dokonały tylko 11,1 tysiąca deportacji. Okazało się, że aż 12,8 tysiąca imigrantów rozpłynęło się w powietrzu i w ten sposób uniknęło wysiedlenia. Podobne przypadki tajemniczego zniknięcia niezliczonej ilości nielegalnych imigrantów miały miejsce w ostatnich latach nie tylko w Niemczech, ale też w Szwecji i Wielkiej Brytanii.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Maxxx

Wystarczy zabrać im zasiłki i

Wystarczy zabrać im zasiłki i kazać zarobić na chleb. Momentalnie będą sami sprzeprzać. A najlepiej żeby zrobili dla nich korytarz do Francji i niech tam idą, skoro żabojady tak bardzo ich kochają. Będą mieli z czego wybierać przy tworzeniu reprezentacji "narodowej" na następne mistrzostwa.

Portret użytkownika euklides

No to okaże czy Klimuszko

No to okaże czy Klimuszko rzeczywiście miał jakieś wizje dotyczące przyszłości. Faktem jest, że imigranckie byki nie wyglądają na żadnych uchodźców, tyko na żołnierzy armi półksiężyca. Jeśli rzeczywiście nimi są to rozkaz do ataku padnie teraz.

" Widziałem żołnierzy przeprawiających się przez morze na takich małych stateczkach, ale po twarzach widać było, że to nie Europejczycy. Widziałem domy walące się i włoskie dzieci, które płakały. To wyglądało jak atak niewiernych na Europę. Wydaje mi się, że jakaś wielka tragedia spotka Włochy. Część buta włoskiego znajdzie się pod wodą. Widziałem sceny jak po wielkim kataklizmie. To było straszne! "

Portret użytkownika Has$

No Merkel, podskoczysz a

No Merkel, podskoczysz a amerykańskie bazy (w Niemczech) otworzą bramy tym ,,zaginiony,, emigrantom. Drogi gaz skroplony dostarczany drogą morską z USA ? Drugi rurociąg z gazem z Rosji ? I bramy się otwierają. Język

Portret użytkownika okd

Horda na pontonach

Horda na pontonach przypłyneła w kilka lat, a państwo które ma dość pokaźną flotę wyposażoną nawet w lotniskowce, przewiduje wywożenie 500tys. przez 50 lat? Wink

Napisałbym coś jeszcze o utrzymywaniu takich ciekawych historycznie obiektów na terenie Polski i że wreszcie na coś by się przydały, ale wole nie zamieniać wygodnego łóżka na więzienną pryczę, w końcu poprawność polityczna na pierwszym miejscu Biggrin

Skomentuj