Władze w Polsce promują nowoczesny feudalizm i zwalczanie przedsiębiorczości

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Był taki czas, pod koniec lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy w Polsce zapanowała wolność gospodarcza. Zapewniła ją tak zwana ustawa Wilczka. Niestety nie trwało to zbyt długo, najwyżej kilka lat i było stopniowo ograniczane, aż obecnie doczekaliśmy się czasów gdy po tych wolnościowych zapisach prawnych praktycznie nic nie zostało, a przedsiębiorczość Polaków została im skutecznie obrzydzona.

 

W polskim społeczeństwie funkcjonuje przekonanie, że prowadzenie działalności gospodarczej to coś bardzo trudnego, ewentualnie podejrzanego, co nie podoba się rządzącym. Wtłoczono ludziom do głów, że muszą szukać pracy, zamiast zachęcać ich do rozpoczęcia działalności gospodarczej na własny rachunek. Rządzący od lat skutecznie zniechęcają ludzi do bogacenia się ustanawiając horrendalne haracze takie jak kara za pracę w postaci podatku dochodowego i obowiązkowe ponad 1100 zł miesięcznie na piramidę finansową zwaną ZUS, co eufemistycznie nazywa się składką emerytalną.

 

Gdy porównania się warunki w jakich prowadzi się działalność gospodarczą w innych krajach europejskich do tych w jakich funkcjonują przedsiębiorcy w Polsce to widać, że u nas ludzie są na wszelkie sposoby zniechęceni do własnej inicjatywy. Obywatele mają za zadanie pracować, ale najlepiej na stworzonych przez rządzących mitycznych miejscach pracy. Taki delikwent musi być na najgorszej z możliwych form stosunku pracy, czyli na etat, co jest przedstawiane jako optymalny dla każdego rodzaj zatrudnienia.

 

Prawda jest jednak taka, że nie ma bardziej okradanej w Polsce grupy społecznej niż ci nieszczęśni etatowcy. Rządzący zrobili sobie z takich ludzi nowoczesnych chłopów pańszczyźnianych, tylko w porównaniu do nich są oni jeszcze bardziej eksploatowani. Na dodatek etatowcy nie mogą sobie nic odliczyć, nie mają kosztów, nie odliczają VAT, bo to właśnie oni są jego faktycznym płatnikiem, etatowcy są po prostu dawcami kapitału, nieświadomymi często pozycji w jakiej się znaleźli

 

Większość z takich biednych zagonionych ludzi sądzi, że nie poradziła by sobie jako przedsiębiorcy. Zaszczepiono u nich gen poddaństwa i nauczono, aby chętnie unikać odpowiedzialności, propagując ubezpieczenia. A nawet jeśli u niektórych ten instynkt bogacenia się w nich nie zanikł zupełnie, to 1100 zł, co miesiąc haraczu na ZUS bez względu na zarobki, stanowi dla nich psychiczną i finansową barierę nie do przejścia. Ważne też, że etatowcy mają się martwić, im więcej problemów tym lepiej, a jak brak własnych pokazywać problemy innych, na przykład w debilnych pisemkach i programach telewizyjnych.

Gdy jednak ktoś postanowi, mimo tych rzucanych pod nogi przez rządzących, przysłowiowych kłód, aby jednak robić własny biznes, wtedy często zaczyna się na niego polowanie ze strony aparatu fiskalnego. Co ciekawe jest on zwykle bardzo gorliwy i bezlitosny względem małych i średnich polskich przedsiębiorstw, ale pozostaje zupełnie nieskuteczny w stosunku do stosujących agresywne optymalizację podatkowe multinarodowych korporacji.

 

Ostatecznym dowodem na to jest fakt, że wśród dziesięciu największych płatników podatku CIT w Polsce nie ma żadnych koncernów zagranicznych, a za to są energetyczne i górnicze spółki skarbu państwa. Innymi słowy państwo samo płaci sobie CIT, a potem z naszych pieniędzy dotuje bankrutujące przedsiębiorstwa z branży górniczej płacąc naszymi podatkami podatek za te przedsiębiorstwa. Wszystkie multinarodowe korporacje stosują agresywną optymalizację podatkową i albo jadą na stracie, albo na niewielkim zysku. Ale to są mityczni inwestorzy, uprzywilejowani względem polskiego kapitału.

 

Ci przedsiębiorcy, którzy jednak mimo całego tego nieprzyjaznego otoczenia, nie bankrutują, są traktowani jak dojne krowy. Ostatnio pojawiły się już wśród rządzących nawet tak chore pomysły, aby nakazać osobom zatrudnionym na etacie i prowadzącym działalność gospodarczą, podwójne płacenie na ZUS. Oczywiście przyszła emerytura nie będzie podwójna, o ile jakaś w ogóle będzie. Jeszcze bardziej przerażający pomysł jest taki, aby polscy przedsiębiorcy musieli płacić ZUS od całości przychodów. Jeśli do tego dojdzie, będzie to oznaczało automatycznie eksodus polskich firm za granicę, co może tylko wywołać większy problem pazernych rządzących. Oczywiście w odpowiedzi na swoją głupią politykę podwyższania podatków zbiorą mniej i zaczną nakręcać fiskalny aparat terroru prowadząc uznaniową interpretację prawa i bezlitosną egzekucję na 5 lat wstecz. W ten sposób urzędnicza hydra bije się po głowie własną pięścią podcinając gałąź na której siedzi i ograniczając przy okazji siłę polskiej gospodarki.

W sumie trudno się dziwić takiej niszczącej polityce, bo w mniemaniu naszych polityków, to zagraniczni inwestorzy, często zwolnieni z podatków przez dekady, tworzą mityczne miejsca pracy, na których ma pracować prosty lud roboczy miast i wsi. Celem rządu, bardzo wyraźnie artykułowanym, jest to, aby można było zatrudnić jak najwięcej etatowców, pracujących za jedną czwartą tego co ich odpowiednicy na zachodzie naszego kontynentu. Dlatego wytoczono wojnę innym formom zatrudnienia, któe są po prostu korzystniejsze dla Polaków. Wszyscy mają być etatowcami, a gdy komuś przyjdzie do głowy rzucić pracę dla kogoś i zacząć pracować dla siebie, czekają już specjalnie przygotowane utrudnienia i pułapki, które mają skłonić do przeświadczenia, że przedsiębiorczość to coś nie dla mnie. Prawda, że przypomina to czasy PRL i realnego socjalizmu??


Kto wie, może dla nowoczesnych partii lewicowych, najwyższy czas na redefiniowanie proletariatu zastępczego, z LGBT i uchodźców, z powrotem ku proletariatowi pierwotnemu, czyli rzeczywiście uciskanej klasie robotniczej. Jednak są oni wyzyskiwani nie przez złych pracodawców, jak lubią to przedstawiać rozmaite związki zawodowe, ale przez pazerne władze, nakazujące konfiskatę zdecydowanej większości wypracowanych środków w formie widocznych i ukrytych podatków. Czas już uwolnić przedsiębiorczość Polaków przywracając normalność w kwestii prowadzenia działalności gospodarczej utraconą po latach majstrowania przy świetnie działającej, ustawie Wilczka.

 

 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Damian

Do początku tego roku miałem

Do początku tego roku miałem firmę przez 2 lata (niski zus). Wychodziłem na swoje chociaż kokosów też nie było. Było mnie za to stać aby od czasu do czasu dokupić jakiś nowy sprzęt do firmy, żeby się rozwijać, albo żeby zabrać moją Narzeczoną na kolację czy kino. Podliczając cały rok do kupy zarobiłem około 40 000 zł. na samą firmę aby funkcjonowała wydałem ponad 20 000 zł wliczając zus, księgowość, zakup programów itd. Czyli z lekkim sercem mogę powiedzieć że na czysto dla siebie zostało mi 20 000 zł. Wychodzi że zarabiałem okolo 1600 zł miesięcznie. Do tego dochodzą wydatki takie jak ma każdy - woda, prąd, gaz, węgiel, jedzenie ubrania itd. A więc zostaje niewiele dla mnie. Od nowego roku zostalem zmuszony zlikwidowałć swoją działalność bo po kalklacji że zus by wynosił ponad 1000 zł wyliczyłem że będzie bieda piszczeć i lepiej to zlikwidować. Po prostu to jest za wiele... To wielki haracz dla takich małych przedsiębiorstw. Teraz nie mogę robić to co tak bardzo lubię bo nie stać mnie na płacenie zasranego zusu! Źle im było jak chociaż coś im wpływalo? Teraz mają g...no! Albo zakłądam firmę za granicą albo walę na czarno do póki coś się nie zmieni bo nie zamierzam harować na te bezczelne pazerne świnie!

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

Wyłącznie szydowskie wielkie

Wyłącznie szydowskie wielkie korporacje hiper i supermarketowe (taki na grzbiecie pracowitej "BIEDRONKI" się wożący Jeronimo Martens-Portugalski Szyd...) mają dekadowe zwolnienia, ulgi a "dzięki" premedytalnej ślepocie US i IS oraz nad wyraz spolegliwym "dla swojaków rodem znad Jordanu" polskojęzycznym politykom z najlepszym świadectwem pochodzenia w ogóle w dupach mają polskie prawo podatkowe - przecież kruk krukowi łba nie urwie a urwa urwie oka nie wykole... Za coś - a trzeba miliardów umiłowanych dolarów! - Eretz trzeba nieustająco u-dozbrajać - tych najlepszych w świecie złomów F-35 trzeba mu nakupić żeby miał czym i za co sąsiadów rujnować więc- oprócz raju podatkowego dla zagranicznych archeparchów - ich krajowi "błacia w Torze, wierze i menorze" ustanowili tak dziurawe prawo VAT-owskie że z taką dziurą Titanik zatonąłby w 2 minuty... A Podlacy-wyrobnicy VAT'u, podatku A-Z?? A Podlacy-wyrobnicy VAT'u, Podatku A-Z żyją w świętym przekonaniu że już za 4 lata oddadzą głosy na "tych drugich" co to obiecują że wszystko zmienią i w ten sposób - wykluczając ten ob'żydliwy gomułkowski "riplej '68" -  pogonią szkodników od koryta...Zapominają naiwniacy że oni wylądują na jeszcze platniejszych "posadach" u tych którym umożliwili nachapanie się setek miliardów a reszta dla kt. posad w spółkach nie starczy miękko wyląduje w NBP (vide rebe Kropiwnicki, rebe Belka mit ferajn...), w Radzie Polityki Pieniężnej,  bankach takich i owakich a wszystkie i tak szydowskie...albo na Bahamach gdzie mają ulokowane takie szekle że daj JHWH zdrowia i 1000 lat życia...

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika Kat

Mam propozycję;należy wziąść

Mam propozycję;należy wziąść się za tych morderców i oprawców na polskim narodzie i innych narodach Europy,którzy  zafundowali wyludnienie  naszych narodów.Urządzenia:wariomaty,wariografy i pozostale tego typu zainstalowane w mieszkaniach małym dzieciom np;prawnuczce mojej sąsiadki,która mieszkała tu krótko bo od 2005-2010 r.Z dziecka robiono killera-zabójcę jak z dorosłego człowieka.Typowego stalinowskiego zabójcę, który szpiclował rodzinę, matkę, dziadków a potem powtórzyła ona w przedszkolu nauczycielce dosłownie wszystkie wulgaryzmy jakimi operowała jej prababcia .Bezustannie nachodzili ich jehowcy i wystawali pod ich drzwiami.
 
Obecnie wybija u mnie kolejne dziecko z nad Buga,z małej wioski imieniem Szymon.Ma teraz chyba 13 lat.Kolejny killer-zabójca.
Pora uwolnić nasz kraj od morderców.
 
 
 

Portret użytkownika Alien1974

Bardzo fajny artykuł naprawdę

Bardzo fajny artykuł naprawdę Admin sie postarał (śmiech), w końcu "tylko debile pracują za 6 tysięcy złotych" - to był cytat gwoli ścisłości, żeby nie było, jak ktoś nie zauważyłby tych kreseczek na początku i na końcu. Wczoraj oglądałem film-dokument o komunie, Jaruzelskim i Wałęsie, i tam był pokazany jakiś rosyjski analityk, który stwierdził, że ekipa Wałęsy i Mazowieckiego źle to rozegrała, to był typowy strzał w stopę. Po prostu śmiech na sali. A pan Wałęsa odwołał właśnie debatę na temat swojej agenturalnej przeszłości w IPN, bo akurat "zapomniał", ze w tym dniu musi jechać na konferencję o globalizacji do Chile. Ja też bym pojechał, w końcu 100 tysięcy dolarów za wygłoszenie tyrady drogą samo nie chodzi. A teraz poważnie. Guzik mnie obchodzi czy oni byli agentami czy nie, fakt jest taki, że kraj w który się urodziłem stoi nad przepaścią, bo rzadzą tym krajem skorumpowani ludzie, których jedynym celem jest wygodne życie kosztem obywateli. Może mały przykład hipokryzji Polaków. Brak legalizacji prostytucji. Ten stan rzeczy powoduje straty rzędu kilkudziesięciu miliardów rocznie. Brak ochrony prawnej dla kobiet, które wykonują ten zawód. Brak legalizacji prostytucji powoduje również koszmarne konsekwencje w perspektywie czasowej, o których w ogóle się nie mówi; rozkwit handlu żywym towarem, oraz metodyczne zachęcanie kolejnych pokoleń dziewcząt do wykonywania tego zawodu. O morderstwach, gwałtach i wyzyskiwaniu kobiet nie będę pisał, bo jak pomyślę o tym to mnie szlag trafia. I jak wyglądacie zakłamani Kato...licy czytający ten portal? Mówicie, że niemiecka policja nie potrafiła ochronić kobiet przed gwałtami, a sami własne kobiety macie w nosie. No tak, policja, sędziowie, prokuratorzy, adwokaci i w końcu panowie w czarnych kieckach - tak, tak...ci od celibatu - maja za free, więc o legalizacji nie ma mowy. Kolejny przykład. Od ponad 20 lat macie lukę w prawie podatkowym, która pozwala przeznaczać nielimitowane sumy na Kościół Kato...licki, który rok w rok rżnie was na około 40 miliardów, a pózniej nie ma nawet na dentystów w szkołach. Połowa dzieci w wieku szkolnym ma próchnice i jak oni później mają się kochać gdy dorosną - no jak? Zamiast kochać się i cieszyć się życiem, to będą latać po dentystach, ale na bande zakłamańców, którzy uczą religii jest - rok w rok 1 miliard 350 milionów. Jesteście wstrętnymi obłudnikami, którzy ani nie szanują kobiet, ani własnych dzieci. Tak więc płaczcie i płaćcie na tych wieprzów, bo wam obiecali 500+ które najpierw wyciągną wam z kieszeni. Tak to chyba każdy potrafi, co? I może coś o skleoach dyskontowych i ich opodatkowaniu. To jest dopiero cyrk. Tego typu sklepy są ukierunkowane na duży obrót, ponieważ ci zachodni PSYCHOPACI mają przecież fioła na punkcie ewentualnej wojny, a przecież rezerwy strategiczne trzeba co jakiś czas odświeżać, bo ani wojny, ani Jezusa na chmurze nie widać, no to przysyłają to śmierdzące mięsko do Polski, w końcu Polak nie świnia, zjedzą wszystko. Przy okazji jeszcze wykończą drobny handel w Polsce, ale to już drobiazg, a podatku to oni i tak nie zapłacą choćbyście stanęli na uszach. Sorry za mocne słowa, ale taka jest rzeczywistość. Do następnego poczytania.

Portret użytkownika Ogo Pogo

..przeznaczać nielimitowane

..przeznaczać nielimitowane fundusze na diasporę żydowską tfu,ups na judejczyków lub może niedecydowanych judeo chrześcijan..Ponad 5 tysięcy wniosków o zwrot majątku gminą żydowskim na kwote mblisko 5 mld zl..Oczywiście jest to zrozumiale bo 97% społeczeństwa to judejczycy!!!!Katolicy to te 3 % ekstremy religijnej.Zapomniałem jeszcze o nie sprzedanych lasach.

Portret użytkownika brutal

Witam,ciekawy temat ! zapytam

Witam,ciekawy temat ! zapytam ,w czym jest problem jeżeli chodzi o wysokość pensji ? przeciez nikt nikomu nie zabroni płacic więcej ,w innych krajach płaci się nawet wyższa podatki niż w polsce ,problem w tym że nikt nie chce płacic więcej ! sami jak zatrudniamy np. na budowie ,płacimy grosze !!! bo kierujemy się stawkami jakie dyktuje rynek !!! to około 12 zł na godz,i wszystkim pracodawcom to pasuje ! nie pasuje tylko pracownikom którzy nie mają na to wpływu ,więc wyjeżdzają za granice ! gdzie jakos dziwnym trafem stawki są dostosowane do normalnego standartu życia ,wszyscy zapatrzeni w zachód jak to tam dobrze ,jak ludzie tam żyją ,i czego to oni nie mają i na co mogą sobie pozwolic , a unas lipa rząd ma dziure w budżecie ,ludzie w biede popadają , i kazdy kombinuje jak może ! Takim mysleniem żaden ustrój nie pomoże ! jesli my sami sobie nie zaczniemy więcej płacic, to nic się nie zmieni ! w czym zachód jest lepszy ? właśnie w tym że ludzie żyją na odpowiednim poziomie a tym samym gospodarka się rozwija, polega to na odpowiedniej regulacji cen ! a ta w miare rozwoju sama się dopasowuje ,czy zachód żyje z wydobycia ropy i złota ? nie ,zachód ma odpowiednią proporcje pracy i cen, i to wszystko ! nie tłumaczcie sobie tego że są w lepszej kondycji , to od nas zalezy jak mamy zarabiac ,jesli polski pracodawca da więcej ,to zagraniczny inwestor tez podwyższy itd. polacy to pracowity i doceniony na zachodzie pracownik ,dlaczego musi byc inaczej w polsce , bo elitom polskim pasuje taki wyzysk ???? a jak się nie podoba to sciągniemy ukraińców ??? PROSZE BARDZO ŚCIĄGAJCIE PSEUDO POLACY !!! problem niestety w nas POLAKACH !!!

Portret użytkownika JASIO

To wszystko zakrawa na stek

To wszystko zakrawa na stek bzdur. Przyczyną kryzysu instytucji państwa w całej UE, jest uwolnienie banków od podatków, co podmiotom finansowym, dało władzę polityczną. Przykręcenie fiskalnej śruby, osobom fizycznym i mniejszym, oraz średnim przedsiębiorstwom, jest kompensacją spadku przychodów do budżetu. Nastąpiło odwrócenie relacji rynkowych i to duże podmioty dyktują standardy w polityce gospodarczej. Obecne władze, próbują to zmienić, acz nieudolnie. To, co zostało w tekście, nazwane współczesnym feudalizmem, przyszło do nas z zewnątrz - jak żelazne glejty dla firm obcych, za rządów L. Millera. Autor artykułu snobuje się na obrońcę ludu, a w istocie, uprawia politykę. W rzeczywistości, zostaliśmy gospodarczo skolonizowani, jako zimnowojenny łup. Teraz przyszedł czas na zmiany.

Portret użytkownika Edgar

Jak to był napisał 150 lat

Jak to był napisał 150 lat temu słynny historiozof śp. Aleksy de Tocqueville: "Demokracja w Ameryce przetrwa do czasu, gdy Kongres odkryje, że można przekupić ludzi ich własnymi pieniędzmi".
Do tej pory Jarosław Kaczyński był znany jako genialny taktyk. Wygrywał pozornie beznadziejne bitwy - i zaraz potem przegrywał całe wojny. Bo był marnym strategiem.
Być może stał się również doskonałym strategiem - bo Jego pomysł 500+ jest po prostu genialny!
Pozbiera się od ludzi po 700 zł - po cichutku - tu 10 gr od bułeczki, tu 50 gr od benzyny, tu 2 zł od wina, tu 60 gr od piwa - a potem większości ludzi da się po te 500 zł na dziecko.
I teraz PiS ma zagwarantowane rządy do końca świata. Bo przekupieni tymi pięćsetkami ludzie będą głosować na PiS!
Bo prawdą jest, że wiele z tych rodzin ma mało pieniędzy - i te 500 zł to dla nich bardzo ważne. Niestety! W wyniku zwiększenia cen bułeczek i wszystkiego te rodziny na tym stracą.
Co zrobi PiS?
Da po 500 zł na pierwsze, a po 1000 zł na drugie dziecko!!!
Od tego bieda, oczywiście, wzrośnie - i co zrobią ci ludzie, przekonani, że żyją tylko z łaski PiS?
Zażądają po 700 zł na pierwsze i 1200 zł na drugie i następne!
Im bardziej od tego będzie rosła ogólna bieda - tym większe będą naciski, by tym biednym rodzinom dać więcej... No, bo jak 500 zł było "dobrą zmianą", to 600 zł jest jeszcze lepszą zmianą. No nie?
Fachowo nazywa się to: "sprzężenie zwrotne dodatnie".
Jak powiedział był założyciel i trzeci prezydent USA śp. Tomasz Jefferson: "Demokracja polega na tym, że 51 proc. ludzi zbiera się i rabuje pozostałych 49 proc. ludzi". To właśnie robią dzisiejsze państwa d***kratyczne.
Dawniej herszt stawał o północy na rozstaju dróg i zbierał bandę, by rabować podróżnych na gościńcu. Dzięki wprowadzeniu d***kracji, czyli najgłupszego ustroju na świecie, dzisiejsi bandyci nie muszą się kryć!!! Skądże znowu!! Ogłaszają, że zbierają bandę - np. ludzi posiadających co najmniej dwójkę dzieci. I jeszcze drugą bandę - np. frankowiczów. Jeśli te dwie bandy mają łącznie w wyborach 51 proc., to bezlitośnie obrabowują pozostałych.
Nie ma ŻADNEJ różnicy między bandytą, który rabował podróżnych - a biedną matką, która po to, by dostać 500 zł, głosowała na PiS. To znaczy jest różnica: herszt bandy czasami okazywał litość i po usłyszeniu modlitwy dzieci spędzał bandę precz z drogi, mówiąc ojcu: "Idźcie dalej bez trwogi". Tu nie ma żadnej litości. Jak kto nie zapłaci - pojawi się komornik w asyście uzbrojonego policjanta i zedrze z podatnika pieniądze. I zaniesie tej matce.
Jak można być chrześcijaninem i głosować za czymś takim? Można. 80 lat życia w socjalizmie nauczyło ludzi, że bandytyzm, że odbieranie siłą jednemu, by dać drugiemu - jest czymś zupełnie normalnym. Ba, szlachetnym! 
 

Strony

Skomentuj