Władze USA pozwoliły myśliwemu przywieźć ze sobą do kraju jako trofeum szczątki czarnego nosorożca

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Administracja Stanów Zjednoczonych potwierdziłą, że wyda zezwolenie łowcy trofeów z Michigan na import skóry, czaszki i rogów rzadkich czarnych nosorożców, które ten zastrzelił w Afryce.

 

Dokumenty pokazują, że Chris D. Peyerk z Shelby Township w Michigan, ubiegał się w zeszłym roku o zezwolenie wymagane przez Fish and Wildlife Service na import zwierząt chronionych na podstawie Ustawy o zagrożonych gatunkach. Peyerk wpłacił 400 tys. dolarów na program przeciwdziałający kłusownictwu, aby uzyskać pozwolenie na polowanie na samca nosorożca w namibijskim parku narodowym w maju 2018 r.

 

Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody wymienia czarne nosorożce jako gatunek krytycznie zagrożony. Na wolności pozostaje jedynie 5500 sztuk. Prawie połowa z nich żyje w Namibii, która zgodnie z międzynarodową konwencją zezwala na legalne zabijanie pięciu samców nosorożców rocznie przez myśliwych.

Konkretny podgatunek wymieniony przez Peyerk w zgłoszeniu, południowo - zachodni czarny nosorożec, jest wymieniony przez IUCN jako „wrażliwy”, co oznacza, że jest mniej zagrożony wyginięciem niż reszta gatunku jako całość.

 

Peyerk nie odpowiedział w czwartek na wiadomość telefoniczną z prośbą o komentarz. Jest prezesem Dan's Excavating Inc., dużego wykonawcy budowy w Michigan.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika hevy

Wiem, że to utopia ale marzę

Wiem, że to utopia ale marzę o tym by kiedyś można było polować na myśliwych. Kiedyś, dawno temu myśliwy zabijał by kogoś nakarmić. Od wielu lat myśliwi to socjopaci, zabijają zwierzęta bo nie mogą zabijać ludzi.

Portret użytkownika Maxxx

Dzięki legalnemu polowaniu na

Dzięki legalnemu polowaniu na takie zwierzęta są pieniądze na ochronę całych populacji. Dużo osób krzyczy aby zakazać polowań całkowicie. Ale to przynosi odwrotny efekt. Gwarancją na przetrwanie gatunku jest jego użyteczność dla człowieka. Nie świadczy to dobrze o nas ale takie są realia.

Portret użytkownika dziki kon

Hehe Ameryka to dziwny kraj,

Hehe Ameryka to dziwny kraj, jednak w tym przypadku mam nadzieję, ze temu jankesowi ktoś również jako trofeum odstrzeli ojca albo synulka a jako trofeum wezmą ich łby! Achhhh, pięknie! Co może być podniecającego w polowaniach?? Tj jak gwałt. Kobietę strzelić w pysk aby nie robiła krzyku i jechać z nią!... skurwysyny... nienawidzę tego tchórzliwego kurestwa

Portret użytkownika euklides

Nic dziwnego. Jedni debile

Nic dziwnego. Jedni debile wydają pozwolenia innym debilom, by później inni debile na nich głosowali. Tak działa USA, tak działa Polin, tak działa każde państwo, bo każde państwo jest organizacją kryminalną sterowaną przez głupawych gangsterów, którzy stanowią siłę, jak każda plaga, wyłącznie dzięki masowemu pojawowi.

Też mi sztuka zabić zwierzę z karabinu, z odległości kilkuset metrów z klimatyzowanego samochodu...

Skomentuj