Władze szwedzkie deportują 106-letnią imigrantkę do Afganistanu

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Kiedy starsza kobieta dowiedziała się, że odmówiono jej azylu, jej zdrowie zaczęło gwałtownie się pogarszać. Władze Szwecji odmówiły udzielenia azylu 106-letniej uchodźczyni z Afganistanu Bibikhal Uzbeki i przygotowują się do deportacji kobiety, pisze Blankspot. Kobieta wraz z rodziną uciekła przed Talibami z miasta Kunduz w północnym Afganistanie.

 

Do Skandynawii Bibihal przybyła w 2015 roku wraz z dużą grupą innych uchodźców. Z trudem przeszła przez pustynie i lasy, poruszając się pieszo i koleją, zanim dotarła do Szwecji. Gdy nie mogła iść, nieśli ją na plecach wnuki i synowie. W 2015 roku grupa tych ludzi dotarła do obozu przejściowego w Chorwacji. Przez ostatnie dwa lata kobieta i jedenastu członków rodziny mieszkali w małej wiosce Hova w centralnej części kraju.

 

Uzbeki otrzymała list odmawiający udzielenia azylu w czasie Ramadanu. Krewni przez długi czas ukrywali prawdę przed staruszką, aby jej nie denerwować. Gdy jednak o tym opowiedzieli, zdrowie najstarszego uchodźcy na świecie zaczęło gwałtownie się pogarszać. Szwedzka agencja migracyjna potwierdziła, że podjęto decyzję o wydaleniu Bibikhal Uzbeki. Ponadto dodali, że „zaawansowany wiek nie jest podstawą do uzyskania azylu". Jednak rodzina kobiety już wcześniej oświadczyła, że zamierza zaskarżyć decyzję władz migracyjnych.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Lewackie władze Szwecji

Lewackie władze Szwecji odsyłają biedną starowinkę, bo ona nie przyda się w walce przeciw rdzennym Szwedom!!! Szwedzkim lewakom potrzeba tysięcy buhajów rozpłodowych, mających druty jak mały cygan nogę, a nie niedołężnych staruszek!!!
A z Kunduzu to pewnie uciekła przed jankeskimi terrorystami!!! To właśnie w tym mieście w 2015 roku jankesi zbombardowali szpital, wyniku czego zginęło 22 osoby, w tym 12 medyków z organizacji "Lekarze Bez Granic"!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika babka

Oni tak pewnie podeszli do

Oni tak pewnie podeszli do niej z zachodnioeuropejską empatią.Na zasadzie,że nie ma jak w domu,a starych drzew nie można przesadzać.Merkel bidulka zapomniała powiedzieć .że mile widziani są tylko terroryści,dziecioroby i niewolnicy do pracy.

Portret użytkownika 44

no tak, przecież babcia

no tak, przecież babcia nikogo nie zabije, nie zgwałci,, "bąby" nie podłoży, pociągu nie wykolei.... więc nie przydatna.....deporacja....... ale dzikich terrorystów, bandytów, już deportacja się nie ima Lol

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika spostrzegawczy

Pewnie się zorientowali, że

Pewnie się zorientowali, że rodzina która z nią przybyła to tylko nieliczni przedstawiciele, jak ściągnie resztę to....   No specjaliści od kombinatoryki - macie pole do popisy, przy ich kulturze to może być nawet sześć pokoleń razy dwa zakładając, że mężczyźni mają tylko po jednej żonie...

Wiedzą co robią....

Skomentuj