Władze Rosji zaczynają popierać karę śmierci dla terrorystów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Podczas gdy Europa Zachodnia tonie w bagnie poprawności politycznej i ma poważne problemy z islamskimi terrorystami a zamachowców zamyka w więzieniach, gdzie następnie żyją i są utrzymywani przez podatników, Rosja zaczyna popierać wprowadzenie kary śmierci. Komitet Dumy Państwowej ds. Bezpieczeństwa Wasilij Piskariow twierdzi, że najostrzejszy wymiar kary może być stosowany w przypadku organizatorów zamachów terrorystycznych.

 

Piskariow powiedział, że część polityków i urzędników organów ścigania wyraziło poparcie dla tego pomysłu. Jego propozycja zakłada skazywanie na śmierć terrorystów z opóźnieniem, dopóki moratorium na wykonywanie kary śmierci nie zostanie zniesione.

 

Rosja nie stosuje kary śmierci od 1996 roku, dzięki czemu stała się członkiem Rady Europy. Zniesienie moratorium będzie równoznaczne z wydaleniem tego państwa ze struktur organizacji. Wyrażono jednak opinię, że bezpieczeństwo rosyjskich obywateli powinno być kwestią ważniejszą niż członkostwo w jakiejkolwiek organizacji.

 

Kara śmierci dotyczyłaby zatem osób, które biorą udział w atakach terrorystycznych, prowadzą rekrutację i organizują zamachy celem zabicia dużej ilości ludzi. Piskariow wyraził nadzieję, że pewnego dnia państwa europejskie zrozumieją, że w konkretnych ekstremalnych przypadkach odbieranie życia przestępcom jest usprawiedliwione i konieczne.

 

Rosyjscy politycy od lat proponują przywrócenie kary śmierci za przestępstwa takie jak terroryzm, korupcję, pedofilię lub zbrodnie wojenne. W 2016 roku Liberalno-Demokratyczna Partia Rosji wyszła z propozycją stosowania tej kary wobec terrorystów i obcokrajowców oskarżonych o przemyt narkotyków. Prezydent Czeczenii przekonywał, że trzymanie w więzieniach terrorystów jest zbyt drogie i naraża na możliwość dokonywania rekrutacji wewnątrz zakładów karnych. Lecz póki co Władimir Putin nie jest zwolennikiem kary śmierci.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Sentinel

Czyli sami sobie zakladaja

Czyli sami sobie zakladaja stryczek. Przeciez cala wladza kremlowska jest girsza niz isis i alkaida razem wziete - Ci jak juz walcza z powodu swoich chorych motywacji to robia to z podniesiona przylbica - nie jak zgraja putina - gowno w opakowaniu po cukierkach

Portret użytkownika U_P_Adlina

a ty o czym znowu bredzisz?

a ty o czym znowu bredzisz? Przecież to właśnie Rosja zwalcza skutecznie isis w Syrii, które to isis jest wspierane przez uSSmanię i jej klakierów. Można zrozumieć twoje zaniepokojenie tym, że w Rosji terrorystów będzie się karać śmiercią, bo wielu znajomków może nie przeżyć.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Eva11

ciekawe dlaczego tyle minusow

ciekawe dlaczego tyle minusow ci zapodala osoba w dziesieciu osobach ...hahhah

ja wiem...bo to sugeruje ruskich politykow ...

gdybys napisala to pod komentem gdzie mowa o naszych politycznych ...mialabys setke plusow ....

tak jawnej manipulacji  to nawet w angli po zamachach w mediach  nie ma ...hahahh 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Strony

Skomentuj