Władze norweskie aresztowały na granicy czterech chuliganów, którzy rzucali kamieniami w kierunku Rosji

Kategorie: 

Źródło: tg

Policja norweska aresztowała w niedzielę wieczorem w prowincji Finnmark czterech mężczyzn, którzy  na norwesko – rosyjskiej granicy rzucali kamieniami w kierunku Rosji, podaje NRK Finnmark.

 


 
„Stanowi to naruszenie przepisów granicznych, a to mieści się w definicji przestępstwa" - powiedział Thomas Pettersen, przedstawiciel miejscowej policji.

 

Pettersen podkreślił, że zatrzymani rzucali kamieniami w konkretnym celu. Najstarszy z aresztowanych m 40, a najmłodszy 18 lat.

 

„Po tym jak straż graniczna zatrzymała ich, przeprowadziliśmy inspekcję na miejscu. Dwóch z nich przyznało się do winy ...." - powiedział Pettersen.

 

Zatrzymani wyjaśnili, że nie wiedzieli o prawie, zakazującym rzucaniem kamieniami w kierunku innego państwa. Policja zwróciła uwagę, że Norwegowie wybrali miejsce w pobliżu miejscowości Eggemoen, gdzie droga biegnie wzdłuż terytorium Norwegii w minimalnej odległości od granicy rosyjskiej.

 

Zatrzymanym grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności na okres do trzech miesięcy.

 

Jesienią 2015 do Norwegii przez granicę norwesko-rosyjską przejechało około 5,5 tysięcy uchodźców, głównie obywateli Afganistanu, Iraku i Syrii. Tylko w grudniu ubiegłego roku, dzięki wspólnym wysiłkom władz rosyjskich i norweskich, przepływ migrantów udało się całkowicie zatrzymać.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Mam pytanie do admina. Czy

Mam pytanie do admina. Czy dzis byl atak hackerski na znz?. Rano okolo 10.00 probowalem dodac komentarz i wyskakiwal mi komunikat server is full guru meditation. To atak na was czy na mnie? Probowalem do 11 moze 11.30 kilka razy i ciagle bylo to samo. Guru meditation, guru meditation. Czy poprostu wylaczyliscie znz i dlatego ten napis guru meditation? Tylko dlaczego bylo napisane server is full?

Moje posty mają charakter karykaturalny i artystyczny. 

Portret użytkownika tubylec

"Pettersen podkreślił, że

"Pettersen podkreślił, że zatrzymani rzucali kamieniami w konkretnym celu"

 

Pewnie chcieli trafić Rosję w głowę a gdyby trafili to mogliby przecież ją zabić .. tak, to straszne przestępstwo i należało uruchomić siły policyjne bo przecież one od tego są żeby ściągać grzywny dosłownie za wszystko.

Skomentuj