Władze Norwegii stwierdziły, że policja nie powinna już nosić broni przy sobie

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Metziker/CC BY-NC 2.0

Rząd w Oslo podjął decyzję o rozbrojeniu policji. Od teraz funkcjonariusze nie będą mogli nosić pistoletu przy sobie a broń będzie musiała znajdować się w radiowozie. Złośliwi wskazują, że najprawdopodobniej ma to związek z imigrantami a policjant z bronią może ich "niepotrzebnie rozdrażnić".

 

Norwegii i skali przestępstw z użyciem broni palnej w tym kraju w żaden sposób nie można porównać do sytuacji w Stanach Zjednoczonych. Z dostępnych danych wynika, że w latach 2002-2014 tamtejsza policja skorzystała z broni tylko 33 razy, powodując śmierć dwóch osób i raniąc 18 kolejnych. Jednak dwa lata temu, gdy doszło do zamachów terrorystycznych w Paryżu, norweska policja mogła nosić pistolet przy sobie.

 

Teraz rząd uznał, że Norwegii nie zagraża żadne niebezpieczeństwo, więc policję należy ponownie rozbroić. Przeciwko tej decyzji protestują związki zawodowe policjantów, które same przyznały iż obawiają się agresji imigrantów a z bronią czują się bezpieczniej. To jednak nie przekonało władz.

 

W rzeczywistości zagrożenia terrorystycznego nie da się tak po prostu przewidzieć. Jeśli policjant bez broni napotka na uzbrojonego przestępcę, jedyne co będzie mógł zrobić to wezwać wsparcie lub wrócić do radiowozu bo swój pistolet. Jednak funkcjonariusz policji często może znaleźć się w sytuacji, w której wyciągnięcie broni z kabury i oddanie szybkiego i celnego strzału może uratować życie jego i innych ludzi. Tamtejszy rząd najwyraźniej nie bierze tego pod uwagę.

 

 

Źródło: http://foreignpolicy.com/2016/02/01/norwegian-police-will-no-longer-carry-the-guns-they-dont-use/

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Rodak

Teraz wzorem Norwegii inne

Teraz wzorem Norwegii inne państwa rozbroja swoje policje i słuzby, a wojsku odbiorą  mozliwośc interwencji ?  Czy tio wszystko nie jest w obronie elit, które nie czujasie pewne  swoich Obywateli i służb porzadkowych ?

Portret użytkownika nalepka

Liberał to określenie zostało

Liberał to określenie zostało zawłaszczone w dzisiejszych czsach. Przez LEWICE, ta skąpromitwaną, tą rozpoznaną, zdemaskowaną.
"Liberalizm jest obecnie jednym z trzech dominujących stanowisk politycznych, obok konserwatyzmu i lewicy. Najbardziej znaczący podział w ramach liberalizmu zachodzi między socjalliberałami a liberałami klasycznymi."

Czyli z masła masło.
Ależ zaraz zaraz, przcież inaczej się nazywa... Ktoś swe spostrzeżenie wyartyuje...

A to określenie zostało tak samo zagrabine, zawłaszczone prze Lewusów, tak jak to ma miejsce ze słowem/zwrotem/określeniem Holokaust - zagrabionym przez "żydo"-syjonistów. Na rzecz Holobiznesu.

A wynik tego równania jest taki: Teraźniejsze Lewusy to tak zawni UŻYTECZNI IDIOCI w łapach LIBERAŁÓW -syjo-"żydów"
Bo niekażdy Żyd to syjonista, ale każdy Syjonista to żyd.

Pozdrawiam mocno  artykułujących się Braci i Siosrty po myśli.
Hwała Wielkiej Polsce!
Niech Bóg da.
Amen

Portret użytkownika Pseudonick

I ci policjanci tak po prostu

I ci policjanci tak po prostu przestaną nosić broni? Przecież jakby położyli laskę na to zarządzenie to i tak nie miałby ich kto za to ścigać. Niech zrobią strajk w postaci noszenia broni Biggrin Btw w rozmowach o używaniu broni zawsze powtarzam ten argument: jeżeli człowiek naprawdę czyje się zagrożony to strzela do napastnika a nie zastanawia się czy może. Bo on nie ma móc tylko ma musieć! I skoro ma w czasie napadu wystarczająco dużo czasu aby rozmyślać nad procesem w tej sprawie to znaczy że wielka krzywda mu nie grozi ;) 

Strony

Skomentuj