Władze Niemiec zakazały zgromadzeń powyżej dwóch osób

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa COVID-19, niemiecki rząd wprowadził nowe restrykcje. Przede wszystkim zakazano publicznych zgromadzeń powyżej dwóch osób. To wiąże się z zamknięciem wielu usług.

 

Kanclerz Angela Merkel ogłosiła w niedzielę, że prawidłowe zachowanie społeczeństwa w obliczu pandemii jest najefektywniejszym sposobem walki z koronawirusem. Dlatego od teraz, w Niemczech w miejscach publicznych nie wolno gromadzić się w grupy liczące więcej niż dwie osoby. Naturalnie nie dotyczy to rodzin i wspólnie mieszkających ze sobą osób oraz miejsc pracy.

Rząd nakazał natychmiastowe zamknięcie salonów fryzjerskich, gabinetów masażu, salonów tatuażu, kawiarni i tym podobnych. Restauracje mogą od teraz wydawać posiłki wyłącznie na wynos. Ograniczenia będą obowiązywać przez co najmniej dwa tygodnie. Policja może nakładać kary finansowe za złamanie zakazu dotyczącego działalności usług i zgromadzeń.

 

Kanclerz Angela Merkel dobrowolnie poddała się kwarantannie domowej, gdyż miała wcześniej kontakt z zainfekowanym lekarzem. W Niemczech potwierdzono już ponad 26 tysięcy przypadków zakażenia oraz 111 zgonów, spowodowanych koronawirusem COVID-19. Włochy, gdzie potwierdzono niemal 60 tysięcy przypadków zakażenia i ponad 5,4 tysiąca zgonów, wciąż są najbardziej dotkniętym krajem w Europie.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika minus

Po cholerę jakieś "wybory"?

Po cholerę jakieś "wybory"? Cały naród już trzymają za mordę.Praktycznie stan wojenny.Marzenie władzuni.Zresztą jakie znaczenie ma kto będzie prezydęętem bantustanu?No jakie??Kolejny muppet puppet?Figurynka?Srać te "wybory".Lepiej nie będzie,gorzej też.

Szkoda że nie startyje Kaczor,ale Donald!Na niego bym się sprężył i poszedł zagłosować.Po raz pierwszy w życiu!

Portret użytkownika D

Zakaz zgromadzeń powyżej 2

Zakaz zgromadzeń powyżej 2 osób, ale jak rodzina to juz spoko. Czyli p...dolenie o szopenie. Niemcy podobnie jak Polski rząd zabezpieczają się już przed demonstracjami i zamieszkami, jak prawda z wirusowym wałkiem wyjdzie na jaw.

Portret użytkownika pozwolzecipowiem

jesteś głupi i się tym jawnie

jesteś głupi i się tym jawnie chwalisz? nie rozumiesz sensowności tego zakazu? co, chcesz rodziny w domu rozdizelić?:D każdy członek rodziny do osobnego mieszkania? dziecko 3 letnie też osobno, kawalerke mu dać xD 

jeżeli członkowie rodziny nie są chorzy, i nie narażą się na styczność z osobami chorymi, to co im grozi w ich towarzystwie większym niż 2? 

jestes takim debilem, że twierdzisz, że koronawirus to wymysl medialny? co byś powiedział, jakby na tego koronawirusa zmarł ktos z twojej rodziny? tez bys wtedy tak pierdolil reszcie rodziny? ja bym ci w pysk jebnął zebys sie zastanowil nad swoja glupotą nastepnym razem. masakra, takie gówna jak ty głosu nie powinny miec tylko byc skierowani na leczenie paranoi. 

 

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Strony

Skomentuj