Władze Niemiec obawiają się kolejnej fali nielegalnych imigrantów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Władze Niemiec najwyraźniej dopiero teraz zdają sobie sprawę z tego, że nagły napływ ponad miliona imigrantów do Europy wcale nie jest czymś dobrym. Minister Spraw Zagranicznych alarmuje, że należy udzielić pomocy państwom, które w największym stopniu zmagają się z kryzysem, aby zwiększyć kontrolę nad granicami zewnętrznymi Unii Europejskiej. W przeciwnym wypadku,Niemcom może grozić powtórka z 2015 roku.

 

Trzy największe szlaki migracyjne do Europy prowadzą przez Grecję, Włochy i Hiszpanię. Cztery lata temu, setki tysięcy ludzi z Bliskiego Wschodu chciało przedostać się do Niemiec przez Grecję. Gdy Unia Europejska dogadała się z Turcją w sprawie kontroli granic, migranci z Afryki Północnej zaczęli przekraczać Morze Śródziemne, aby dotrzeć do Włoch. Kolejny, trzeci szlak prowadzi przez Hiszpanię.

 

Z powodu masowej imigracji, Grecja i Włochy stały się „europejskimi obozami dla uchodźców”. Minister Spraw Zagranicznych Horst Seehofer twierdzi, że kraje frontowe zbyt długo były pozostawione bez pomocy i należy zacząć działać.

 

Jego plan polega na tym, aby Niemcy przyjęły jedną czwartą obcokrajowców, którzy przekraczają Morze Śródziemne i kierują się do Włoch. Co ciekawe, Horst Seehofer nie mówił nic o udzieleniu pomocy Grecji i Hiszpanii.

Władze Niemiec obawiają się, że Włochy jako kraj frontowy mogą pewnego dnia po prostu otworzyć granice, aby imigranci z Afryki wyjechali w głąb Europy. Zdecydowana większość z nich z pewnością wybrałaby się do Niemiec. Jednak podobnie mogłaby postąpić Grecja, która jest rzekomo chroniona przed imigrantami dzięki umowie zawartej między UE a Turcją, choć dane rządowe wskazują jasno, że obcokrajowcy wciąż przybywają do Europy przez ten szlak.

 

Sytuację pogarsza odbywająca się właśnie turecka inwazja na Kurdów w Syrii, która może sprawić, że ludzie znów zaczną uciekać przed wojną do Europy. Co więcej, Erdogan zagroził właśnie Unii Europejskiej otwarciem granic i wysłaniem 3,6 miliona imigrantów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Itzsak del port crater

Idą dobre czasy dla Polski

Idą dobre czasy dla Polski.Niemcy importują sobie truciznę,którą jest islam,a Rosja choduje sobie śmiertelnego wroga na wschodzie którym są Chiny,więc wobec braku wrogów Polska będzie się rozwijać bez granic.

Portret użytkownika Felipesku

Problwm nie tkwi w

Problwm nie tkwi w emigrantach a w roznicach technologogicznych i finansowych panstw... niby banal ale jednak... zmniejszenie rozbieznosci przyczyni sie do zmniejszenia migracji. Symulacji nawet nie potrzeba.... potrzeba rowosci.

Portret użytkownika Georealista

Tego nawet w Seksmisji nie

Tego nawet w Seksmisji nie grali: Rosja razem z USA blokuje w Radzie Bezpieczeństwa ONZ potepienie agresji Turcji przeciw Kurdom i przeciw tureckiej okupacji Syrii.  USA warte Rosji, a Rosja warta USA - dobrali się w korcu maku. Ciekawe, co Putin powie Assadowi - albo co powie Teheranowi. Jak wierchuszka na Kremlu sobie popije to sobie opowiadają taki kawał: Assad prosi Putina o obrone przeciwlotniczą, Putin mówi "no przecież sprzedaliśmy wam rakiety ziemia-powietrze" a Assad na to "ale my byśmy woleli rakiety ziemia-samolot". Netanjahu przed wyborami przyznał oficjalnie, że izraelskie lotnictwo wykonało 2 000 nalotów na Syrię tylko w 2018 roku...no comment...taka to "ochrona"Syrii ze strony Rosji... nic dziwnego, że Teheran we wrześniu dokonał strategicznego zwrotu, zawarł z Chinami traktat na 400 mld dolarów inwestycji chińskich w ropę, gaz i infrastrukturę - i na przyjęcie chińskiego kontyngentu - na początku mówi się o 5 000 żołnierzy chińskich...

Portret użytkownika dziki kon

APEL!!! My, Ludzie zamożni,

APEL!!! My, Ludzie zamożni, otarci, inteligentni!! Musimy utworzyć fundusz ppu ( państwowa pomoc uchodźcom) będzie wpłacać tam po 6%pensji netto. Te biedne istoty muszą godnie żyć za nasze pieniądze!!! Pomożemy?? A odpowiedź brzmi??? Wypierdalaj..

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika euklides

Ale przynajmniej samych

Ale przynajmniej samych siebie zwalniają z podatków (np. posłów czy Tokarczuk za jakieś antypolskie dyrdymały), czyli istnieją jeszcze wśród nich odruchy społeczne. Ich ewolucja wejdzie w nowy etap kiedy zaczną się nawzajem zjadać, jak promują to ichnie środowiska.

Skomentuj