Władze Niemiec karzą mieszkańców za komentarze krytykujące uchodźców i imigrację

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Niemieckie media podają, że służby ścigają internautów za wpisy na Facebooku, w których negatywnie wypowiadają się na temat imigrantów i polityki migracyjnej władz. Istnieją jednak obawy, że rząd pod przykrywką walki z mową nienawiści zaprowadza cenzurę.

 

Śledztwo, które obejmowało kilkuset internautów, miało związek z nagraniem, które prawicowa partia Alternatywa dla Niemiec (AfD) zamieściła na Facebooku w 2017 roku. Film przedstawiał obcokrajowców, którzy protestowali przeciwko „złym” warunkom w ośrodku dla migrantów. Pod nagraniem miał miejsce wysyp wpisów, w których nie tylko otwarcie nawoływano do ataków na imigrantów, ale też krytykowano rząd za tzw. politykę otwartych drzwi, która sprowadzała się do tego, że państwo przyjmowało ogromne ilości obcych kulturowo uchodźców.

 

W Bawarii wszczęto w sumie 257 dochodzeń, w wyniku których ukarano 97 mieszkańców grzywną, a trzech kolejnych zostanie postawionych przed sądem za podżeganie. Natomiast 56 śledztw zostało wstrzymanych, ponieważ internauci posługiwali się pseudonimami i ukryli swoją tożsamość, przez co nie udało się ich namierzyć.

Nienawistne komentarze pod adresem uchodźców i władz pojawiły się po serii zamieszek w ośrodkach dla imigrantów, które miały miejsce w całych Niemczech. W 2016 roku, dwaj migranci w ramach „protestu” podpalili ośrodek, powodując szkody materialne w wysokości około 10 milionów dolarów.

 

W związku z prowadzonymi dochodzeniami zwrócono uwagę, że władze Niemiec bardziej dbają o komentarze w internecie, niż o granicę państwa. Na tej samej zasadzie, niemiecki rząd najwyraźniej bardziej dba o imigrantów, niż o rodowitych Niemców, skoro nakłada kary finansowe i grozi więzieniem nie tylko za przepełnione nienawiścią komentarze, wysyłane w kierunku obcokrajowców, ale też za samą krytykę władz.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika 28/10

Niestety, w takich czasach

Niestety, w takich czasach żyjemy. Jakakolwiek krytyka sytuacji powiązanych politycznie jest tłamszona w zarodku, na siłę zmusza się zwykłych obywateli do poprawności politycznej. Z chorą poprawnością polityczną można się nie zgodzić, zchowując odwróconą poprawność polityczną. Co mam na myśli? Eksploatacja i wyzysk europejczyków na rzecz imigrantów z Afryki i Azji. W tym kontekście nikt mi nie zabroni czuć się wyzyskiwanym poprzez politykę zapraszania imigrantów. Co z przykrością odczuwam.

Portret użytkownika Medium

Subskrybuję wideoblog z

Subskrybuję wideoblog z Niemiec młodego człowieka, rówieśnika mego syna. Jakoś nie ma u niego zbyt wiele doniesień na temat emigrantów. Sam zresztą nim jest, ale słowiańskim, a nie arabskim, czy innym. 

Wypadkiem z wrzuceniem na tory był wstrząśnięty, ale obserwacje imigrantów w Niemczech w jego oczach są pozytywne.

Tak, wiem, to przeczy przyjętej tu polityce informacyjnej, lecz tak widzi świat młody przyzwoity i życzliwy człowiek.

Portret użytkownika rocafella

Nie znacie inżynierii

Nie znacie inżynierii społecznej. Jeżeli jest zakaz pisania na Facebooku pewnych treści to ludzie albo zrezygnują z Facebooka (plusy ekonomiczne) albo złość będą wyładowywali poza internetem (plusy społeczne).

Efekt znany z PRLu gdzie nie mozna było mówić i pisać pewnych rzeczy to ludzie inaczej to skanalizowali. Dzisiaj można pisać i mówić na PiS i PO różne rzeczy i ci robią co chcą bo złość jest skanalizowana w internecie i na kanapie przed telewizorem a na ulicach jest spokój Smile

Strony

Skomentuj