Władze Japonii zezwoliły na hodowanie w świniach ludzkiej trzustki

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Rząd Japonii wyraził zgodę na eksperymenty, które chce przeprowadzić grupa badaczy z Uniwersytetu Meiji kierowana przez profesora Hiroshi Nagashimę. Zamierzają oni przeprowadzić pierwsze próby wyhodowania ludzkiej trzustki człowieka w ciele świni. 

 

Grupa prof Nagashimy planuje tego dokonać za pomocą manipulacji genetycznej. W planach jest pozbawienie zapłodnionego zarodka świni okazji do stworzenia trzustki, a następnie chcą wprowadzić informację genetyczną zgodną z ludzką i w ten sposób sztucznie wpłynąć na rozwój narządów. 

 

Naukowcy mają nadzieję, że po inseminacji tak spreparowanej komórki jajowej świni, rozwinie się zarodek z trzustką, która według ich opinii, byłyby bardzo bliska ludzkiej.  W trakcie tego eksperymentu, naukowcy chcą dojść tylko do pewnego poziomu, aby śledzić proces wykształcania trzustki. Nadal nie mają w planach tworzenia w ten sposób w pełni rozwiniętych ludzkich narządów.

 

W Japonii, do tej pory takie badania nie były dozwolone, ale zakaz ten został zniesiony w marcu bieżącego roku. Otworzyło to przed japońskimi naukowcami nowe możliwości. W kolejce do takich badań ustawiają się też eksperci z University of Tokyo, którzy są w trakcie przygotowania podobnego eksperymentu z myszami. 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj