Władze Islandii chcą zakazać obrzezania. Muzułmanie i Żydzi są wściekli

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Do parlamentu w Islandii trafił projekt ustawy, która kryminalizuje obrzezanie chłopców. Jeśli nowe przepisy wejdą w życie, Islandia stanie się pierwszym krajem w całej Europie, który zakaże wykonywania tego zabiegu na chłopcach z przyczyn religijnych. Ustawa wywołała na wyspie spore zamieszanie.

 

Rząd w Islandii będzie dyskutował nad propozycją ustawy, która zakazuje obrzezania chłopców, jeśli zabieg nie będzie miał żadnego związku z medycyną. Za częściowe lub całkowite usuwanie narządów płciowych będzie groziła kara nawet do 6 lat pozbawienia wolności. Decyzja o obrzezaniu miałaby być podejmowana wyłącznie przez chłopców i tylko po osiągnięciu przez nich 18 roku życia.

 

Propozycję złożyła posłanka Silja Dögg Gunnarsdóttir. W 2005 roku z jej inicjatywy pomyślnie wprowadzono zakaz obrzezania dziewczyn. Nowy projekt ustawy wywołał oburzenie na Islandii, gdyż uderza bezpośrednio w niewielką społeczność muzułmańską i żydowską, które wykonują obrzezanie i ma to dla nich znaczenie sakralne. Co więcej, nikt nawet nie skonsultował się w tej sprawie z liderami religijnymi.

 

Ustawę ostro potępili muzułmanie i Żydzi. Przywódcy religijni mówią z oburzeniem, że władze Islandii chcą się ich pozbyć z kraju. Autorka proponowanych przepisów twierdzi, że w pierwszej kolejności chodzi o ochronę dzieci, zaś przekonania religijne dorosłych należy stawiać na drugim miejscu. Silja Dögg Gunnarsdóttir nie widzi również potrzeby konsultowania się i nie uważa, aby ta sprawa dotyczyła religii. Według posłanki, chłopcy sami powinni podjąć decyzję w tak ważnej kwestii jakim jest obrzezanie na zasadzie: „jego ciało, jego sprawa”.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Baiame

Witam wszystkich.   Kiedyś

Witam wszystkich.   Kiedyś gdzieś wyczytałem że dusza wchodzi do ciała najwcześniej w trzecim trymestrze ,najpózniej w momencie narodzin. Wierze że tak jest bo dzięki temu do szóstego miesiąca mordowane są bioroboty a nie piękne dusze raz młode raz stare. A tych starych teraz tak bardzo  potrzebujemy. 

 

Światło jest we mnie,światło jest mną.

Portret użytkownika keri

Niech robią co im pasuje,

Niech robią co im pasuje, tylko niech tego nie czynią niepełnoletnim.

Grzebanie nożem w genitaliach jest zboczeniem i sadyzmem. Obrzezanie wymyślił demon, który nakazał nazywać siebie bogiem i składać sobie ofiary czyli zabijać żywe istoty dla swej przyjemnosci patrzenia, jak wypływa z nich krew.

ISKRA WYSZŁA Z POLSKI. G. Braun poleca w sejmie książkę "Fałszywa pandemia" https://www.youtube.com/watch?v=zPtWjBL4EY4

Strony

Skomentuj