Władze Hiszpanii twierdzą, że Europa potrzebuje „świeżej krwi” w postaci imigrantów z Afryki

Kategorie: 

Źródło: MOAS.eu

Do Hiszpanii dociera coraz więcej nielegalnych imigrantów po tym, jak szlaki prowadzące do Włoch i Grecji zostały zablokowane. Jednak władze w Madrycie nie tylko bagatelizują problem, ale twierdzą też, że imigranci są Europie potrzebni.

 

W poniedziałek, MSZ Josep Borrell stwierdził, że liczba imigrantów docierających do Hiszpanii wcale nie jest taka wielka i nie można mówić o zjawisku na skalę masową. Tymczasem Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji szacuje, że w tym roku do Hiszpanii dotarło już około 21 tysięcy Afrykańczyków.

 

Gdy nielegalni imigranci szturmują hiszpańską granicę, albo gdy przemierzają Cieśninę Gibraltarską na niewielkich łodziach i pontonach widać ewidentnie, że nikt ich nie powstrzymuje. Straż przybrzeżna nie walczy z nimi, a to oznacza, że Hiszpania świadomie sprowadza ich do siebie.

MSZ Josep Borrell twierdzi, że Europa potrzebuje „świeżej krwi”, aby rozwiązać problem niskiego poziomu dzietności. Premier Hiszpanii Pedro Sanchez już obiecywał, że wszyscy nielegalni imigranci otrzymają darmową opiekę zdrowotną i że osobiście będzie rozpatrywał wnioski azylowe. Z drugiej strony, rząd znów zaczął domagać się od Unii Europejskiej wsparcia finansowego, ponieważ imigracja z Afryki jest zbyt wielka. Komisja Europejska przyznała w lipcu 30 milionów euro, a teraz dołożyła jeszcze 3 miliony euro. W ten właśnie sposób, Europejczycy składają się na imigrantów, którzy praktycznie wszystko otrzymują za darmo.

 

Źródła:

https://www.politico.eu/article/spain-migration-eu-grants-3-million-in-emergency-funds/

https://www.thelocal.es/20180731/spain-denies-mass-migration-says-europe-needs-new-blood

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Lommo

Akurat w przypadku Hiszpanii

Akurat w przypadku Hiszpanii to z wpuszczaniem czarnych nie jest do końca głupi pomysł . Znowu gospodarka tam się rozkręciła na tyle że przez rok przybyło 500 tys . zatrudnionych ( nie tak ja w Polsce że ubyło z rejestru PUP ale nie przybyło w rejestrze zatrudnionych), sprzedaż mieszkań w Hiszpani to przeszło 500 tys . sztuk liczać co prawda z używakami ale tam remont pod sprzedaż to nie tylko panele i gładz jak w Polsce, tylko się często wszystko wypruwa, przebudowuje układ, itp. . W Hiszpańskim klimacie Europejczyk to nie porobi na budowie, czarny tak. Oczywiście wsród tych emigrantów oprócz takich co u siebie w Afryce cięzko pracowali i jednak podejma się jakiejś pracy, to jest również duża część totalnych i że tak powiem nawet nieporadnych nierobów . Ja pamiętam jak kiedyś co zza granicy dzwoniło się do Polski z takich kart typu telegrosik to co poszedłem zadzwonić to zawsze widziałęm tam ta samą ekipę murzynków proszacych o kaskę na telefon, jeden mi utkwił w pamięci bo ciagle gadał że musi zadzwonić do mamy , jego mama jest ministrem . A tak to na mieście widziałem grupę czarnych mającą bardzo dobrze płatną robotę w stoczni jako spawacze, oczywiście najwięcej ich jak już pracuje to wiaderko o mop, ściągaczka do szyb ,z tego co widziałem. Jest oczywiście denerwująca część szwędająca się bez najmniejszego celu tam i z powrotem a potem odpoczywająca na ławeczkach, nawet miałem zebrany fotoreportaż z kolejką czarnych do bankomatu. Co do wpływu na dzietność to mogłoby tak być bo te czarne panny są często bardzo atrakcyjne fizycznie. Mi jako przybyszowi z kraju totalnie białorasowego i jeszcze z rejonu z tradycją badania czystości rasy w czasie wojny , to na myśl nie przeszło żeby spłodzić dzieciątka z czarną dziewczyną , choć bardzo się śliniłem na widok niektórych. Ale w takiej Hiszpani to jest taka mieszanka kulturowa i rasowa że to dla nich do przyjęcia, a tym bardziej nawet konieczne ze względu na zabójczo ostatnio upalny klimat w tamtym pasie geograficznym.

Portret użytkownika ekstragoon

Czyli Hiszpanom chodzi

Czyli Hiszpanom chodzi dokładnie o to samo co w Polsce!....o pozyskanie fundyszy europejsich. Teraz rozumiem. Taki model biznesowy i tyle. Mają wysokie bezrobocie to zatrudni się trochę narodu przy tym. Proste....jeśli jeszce będą mieli nad tym wszystkim jakś kontrolę to luzik.

Historia Rosji oczami Łotyszy film: The Soviet Story Polskie spojrzenie: Transformacja Od Lenina do Putina.

 

Portret użytkownika Kimbur

Jakże europejskie

Jakże europejskie społeczeństwa są uległe politykom-wariatom! Teraz okazuje się, że zidiociali Hiszpanie i zamiast bronić swoich granic to je osłabiają. A i my niedużo lepsi, bo zamiast wyjść na ulice i protestować przeciwko polityce KE, siedzimy cicho by nas nie spałowali.

Strony

Skomentuj