Władze Hamburga konfiskują prywatne mieszkania, aby ulokować w nich uchodźców

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ponownie przekonujemy się na własne oczy, że tzw. uchodźcy stali się w Europie "obywatelami" pierwszej kategorii. Niemcy robią co mogą, aby dogodzić islamskim przybyszom i niejednokrotnie robią to na niekorzyść Niemców. U naszego zachodniego sąsiada wystarczy mieć ciemną karnację skóry i pochodzić z Afryki lub Bliskiego Wschodu a dostanie się zasiłki a nawet mieszkanie.

 

Władze Hamburga skonfiskowały ostatnio 6 prywatnych mieszkań, które należą do jednego właściciela. Okazało się, że lokale stały puste od 2012 roku i wymagały naprawy. Miasto wyznaczyło więc powiernika, który wbrew woli właściciela rozpoczął renowację budynków. Mieszkania te zostaną następnie przyznane lokatorom wybranym przez miasto, zaś rzecznika dzielnicy Hamm w mieście Hamburg, Sorina Weiland powiedziała, że wszelkie koszty zostaną naliczone właścicielowi.

 

Władze miasta wyjaśniły, że lokale zostały zajęte na podstawie ustawy Hamburg Housing Protection Act z 1982 roku, którą zaktualizowano w 2013 roku. Przepisy pozwalają zająć własność prywatną gdy mieszkanie stoi puste od co najmniej 4 miesięcy. Jest to pierwszy taki przypadek "wymuszonego najmu" w Niemczech. W ten sposób władze chcą zmusić właścicieli innych mieszkań, aby zaczęli udostępniać swoje lokale. Szacuje się, że spośród około 700 tysięcy mieszkań do wynajęcia w Hamburgu, od tysiąca do 5 tysięcy z nich stoją puste.

 

W 2015 roku, hamburski parlament zatwierdził nowe prawo, które pozwala również zajmować puste nieruchomości komercyjne. Konfiskata mienia ma związek z powszechną bezdomnością wśród uchodźców. Podobne rozwiązanie próbowano wprowadzić w Berlinie - bez wiedzy mieszkańców. Dwa lata temu dyskutowano nad ustawą, która pozwoliłaby bez nakazu sądowego odebrać prywatne rezydencje, aby umieścić w nich uchodźców. Jednak gdy sprawa została nagłośniona i wskazano, że nowe prawo naruszałoby niemiecką konstytucję, Berlin natychmiast zrezygnował.

 

Obcokrajowcy otrzymują podobną pomoc we Włoszech. Tam również rząd poparł odbieranie mienia prywatnego. Pod koniec 2016 roku, policja weszła do hotelu Lory w miejscowości Ficarolo i chciała zmusić właściciela obiektu, aby przetrzymywał w nim kilkunastu młodych uchodźców. Ostatecznie 80-letni Luigi Fogli, który obawiał się o swoje życie, stracił przytomność i trafił do szpitala. Włoscy policjanci, niczym nazistowscy zbrodniarze wojenni powiedzieli, że wykonują tylko polecenia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (6 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Gargamel

Wy tu sobie gawożycie w

Wy tu sobie gawożycie w internecie czując się bezpiecznie bo Polski to nie dotyczy ale uwaga. Dzisiaj wróciłem świeżo z Włoch z prowincji Bergamo która jest częścią północną ,a oni napływają z południa przez morze Śródziemne i wiecie co czarnych jest tam tylu że osobiście byłem przerażony. Narazie pozornie się nic nie dzieje ale wystarczy jakiś impuls czy hasło ,a Włosi będą spier.....gdzie piepsz rośnie.To co dzieje się w Europie to wojna religijna i NIE WYGLĄDA TO DOBRZE.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Po przeczytaniu komentarzy

Po przeczytaniu komentarzy dochodzę do wniosku, że na niemców puszczają jakieś gazy albo fale radiowe czy coś dolewają im do wody. Oni są głupi albo to wszystko jest wcześniej wyreżyserowanym spektaklem dla durni. Władze trzyma 10% mniejszość a 90% jest zmanipulowane i lezie tam gdzie władza kazała, nawet jeśli te 90% społeczeństwa ma jakieś własne zdanie to i tak ich głos się zupełnie nie liczy bo władza kazała lemingom iść nad przepaść... głupcy burzą się i czasem narzekają ale grzecznie idą na własną likwidacje. To dopiero jest matrix i kontrola umysłu. Zlikwidować całe państwo i jego tradycje bez wojny i bez przymusu, bo sami się zlikwidują.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

I steje się to na szczęście

I steje się to na szczęście coraz bardziej oczywiste. Może więcej ludków "zajarzy". Tym razem "wróg" jest dobrze zakamuflowany. Zaatakował centralny system nerwowy, czyli władzę. Wszelkiego rodzaju. Przy okazji wychodzi przekrój świadomości społeczeństw wynikający z rozkładu krzywej Gausa.

1453

Portret użytkownika śrubka

co z tego że nasz rząd nie

co z tego że nasz rząd nie pozwala na przyjęcie tych ludzików. Oni i tak sobie swobodnie po Polsce łażą np w takim Szczecinie-blisko granicy z Niemcami a i u nas taniej w sklepach...miałem okazję widzieć jak sobie katedrę zwiedzają....

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

A ty dalej wierzysz w teatr

A ty dalej wierzysz w teatr PIS-PO? Przecież to jedna ekipa. Nie ważne PO, czy pisiorki, ważne, że nam walną 1066. Znajomy mówił, że widział wozy bojowe i czołgi na autostradzie Poznań-Warszawa. Jeździ już tą trasą z 20 lat i nie było nigdy czegoś takiego, żeby wojsko jeździło autostradami. A po co tyle wojska w Warszawie? Nie na 1066? To może na pucz jakiś.

637

Portret użytkownika kamilllllllo

700 tys. mieszkań do

700 tys. mieszkań do wynajęcia w miescie liczącym mniej niż 2 mln ludzi?

Czy ktoś zastanawia się nad tym co tu wypisuje?

"Szacuje się, że spośród około 700 tysięcy mieszkań do wynajęcia w Hamburgu, od tysiąca do 5 tysięcy z nich stoją puste"

Strony

Skomentuj