Władze Estonii będą rozdawać mieszkańcom broszury, które przygotują ich na wojnę z Rosją

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W Europie ewidentnie trwają przygotowania do kolejnej wojny. Ostatnio władze Szwecji zapowiedziały, że wszyscy mieszkańcy kraju, tj. około 10 milionów ludzi otrzyma wkrótce specjalne broszury edukacyjne, które mają ich przygotować na wypadek działań zbrojnych. Teraz identyczny ruch wykona rząd w Estonii względem 1,3 miliona obywateli.

 

Szwecja zamierza rozdawać uaktualnione broszury po raz pierwszy od czasów Zimnej Wojny. Teraz takie same działania zostaną podjęte w Estonii, lecz nie podano jeszcze dokładnej daty. Te dwa państwa są zjednoczone pod względem obaw co do potencjalnej napaści zbrojnej ze strony Rosji, choć Szwecja nawet nie jest członkiem NATO.

W przypadku wybuchu wojny w Europie Wschodniej, Estonia prawdopodobnie zostałaby zaatakowana jako pierwsza, lecz pozostałe kraje bałtyckie również będą zagrożone. Dlatego już w 2016 roku, władze Litwy dostarczyły swoim mieszkańcom instruktaż przetrwania rosyjskiej inwazji i okupacji. NATO wzmacnia swoją obecność wojskową na Litwie, Łotwie i w Estonii, zaś Rosja podejmuje symetryczne działania w granicach swojego państwa. Wydaje się, że uświadamianie mieszkańców przed możliwością wybuchu wojny jest ostatnim etapem przygotowań.

Estonia utrzymuje, że w manewrach wojskowych Zapad 2017, które odbywały się w dniach 14-20 września, Rosja miała symulować zmasowaną inwazję na państwa bałtyckie. Dowódca Narodowych Sił Obrony Riho Terras stwierdził, że w ćwiczeniach brało udział kilka razy więcej żołnierzy niż podawano do wiadomości publicznej. W przypadku wojny, Rosja może wysłać swoje wojska lądowe w kierunku Polski przemieszczając je przez Białoruś. Dlatego za sprawą przewrotu na Białorusi i przekształceniu tego państwa w drugą Ukrainę, Rosja utraciłaby dostęp do Polski, nie wliczając w to oczywiście Kaliningradu. Co więcej, wojna domowa na Białorusi pozwoliłaby przeciąć chiński Nowy Jedwabny Szlak - projekt, w którym Polska miałaby odgrywać kluczową rolę.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (4 votes)Komentarze

Portret użytkownika EkrudyDref

A ja wam mówię, że Ruskie

A ja wam mówię, że Ruskie mają za mało ludu by się obronić. Owszem, poczynić wiele złego mogą, ale tak wielkiego terenu, jaki mają, nie są w stanie obronić, a ich osaczenie przez SZA jest ogromne; przy tym Chińczyki tylko czekają na okazję by powiększyć swoją przestrzeń życiową.

--------
Howgh!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Alasca

Tak jak II wojna wybuchla

Tak jak II wojna wybuchla przez ruskich tak III pewnie tez wybuchnie z ich inicjatywy. Chyba ze ktos z jajami zdepnie kremlowskiego karla i ponownie uswiadomi ruskim gdzie ich miejsce (w scieku historii)

Portret użytkownika UPAdlina

II wojna światowa nie mogła

II wojna światowa nie mogła wybuchnąć przez Ruskich, bo najzwyczajniej w świecie Rosja wówczas nie istniała jako suwerenne państwo. Nie opowiadaj bzdur. Istniał żydo-ZSRR zarządzany przez gruzina stalina w skład którego wchodziła podbita republika rosyjska. III wojna światowa jeżeli wybuchnie to tylko przez bandytę zza occeanu, który od dekad dokonuje jedną agresję za drugą, ale na szczęście jego bezkarność się kończy. Co ciekawe, to właśnie "karły" okopują mu zad na Bliskim Wschodzie, hehehehe! Ku uciesze więc prawych ludzi na świecie uSSmański zbrodniczy bankrut powoli odchodzi do ścieku historii.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Max 1983

A może Putin sobie robił

A może Putin sobie robił ostatnio zimną kąpiel, nie by zmazac z siebie dawne grzechy tylko te przyszłe::)A tak poważnie ,po co Rosji ....kolejna dzielnica Moskwy.Estonia to z ich punktu widzenia nawet nie mrówka ,tylko jakaś bakteria .Chyba tylko dla zasady by mieli im dac łupnia

Gdyby Bóg był doskonały i nieomylny ,to po świecie by nie chodziło tylu kretynów.

Portret użytkownika Piotr83

Paradoksalnie tylko inwazja

Paradoksalnie tylko inwazja rosyjska  może uratować Szwecję przed totalnym zdziczeniem. Poza tym te ulotki to tylko presja na społeczenstwie by przepchnąć bezszelestnie zakupy amerykanskiego szajsu z demobilu.

Portret użytkownika Max 1983

A co ci da pobór w kraju tej

A co ci da pobór w kraju tej wielkości i liczebności co Estonia??My może byśmy się tydzień bronili oni góra 2 godziny::)Nie wiem co jest w tych broszurach ,ale pewnie chodzi o to gdzie sie schronić i jakieś przydatne rzeczy do przetrwania jak najdłużej.

Gdyby Bóg był doskonały i nieomylny ,to po świecie by nie chodziło tylu kretynów.

Strony

Skomentuj