Władze Demokratycznej Republiki Konga przyznają, że epidemia Eboli wymknęła się spod kontroli!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Liczba ofiar wirusa Eboli w Demokratycznej Republice Konga wciąż rośnie. Choć podjęto działania zapobiegawcze, a państwo otrzymuje wsparcie od Światowej Organizacji Zdrowia, rząd oficjalnie przyznaje, że epidemia wciąż jest poza kontrolą.

 

Ministerstwo Zdrowia tego afrykańskiego państwa potwierdziło, że 35 osób padło już ofiarą Eboli, a 10 z nich zmarło. Trzeba jednak zaznaczyć, że są to tylko potwierdzone przypadki. Władze badają również 19 możliwych przypadków zarażenia się wirusem.

W dalszym ciągu nie udało się zapobiec rozprzestrzenianiu się Eboli. Demokratyczna Republika Konga stara się zidentyfikować wszystkich ludzi, którzy mieli kontakt z zarażonymi i prowadzi zakrojoną na szeroką skalę akcję szczepień. Ministerstwo Zdrowia przyznaje jednak, że epidemia wciąż nie jest pod kontrolą. Istnieje pewne ryzyko, że wirus może rozprzestrzenić się na sąsiednie kraje. Według Światowej Organizacji Zdrowia, Demokratyczna Republika Konga „znajduje się na krawędzi noża epidemiologicznego”.

 

Sytuacja jest jednak groźna. Ebola dotarła do zamieszkałego przez ponad milion ludzi miasta Mbandaka, gdzie również namierzono pierwsze ofiary tego niebezpiecznego wirusa. Lokalne Ministerstwo Zdrowia nie wyklucza ekspansji Eboli na cały kraj. Nieprzestrzeganie zasad higieny nie jest tu jedynym problemem - część mieszkańców wręcz nie godzi się na szczepienia.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Sławcio

Dzień dobry.

Dzień dobry.

Uprzejmie proszę o informację od kiedy 35 osób zarażonych to już epidemia?

Jeżeli tak, to znaczy że od bardzo długiego czasu mamy w Polsce epidemię grypy, kataru, bólu brzucha, itp.

Pytam się, dlaczego Rząd Polski nic z tym nie robi? Przecież trzeba ogłosić stan klęski, wołać o pomoc do sąsiadów, wprowadzić godzinę policyjną, ewakuować niezarażonych, odgrodzic chorych...

Dlaczego nic się nie dzieje? 

Portret użytkownika Słowianka

Cytując za Wikipedią:

Cytując za Wikipedią:

"W polskim prawie administracyjnym stosowana jest definicja legalna epidemii choroby zakaźnej, którą określono jako "wystąpienie na danym obszarze zakażeń lub zachorowań na chorobę zakaźną w liczbie wyraźnie większej niż we wcześniejszym okresie albo wystąpienie zakażeń lub chorób zakaźnych dotychczas niewystępujących"
 

Już wiesz, geniuszu? 

Sanktuarium mojej duszy stoi niewzruszone w świetle Bytu Bytów.

Portret użytkownika Słowianka

14 osób dało "geniuszowi" +.

14 osób dało "geniuszowi" +. Czyli 14 osób czerpie wiedzę z filmów z Hollywood. Żal.... 
Oprócz mnie jedna osoba dała minusa. Brawo ty.

Co ciekawe, 10 osób dało mi plusa. Dziękuję że myślicie. 

Ale 3 dały mi minusa? Za cytat z Wikipedii dyskredytujący debilne pytanie czy 35 osób to epidemia?
Tak, nawet 1 osoba może być epidemią! Tak ciężko pojąć? Może ciężko jak się naooglądało debilnych produkcji z USA i czerpie się z nich wiedzę.... 
 

Sanktuarium mojej duszy stoi niewzruszone w świetle Bytu Bytów.

Portret użytkownika alojzy

Bardziej chodzi o sens

Bardziej chodzi o sens definicji niż to, że w wikipedii coś zostało napisane.
A sens zaczyna być mocno poniewierany, gdy definiuje się sprawę tak, że epidemią może być jeden przypadek. Mało tego: kolejna definicja epidemii jest już przygotowana tak, że epidemia może być ogłoszona ... przy braku chorych (tak, to nie pomyłka  wystarczy notatka z jakiegokolwiek instytutu czy koncernu z ussa, żeby w Polsce ogłosić epidemię przy braku chorych, włącznie z takimi atrakcjami jak przymusowe szczepienia, użycie wojska, policji i przymusu).
Oczywiście definicja w wikipedii wtedy też się odpowiednio zmieni - ale czy będzie sens ją przytaczać i mówić, że wszystko jest ok, "bo w wikipedii jest definicja epidemi"?

Portret użytkownika Dr Piotr

Hehehe, zero konkretów w tym

Hehehe, zero konkretów w tym cytacie i uważasz, że wyjaśniłaś sprawę??? Jakieś konkrety, liczby, zakresy czasowe, procenty? NIC! Idąc tokiem rozumowania z tego cytatu, to 5 jest znacząco większe od 1, tydzień jest znacząco większy od godziny, 1 hektar jest zanacząco większy od 1m2 ;)))

Portret użytkownika keri

Nie wiem, czy dobrze rozumiem

Nie wiem, czy dobrze rozumiem tytuł: wirus eboli był szczepionkach a teraz wymknął się do szczepionych?

Każdy szczepiony zaraża otoczenie zwykle przez kilka dni (to dotyczy też szczepień zarażających innymi chorobami np. grypą). Szczepienia wywołać mogą więc epidemię. Wszystkie epidemie w historii ostatni 100 lat były odszczepienne, w tym słynna hiszpanka, którą zarażali zaszczepieni żołnierze amerykańscy.

moderator skasował posty drako=kangura, w których ten ubliżał oraz straszył sądem i prokuraturą. Mam skany. Smile

Portret użytkownika Medium

Powieszą mnie za rasizm...

Powieszą mnie za rasizm...

Tiuniajew w klipie powołuje się na Fulforda i uzupełnia go.

Stawia następujące tezy:

  1. Ludzie inni niż biali są GMO-organizmami stworzonymi w laboratoriach "kabały"
  2. Szczepienia służą depopulacji w imię praw stwórcy na narodach, które wcześniej wyhodowano w laboratoriach
  3. Kontrolowane epidemie to również celowa depopulacja chimer czy klonów.

I już nawet nie pamiętam, czy Tiuniajew wspomniał, czy wiadomo mi skądinąd, że ruski Specnaz pomagał w USA w niszczeniu podziemnych laboratoriów.

W innym klipie pisarz przelotnie podaje, że kolorowi imigranci zostali sprowadzeni do Europy nieświadomi, że jadą na likwidację...

Nawet jak się języka nie rozumie, można przewinąć film, bo pojawiają się tam interesujące ilustracje.

Portret użytkownika alojzy

Mam poważne wątpliwości.To

Mam poważne wątpliwości.To bardziej wygląda na legendę mającą uspokoić białych Europejczyków.

cyt: "
Ludzie inni niż biali są GMO-organizmami stworzonymi w laboratoriach "kabały"
Szczepienia służą depopulacji w imię praw stwórcy na narodach, które wcześniej wyhodowano w laboratoriach
"
To dlaczego szczepieni są przede wszystkim biali Europejczycy (i to przymusowo)? A nachodźcy nie mają takiego przymusu.

"W innym klipie pisarz przelotnie podaje, że kolorowi imigranci zostali sprowadzeni do Europy nieświadomi, że jadą na likwidację..."

Przecież dużo prościej zlikwidować ich na miejscu (bomba, epidemia, susza, głód, chemia, mikrofale, haarp itp). Po co więc jeden kontynent ewakuować za grubą kasę na inny kontynent i tam rozpuszczać po krajach?
Nieee, to wszystko brzmi jak morderca trzymający pistolet za plecami, mówiący uspokajająco do przyszłej ofiary "proszę się uspokoić, nie ma żadnego powodu do obaw, chcę się tylko dowiedzieć która godzina".

 

 

Strony

Skomentuj