Władze Chin będą karać naukowców, odbierając „punkty życiowe”

Kategorie: 

Źródło: Internet

Kontrowersyjny program „Social Credit System” pozwolił już ukarać miliony ludzi za różne przewinienia. Władze postanowiły jednak rozszerzyć ten system, aby można było nakładać surowe kary także dla naukowców.

 

Zgodnie z nowymi zasadami, które zostały już wprowadzone w życie, chińscy naukowcy za niewłaściwe postępowanie mogą stracić punkty w ramach wspomnianego programu. Dotychczas karaniem naukowców zajmowały się uniwersytety i Ministerstwo Nauki. Wprowadzone zmiany będą mieć bardzo daleko idące konsekwencje.

 

Władza będzie od teraz traktować naukowców jak każdych innych mieszkańców. Oznacza to, że za niewłaściwe postępowanie w badaniach będą mogli stracić swoje nagrody i pracę oraz możliwość wykonywania zawodu. Kary będą także uderzać w każdy aspekt ich życia – zwolnieni naukowcy nie otrzymają pożyczki w banku, nie będą mogli założyć firmy i będą mieć duże problemy ze znalezieniem jakiejkolwiek pracy.

„Social Credit System” to program, który wkrótce będzie funkcjonował w całych Chinach. System wspierany jest przez setki milionów kamer i sztuczną inteligencję, dzięki czemu liczba punktów, które każdy mieszkaniec ma na swoim koncie, w każdej chwili może spaść, lub wzrosnąć. „Wzorowi” obywatele mogą liczyć np. na bardziej dochodową pracę, natomiast „źli” mieszkańcy nie mogą nawet korzystać z usług transportu publicznego. Rząd ma pełną kontrolę nad wszystkimi obywatelami i to on decyduje o wszystkich aspektach ich życia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Dr Piotr

Przecież taki system można

Przecież taki system można obalić w prosty, banalny sposób, wystarczy tylko torchę współpracy w działaniu...czyli z dniem X zaczynamy zbiorowe nieposłuszeństwo całego społeczeństwa, wszyscy powinni nagminnie łamać wszelkie zasady tak, aby stracili jak najwięcej punktów i system po prostu stanie, bo całe społeczeństwo nie będzie w stanie funkcjonować...przecież całego społeczeństaa nie zamkną do więzienia, bo nie będzie komu pracować i żyć. To jak atak DDOS na serwer, przeciążą ten ich głupi system i po problemie...skoro nikt nie będzie normalny i nie będzie mógł normalnie żyć, to cały kraj stanie i koniec, a tego raczej chińskie władze by nie chciały, no ale ich społeczeństwo jest nienormalne, więc cóż, będą żyć jak bioroboty sterowane dyrektywami od wszechwiedzącej, najmądrzejszej komunistycznej władzy ludowej.

Portret użytkownika tiri

Wspaniały pomysł!!! Tylko jak

Wspaniały pomysł!!! Tylko jak całe społeczeństwo ma się skrzyknąć na to nie posłuszeństwo, skoro internet i telefony są konteolowane przez rząd??? piterwszy który wyskoczy z rym pomysłem będzie zawinięty, razem z tymi z którymi rozmawiał. Pięknie się ich przedstawi w TV jako wywrotowców, ukarze przykładnie. i? I pozamiatane Smile

Portret użytkownika Dr Piotr

No właśnie tak, jak efekt

No właśnie tak, jak efekt domina, nie wszystkie informacje rozchdzą się tylko dorgą elektroniczną, wystarczy puścić famę wśrod ludzi i pójdzie samo. Tylko Chińczycy wierzą w tą debilną nieomylność ich władz, więc to z tego powodu nierealne, oni wyznają życie na zasadzie funkcjonowania roju pszczelego pod dowództwem króla.

Z drugiej strony to wszyscy ludzie mają w swojej naturze to, żę się boją o własną dupę jednostkowo...tym sposobem 20 policjantów z pałami może spacyfikować tłum 1000 demonstrantów, a w czasie 2 wojny światowej kilkudziesięciu Niemców było w stanie zarządzać obozem koncentracyjnym, w którym było kilkadziesiąt tysięcy więźniów. To sprawia, że zło na naszej planecie zawsze ma przewagę i wygrywa.

Portret użytkownika Andrzej W

Ha ha ha ha ha nie ma to jak

Ha ha ha ha ha nie ma to jak tępienie własnego potencjału intelektualnego, który wymyśla i tworzy cały nasz dobrobyt Smile Zupełnie jak średniowieczny kościelny zamordyzm, ah, ludzkość jest taka autodestrukcyjna, jakim cudem toto robactwo jeszcze żyje... Smile

Portret użytkownika eee

spokojnie, spokojnie. Zbiorą

spokojnie, spokojnie. Zbiorą co "najlepsze " rozwiązania z różnych krajów i wszystkich, wszędzie udupią. Wyemigrować będzie można co najwyżej do sąsiedniej wiochy a głąbiarstwo będzie totalne, nawet wśród tzw elit.

Portret użytkownika Alojzy

Ludzkość najlepiej rozwija

Ludzkość najlepiej rozwija się pod zorganizowanym przywództwem połączonym z uciskiem fizycznym: rzadko powstają wynalazki, dzieła, muzyka, ale jak już powstaną to są naprawdę niezłe. Nic tak nie uruchamia kreatywności jak tęsknota za wolnością i nic tak nie niszczy kreatywności jak otrzymanie na zbyt długo namiastki wolności (na tyle dużej, żeby nie uświadomić sobie, że ograniczonej).
...a Europę kiedyś zaleje fala bezmózgich żółtych zombie (sterowanych przez żółtych cwaniaków kierowanych z kolei przez jeszcze innych spryciarzy), chyba że ktoś wypuści z laboratoriów odpowiedni rodzaj broni genetycznej Smile

Portret użytkownika CzarnyOlo

Nie da się zmienić patologii

Nie da się zmienić patologii odpowiadając na nią inną patologią. Doprawdy jakim bankrutem moralnym trzeba być żeby proponować takie rozwiązania. Pooglądaj zombie dookoła siebie. Ludzie mają pomieszanie z poplątaniem. Przekonani są do koszmarnych głupot rujnując sobie I innym życie. 

Portret użytkownika Alojzy

no proszę ... jakbym słyszał

no proszę ... jakbym słyszał hitlera albo stalina Smile Oni też wiedzieli co jest najlepsze dla ludzi, kto powinien być izolowany a kto nie, no i dlaczego wszelka władza musi działać po _ich_ myśli. Wielka przyszłość przed tobą Smile
No i jeszcze to rozmyślanie o moim zdrowiu i/lub chorobie psychicznej ... jeżeli gdziekolwiek zasugerowałem, że jestem normalny - to serdecznie przepraszam za wprowadzenie w błąd Biggrin

Portret użytkownika CzarnOlo

Zjeb (głupi psychopata)

Zjeb (głupi psychopata) bardziej pasuje dla określenia małpki co to by chciała żeby strażnicy lokalnego zoo wykończyli za nią inne małpki z innego zoo. Pomimo że strażnicy innych małpek też tak mogą. Doprawdy cóż za miła solucja dla świata i chyba niestety już realizowana.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Alojzy

" musimy się modlić do Jezusa

" musimy się modlić do Jezusa o ratunek ! "

Serio? Na jakiej podstawie? Sami gadacie, że powiedział, że jego królestwo nie jest z tego świata. A na "tym świecie" jego droga do królestwa "z tamtego świata" była trochę .... wyboista, ale jak najbardziej właściwa/wzorcowa, wg jego słów.
Czyli: albo prosisz o "ratunek" dla siebie, żeby on zaingerował wbrew własnej nauce i nie pozwolił ci się dostać do jego obiecanego raju, albo nie wiesz co gadasz. Trochę konsekwencji by się przydało.
 

Strony

Skomentuj