Władze Bangladeszu odcinają internet by ukryć masakrę młodzieży

Kategorie: 

Nahid Sultan

Uczniowski protest w sprawie poprawy warunków drogowych w Bangladeszu wymknął się spod kontroli. Przeciwne demonstracjom władze wykorzystały gaz, gumowe kule, a także pro-rządowe bojówki by uciszyć i pozbyć się problemu. Nie brakuje ofiar, w tym śmiertelnych. By utrudnić komunikację, a także kontakt z resztą świata, rząd postanowił spowolnić i ograniczyć działanie internetu mobilnego.

 

Uczniowie protestowali po śmierci 2 z nich po kolizji jadącego zbyt szybko busa. Wyłączono transmitery internetu w technologii 3G i 4G, choć problem nie występuje w tej samej skali w przypadku wifi oraz technologii kablowej. Przedstawiciel krajowej organizacji odpowiedzialnej za zarządzanie mediami przyznał, że otrzymał rządowy rozkaz ograniczenia do nich dostępu. Działanie ma ukryć barbarzyńskie zachowania władz - bliżej nieokreślone bojówki krążą po stolicy, atakując bezkarnie wszystkie osoby protestujące, a nawet jedynie przypominają uczniów przez ubiór. Premier Bangladeszu nie zabrała głosu na ten temat.

Zdumiewa odwaga nielicznych obywateli z dostępem do internetu. Ukrywający się pod pseudonimem VPM43 jest jednym z głównych informatorów na temat rozlewu krwi. Mimo, że nie brał udział w protestach jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie - jego dane zostały ujawnione a bojówki najemnicze czyhają na jego życie. W tym momencie stara się opuścić kraj. W podobnej sytuacji znajdować się mogą dziesiątki innych bezimiennych informatorów.

 

Mimo XXI wieku, na świecie nie brakuje barbarzyńskich sytuacji. Sytuacje w której rząd z pozoru cywilizowanego kraju z dumą ogłasza, że odpowiada za zatrzymywanie protestów w ten sposób wydaje się nie do pomyślenia. Informatorzy więc apelują - poinformujcie władze swoich krajów. Władze Bangladeszu mają niezwykle cenić sobie kontakty i pochwały od przedstawicieli obcych krajów. Poinformowanie ich o masakrze może być jedynym sposobem, w jaki pomóc mogą szarzy obywatele reszty świata.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: DoritosNachoCheese
Portret użytkownika DoritosNachoCheese

Komentarze

Portret użytkownika Odważniak

Youtube, twitter, fb, apple

Youtube, twitter, fb, apple usunęło wazystkie podkasty, spotify i jeszcze jakieś inne social medialne strony, w które ci ludzie włożyli kawał czasu i pracy, komentatorzy i dyskutanci. Komletnie skasowane. Cenzura atakuje w przedśmiertnym podrygu.

W między czasie skasowano dyskusję Lauren Southern i Stefana Molyneux na temat swobody wypowiedzi w Nowej Zelandii.

 

Portret użytkownika euklides

To tyko pokazuje jaki jest

To tyko pokazuje jaki jest poziom zindoktrynowania. Gdyby takiego "wyczynu" dokonało ugrupowanie X to temat nie schodziłby przez miesiąc z medialnych ramówek, a wszyscy ludzie przeklinaliby sprawców i wyzywali od morderców. Ale że masakry dokonało jakieś państwo to wszyscy przejdą nad tym do porządku dziennego, a część osób jeszcze pochwali działanie władz.

Skomentuj