Władze Australii zmuszają pielęgniarki, aby przepraszały rdzenną ludność za to, że są białe

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Rząd w Australii ewidentnie cierpi na tzw. poprawność polityczną. Choroba ta objawia się urojeniami, którymi próbuje się zarazić zdrowe społeczeństwo. Zainfekowane osoby przestają myśleć racjonalnie i szukają rozwiązań dla wymyślonych problemów, które wśród zdrowych ludzi po prostu nie istnieją.

 

W zeszłym roku, rządowa Rada Pielęgniarek i Położnych wymyśliła, że pielęgniarki i położne powinny być określane nie jako kobiety, lecz jako „osoby”. W ten sposób próbowano dostosować przepisy do zmiennopłciowców. Jednak w wyniku sprzeciwu ze strony położnych, nowy kodeks postępowania i tak został przyjęty, lecz uwzględnił tylko pielęgniarki.

 

Teraz absurdy poprawności politycznej wchodzą na nowy, jeszcze wyższy poziom. Ta sama Rada Pielęgniarek i Położnych bez zapowiedzi przyjęła w marcu bieżącego roku nowy kodeks, który nakazuje pielęgniarkom i położnym, aby uznały biały przywilej i przepraszały rdzennych mieszkańców Australii i wysp w Cieśninie Torresa za to, że są białe. Dopiero potem mogą przystąpić do swoich obowiązków zawodowych.

 

W nowym kodeksie postępowania wyjaśniono, że przepraszanie za bycie białym jest troską o „bezpieczeństwo kulturowe” i elementem zwalczania rasizmu. Pielęgniarki i położne podjęły walkę i domagają się zmiany w kodeksie, lecz jak dotąd bezskutecznie.

Przepraszanie rdzenną ludność za bycie białym, za biały przywilej oraz za historię, co od kilku miesięcy jest obowiązkiem wszystkich pielęgniarek i położnych w Australii, jest skrajnym debilizmem. Przyjęty kodeks postępowania przede wszystkim wymusza na białych Australijczykach przestrzeganie poniżających zachowań i sugeruje, że wszyscy biali bez wyjątków są rasistami.

 

Ponadto, przepisy w żaden sposób nie rozwiązują błędów przeszłości. Faktem jest, że w dawnych latach, Aborygeni byli postrzegani jako półludzie, a europejscy osadnicy, w zgodzie z prawem, mogli do nich strzelać, urządzać sobie polowania i okradać ich z własności. Warto więc zadać pytanie – dlaczego pielęgniarki i położne mają dziś przepraszać za coś, co nie jest ich winą? A może to przedstawiciele rządu powinni przepraszać za dokonania swoich poprzedników?

 

Jest to kolejny przypadek, w którym antyrasiści rzekomo chcą dobrze, a wyszło tak jak zwykle, czyli źle. Obecnie na świecie panuje moda na poniżanie i oskarżanie o wszelkie zło białych ludzi. Chcąc nie chcąc, antyrasiści piętnujący białych są największymi rasistami.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Qwas

Chciałbym przeprosić

Chciałbym przeprosić wszystkich głąbów nieuków i debili że jestem od nich madrzejszm że ciezka pracą osiągnąłem pewien sukces. Przepraszam za samochód za dom który zbudowałem za daczę w Bieszczadach za wakacje zagraniczne. Wybaczcie mi że nie chlałem z wami wina tylko zakówałem a wy się że mnie śmieliście. Zapracowałem zaryzykowałem inwestowałem przepraszam

 

 

Portret użytkownika Ogoniasty

No to teraz żeby było

No to teraz żeby było równouprawnienie to władze w Australii muszą przeprosić za to, że są debilami i zapewnić że już nigdy więcej nie będą kandydować na stanowiska urzednicze aby nie urazić tych, których zmuszają do przepraszania za siebie. Dobrej zabawy życze, tylko niech nie biorą już więcej niż lekarz przepisał...

Portret użytkownika Blojzy

Ci którzy naprawdę

Ci którzy naprawdę odpowiadają za ssyńską politykę względem rdzennej ludności (i ich potomkowie) siedzą cichutko i jak zawsze wyręczają się innymi, żeby pozorowali nikomu niepotrzebne upodlanie się, zamiast podjęcia realnych działań mogących faktycznie zmienić stan rzeczy.
 

Portret użytkownika MINOTAUR

Berbecie moje najcudowniejsze

Berbecie moje najcudowniejsze. W ramach pojednania rasowego piguly ale tylko z RP powinnny dodatkowo zrobic loda i wylizac kakao takiemu aporygenowi. Mysle, ze napewno poprawiloby to flore bakteryjna w jelitach i dziewczynki bylyby zdrowe i bardziej ruchliwe. Pozdrawiam wszystki a w szczegolnosci laszki.

Strony

Skomentuj