Władza znowu planuje przekupienie ludzi ich własnymi pieniędzmi. Socjalizm jako klucz do wygranej w wyborach?

Kategorie: 

Źródło: Internet

Partia rządząca przedstawiła swój program wyborczy. Będzie więcej socjalizmu, przynajmniej do wyborów. PiS proponuje jeszcze większą łapówkę wyborczą i licytując się w rozdawnictwie z pozostałymi lewicowymi formacjami na polskiej scenie politycznej, postanowiono jeszcze bardziej przekupić Polaków ich własnymi pieniędzmi.

 

Polacy, tak jak większość społeczeństw, uwielbiają coś dostawać. Wykorzystała to partia rządząca przed 4 laty gdy naobiecywała co tylko było można wprowadzając celowo w błąd głosujących na nią Polaków. Dlatego właśnie w 2015 roku obiecywano obniżenie podatków, zwiększenie kwoty wolnej, jałmużnę 500 zł dla każdego dziecka, zmiany w ZUS i wiele innych takich jak przywrócenie godności Polski na arenie międzynarodowej poprzez symboliczne "wstawanie z kolan".

 

Gdzie znajdujemy się po 4 latach? Kwota wolna od podatku ani drgnęła dla większości ludzi, a dla wielu zniknęła zupełnie. Podwyższona została tylko dla ludzi, którzy nic nie zarabiają. Obniżenie podatków też przeprowadzono tak, żeby przysługiwało tylko bankrutującym spółkom kapitałowym.

Niestety o milionach polskich jednoosobowych firm, czyli rzeczywistym motorze polskiej gospodarki, nie zapomniano. Podwyższono ZUS dla pracodawców, wprowadzając jednocześnie mały ZUS dla...tak, tak, dla bankrutów. Wprowadzono też szereg obostrzeń podatkowych powodujących możliwość odliczenia znacznie mniejszych kosztów po stronie firm, co powoduje po prostu zwiększenie ich obciążeń podatkowych.

 

Po wygranych w 2015 roku wyborach, PiS oprócz ukrywania podnoszenia podatków, pogrążył się też w rozdawnictwie, w którym upatruje sukces w wyborach w 2019 roku. To dlatego powstał program 500+ czyli po prostu program przekupienia ludzi ich własnymi pieniędzmi. 

Niestety większość ludzi naprawdę wierzy w to, że 500 zł od rządu to są jakieś magiczne pieniądze, które rząd wyprodukował, zabrał złodziejom z mafii VAtowskiej ewentualnie zabrał mitycznym bogaczom. W rzeczywistości jednak prawda jest taka, że typowy Janusz i Grażyna płacą znacznie większe podatki niż to marne 500 zł i nie jest to żadna darowizna od rządu dla niewolnika, tylko przekładanie pieniędzy z jednej kieszeni do drugiej z zastrzeżeniem, że po drodze trzeba też zapłacić za redystrybucję.

 

Ludzie jednak szybko przyzwyczajają się do jałmużny i większość uważa teraz 500 zł od rządu jako coś co im się należy i nie czują wcale wdzięczności. Dlatego partia rządząca w roku wyborczym postawiła na jeszcze więcej socjalizmu! Zaproponowano rozszerzenie programu 500+ również na pierwsze dziecko, to przekupstwo wyborcze będzie nas kosztowało dodatkowo 17 mld złotych rocznie.

Ale to nie wszystko. Zaproponowano też "trzynastkę" dla emerytów! Ma być wypłacona jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Eksperci szacują, że 13-ta emerytura 1100 zł to koszt 11 mld złotych rocznie. Nie powiedziano jak to będzie finansowane, ale można podejrzewać, że z podatków, bo w ZUS tych pieniędzy i tak nie ma więc rząd będzie musiał je znaleźć w inny sposób.

 

A co zaproponowano w zakresie podatków? Nie ma obietnic ich obniżenia, chyba, że dla młodych, do 26 roku życia. Zapowiedziano, że będą oni zwolnieni z podatku dochodowego. Tworzy to oczywistą niesprawiedliwość na rynku pracy, bo koszty pracy 27 latka będą dużo wyższe nić 26 latka. Można to nazwać dyskryminacją ze względu na wiek. Zwolnienie z podatku PIT do 26 roku życia może kosztować 2 mld złotych.

Zamiast podwyższyć kwotę wolną od podatku do poziomu cywilizowanych społeczeństw rząd postawił na zwiększenie kosztów uzyskania. Podstawowe koszty uzyskania przychodu to 1335 zł rocznie. PiS obiecuje ich dwukrotną podwyżkę, co będzie oznaczało, że każdy pracujący odzyska kilkadziesiąt złotych swojej pensji.

 

Oprócz tego "prawicowi" socjaliści z PiS, formalnie manifestują, że są grupą rekonstrukcyjną PRL i zapowiadają reanimację połączeń PKS za bagatela 1,5 mld złotych. To dość droga nostalgia za czasami młodości decydentów partii rządzącej.

Teraz jest już jasne, że politycy PiS obiecają wszystko aby tylko pozostać u władzy, nawet kosztem zupełnej ruiny gospodarki. Ogólny koszt przedwyborczych łapówek PiS jest szacowany na 30 do 40 mld zł. Ponieważ rząd nie ma własnych pieniędzy oznacza to, że na rozdawnictwo będzie musiał najpierw zabrać pieniądze, ewentualnie zadłuży nas i nasze dzieci emitując bez opamiętania obligacje.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika John Moll

Widać, że nie rozumiesz

Widać, że nie rozumiesz tematu. Gdyby rząd chciał nam coś "oddać", obniżyłby podatki. To jest najprostsza droga. Ale zamiast tego powstają jakieś programy socjalne, które mniej więcej polegają na tym, że rząd zabierze ludziom pracującym więcej kasy, aby część oddać konkretnym grupom (matki, emeryci, renciści itp.). Druga część idzie na redystrybucję tych pieniędzy, czyli trzeba zatrudnić i opłacić kolejnych urzędników.

Natomiat pieniądze te, które rząd "oddaje", Polacy wydają, robiąc dowolne zakupy i przy tej okazji znów płacą podatki. Polacy są opodatkowani na wszelkie możliwe sposoby. Dostajesz wypłatę - część zabierza rząd. Kupujesz paliwo - płacisz więcej, bo rząd też chce za to pobrać kasę. Kupujesz jedzenie - znów podatki. Pobierasz pieniądze z dowolnego programu, jak np. 500+ i wydajesz kasę, ale część i tak wraca do państwa.

 

Portret użytkownika mirmił

Najpierw trzeba ludzi

Najpierw trzeba ludzi przekonać by NIGDY więcej już nie popierali tych lewaków,komuchów i innych zdrajców ,którzy za garść kłaków sprzedali by Polskę jakiemuś niemcowi a dopiero potem można zacząć rządzić tak jak się powinno zgodnie z logiką i dlatego te ekonomiczne zagrywki są potrzebne by wyborca zrozumiał kto jest cacy a kto be. Przecież wiadomo ,że najlepszą władzą jest ta której nie widać i nie słychać a wszystko działa tak jak powinno ale na to przyjdzie nam jeszcze długo poczekać.

Portret użytkownika terra dodecca

Czy wiecie co to jest

Czy wiecie co to jest socjalizm ? Socjalizm to system, w którym dominuje nieprywatna właśność produkcji, tj. własność państwowa i spółdzielcza. Tam, gdzie dominuje własność prywatna, tam mamy kapitalizm. W Polsce mamy właśnie kapitalizm. Kapitalizm, w którym dotychczasowa władza chce łatwo wygrać wybory, więc rozdaje pieniądze przed wyborami. Nieistotne tu są terminy takie jak prawica i lewica. Lewicowości nie definiuje się po rozdawaniu kasy, bo może to zrobić każdy, każdy, nawet biznesmen-populista, który dopchał się do władzy, jak i stary partyjniak z jakiejkolwiek partii, jak na przykład Jarosław Kaczyński, który nowymi propozycjami przykrył sprawę z kopertami na wieżowce. I jeszcze jedno, socjalizm to też planowanie gospodarcze na wiele lat i dominacja sektora nieprywatnego, lewica w kapitalizmie to strona bardziej liberalna kulturowa, ale też propoponująca do tego państwo opiekuńcze. W Polsce za bardzo nikt tego nie realizuje, a np. większość bezrobotnych nie ma nawet prawa do zasiłku, a pracę najłatwiej znaleźć na umowie-zleceniu lub na 3 zmiany, bo wszędzie konkurencja jest wysoka. Konkurencja jest ostra o pracę, a przede wszystkim o płacę u polskich prywaciarzy lub w zagranicznych korpo. Dlatego mamy kapitalizm i wciąż jeszcze dziki

Portret użytkownika euklides

Socjalizm to system w którym

Socjalizm to system w którym gruba kasa z państwowych spółeczek ląduje w prywatnych kieszeniach dyrektorów. Socjaliści to obrzydliwie obłudnie ludzie, którzy nie chcą pozwolić by ktokolwiek poza nimi się wzbogacił uczciwą pracą. Dlatego obmyślają agresywne metody kradzieży, którą eufemistycznie zwą opodatkowaniem, by pchać wyłącznie własne kieszenie, pod prestekstem niesienia pomocy najuboższym, których w socjalizmie tylko przybywa. Kradzieżą nie tworzy się wartości ani nikomu nie pomaga. Bycie dobrym za cudze pieniądze nie jest żadną sztuką. A jednak, nawet Al Capone wykazywał się większa skutecznością od państwa organizując darmowe stołówki dla najuboższych.

Mamy dziki socjalizm, bo państwo kradnie 80% tego co ludzie sobie wypracowują, przekazuje to zaprzyjaźnionym oligarchom i dyrektorom państwowych placówek, a ochłapy rzuca wyborcom, których ordynarnie przekupuje i demoralizuje.

 

Portret użytkownika Sprytny Jacek

Pytanie do narzekaczy i

Pytanie do narzekaczy i autora tekstu. Jeśli nie PiS to co w zamian? Ja też nie jestem za tym żeby rząd rozdawał pieniądze, powinien je zatrzymać dla siebie. Po *uj emerytom 13 emerytura to też nie wiem. Ale na kogo zamienić PiS? Narzekać to ja też potrafię, ale weźcie zaproponujcie kogoś w zamian.

Portret użytkownika hyh

Wiekszosc z was zrozumie czym

Wiekszosc z was zrozumie czym jest ten system jak trafi do wiezien. pewnie wierzycie ze wam sie to nie trafi bo jestescie prawi i nigdy nic nie zrobicie , mylicie sie ...

znam kilka przypadkow  gdzie wrobili gosci i sam na wlasnej skorze to widze... ze robia co chca i jak chca...

Ktos powie ,ze to stara nomenklatura robi... msci sie... no pewnie ... pod plaszczykiem anarchiii PISu ktory ich toleruje , wrecz ich trzyma i traktuje ,ze to jest OK... Eutanazja narodu trwa... Posluchajcie jak ludzie w pojedynke traca majatki , zdrowie a niektorzy sa zapedzeni na stryczek bo nie widza wyjscia z tego piekla...

a wy jeszcze dalej chcecie do prokuratury dawac i wierzyc ze to sie zmieni na lepsze?

Ilu jeszcze Polakow musi siedziec w wiezieniu za nic za to ze sie postawili obcej wladzy?

Czy w Polsce trzeba wprowadzic krzeslo elektryczne by Polacy dostali troche elektrowstrzasow i zrozumieli ze pojedynczo ich wylapia co do jednego? Zrobia co chca z wami... wrobia was w co chca... i wykoncza was jak chca... i tych co glosowali na nich tez... bo im wisi to czy glosowales wazne kto jest u wladzy.. i co bedzie dalej...

P.S. Jak zbuduja Powidz to modlcie sie zebyscie sie na lapanke nie zalapali..

Portret użytkownika Czasy  ostateczne

 

 

  Amightywind Misja,która poucza o Świętości i czasach końca,nawróć sie juz dziś,bo jutro moze byc za późno. Czytaj Pismo Święte znajdziesz odpowiedzi w Proroctwach, BÓG przemawia przez Proroków.

katolicyzm Cię nie zbawi a pociągnie do piekła -szukaj prawdy! Znajdziesz ja w Amightywind 

Portret użytkownika kolo21

Mam w dupi.. pracodawców, ale

Mam w dupi.. pracodawców, ale jestem pewny że zabiorą to z kieszeni wszystkim. Napewno walnie jakaś podwyżka, żeby mogli sobie to wyrównać. Obawiam sie jednak najgorszego. "oddadzą kamienice i ziemie przed wojennym "spadkobiercom" A tymi pieniedźmi zamkną usta biedocie. Puki nie wylądują na bruku. Klasę średnią to też czeka, kwestia czasu.

kolo21

Strony