Władza wdraża nowy lockdown w Polsce. Czerwona strefa obejmie 70% Polaków

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Stało się. W Polsce wprowadzono właściwie ponowny lockdown, który przez władze nazywany jest "hamulcem". Zgodnie z przypuszczeniami przeprowadza się go stopniowo, rozlewając wszędzie strefy czerwone i jednocześnie dokręcając śrubę z obostrzeniami. Skutkiem tego znaleźliśmy się ponownie w sytuacji bardzo podobnej do tej jaka była w marcu i kwietniu bieżącego roku.

Na konferencji prasowej, znajdujący się na kwarantannie premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Zdrowia Adam Niedzielski, poinformowali o nowych restrykcjach jakie będą funkcjonować w Polsce ze względu na sezon grypowy i wzrost zachorowań wirusowych w naszym kraju. Aby wprowadzenie nowych restrykcji jakoś uzasadnić, Ministerstwo Zdrowia pochwaliło się rekordem wykrytych rzekomych zakażeń modnym wirusem SARS-CoV-2.

 

Zanotowano dzisiaj aż 8099 pozytywnych przypadków wykrytych za pomocą testów RT PCR, które według byłego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, są "zbyt czułe" i często "fałszywie dodatnie". Nikomu to jednak nie przeszkadza w rozkręcaniu monstrualnej paranoi i zbiorowej histerii. Rekord stał się też pretekstem do większego dokręcenia śruby i tak zmęczonych już tresurą obywateli.

 

Narazie jeszcze nikt nie planuje zamknąć nas w domach, ale powróciły wszelkie nonsensy znane z okresu pierwszego lockdownu. Mamy puste sklepy w godzinach 10-12 zwanych "godzinami dla seniorów" i mamy coraz mniej i tak wynaturzonej "nowej normalności" oraz kolejne obostrzenia. 

 

W strefie czerwonej znalazły się obecnie aż 152 powiaty czyli praktycznie połowa Polski. Są to przeważnie gęsto zaludnione powiaty i duże miasta. Minister Niedzielski stwierdził, że w strefie czerwonej znajdzie się teraz aż 70 procent ludności Polski! Powiaty czerwone to głównie miasta i ośrodki miejskie. Na 16 miast wojewódzkich aż 11 znalazło się w tej strefie. Poziom obostrzeń jest tam obecnie maksymalny.

 

Rządzący pozwalają jeszcze wspaniałomyślnie pracować swoim zamaskowanym niewolnikom, obawiając się zapewne zauważonego po poprzednim zamknięciu, wpływu na dochody budżetowe z podatków, ale już tresowanie uczniów w szkołach weszło w zakres dolegliwości zaprezentowanych przez władzę. W strefie żółtej zakomunikowano hybrydowe nauczanie w liceach i szkołach wyższych. Polegać ma to na naprzemiennym chodzeniu do szkoły i edukacji zdalnej co drugi tydzień. Z kolei w strefach czerwonych dla szkół średnich i wyższych wprowadzono zdalne nauczanie. Premier przyznał, że rozważany jest scenariusz zamknięcia wszystkich szkół i przedszkoli, ale traktowane jest to jako ostateczność.

 

Oprócz tego oczywiście rząd zaatakował wesela. W strefie żółtej imprezy okolicznościowe będą mogły mieć maksymalnie 20 uczestników a w strefie czerwonej zostaną całkowicie zakazane. Oczywiście zakaz dotyczy również imprez masowych na wolnym powietrzu.

 

Dodatkowo powraca nonsensowne ograniczenie limitujące ilość osób, które mogą jednocześnie przebywać w sklepie. Będzie to do 5 osób na kasę. Ten absurd plus godziny dla seniorów to prosty przepis na to, żeby ludzie gromadzili się w kolejkach. A ponieważ jest coraz chłodniej, będzie rosła liczba przeziębień ludzi, których władza nakazała tak nieracjonalnie traktować. 

 

Oficjalnie przyczyną wprowadzania tych absurdalnych obostrzeń jest troska o przetrwanie służby zdrowia, która ledwo zipie ze wzgledu na fakt, że coraz więcej ludzi poddaje się zbiorowej histerii, testuje się i domaga hospitalizacj ze względu na kaszelek i gorączke.

"Wciskamy hamulec z całej siły, żeby obronić system opieki zdrowotnej" - minister zdrowia

Wydaje się, że jedynym sposobem na wyjście z tego koronawirusowego impasu jest zakończyć testowanie ludzi zawodnymi testami i przestać podkręcać zbiorową histerię w mediach. W przeciwnym wypadku dla wszystkich skończy się to tragicznie a reakcja władz na tego wirusa wydaje się być znacznie bardziej niebezpieczna od niego samego.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

W obecnej sytuacji pronuję

W obecnej sytuacji pronuję zorganizować zmasowaną wielką manifestację wyrażającą dezaprobatę dla działań rządu ,domagając się ich cofnięcia lub ustąpienia samego rzadu i rozpisania nowych wyborów ! Najlepszym do tego terminem jest zbliżające się święto 11 listopada - dzień niepodległości . Namawiam do wzjęcia w nim udziału z odpowienimi hasłami ,transparentami i nagłośnieniem ! Niech przemówią patryjoci ! Możemy się zorganizować tutaj : - http://forumdyskusyjne.net/

Portret użytkownika drug

 

 

 

W markecie na osiedlu czynne są 4 kasy (ograniczenia w zatrudnieniu ). Hala ma powierzchnie ponad 2000 m kw. I po tej wielkiej przezstzreni będzie się szwendać 20 klientów których będą poganiać prze głosniki do szybkich zakupów bo inni stoją przed sklepem. To są własnie pomyśły idiotów z rządu na walkę z epidemią.

Gdzie są leki ?? Dlaczego lekarze ich nie przepisują osobom które przebywają na kwarantannie ? Produkcja jest wystarczająca a ceny nie są wyg órowane  (oseltamiwir).  Zamiast dostępności leków i powszechnej dezynfekcji władza wymyśłiła szmaty i prohibicję.

Portret użytkownika Sikhimczyk

Jak widać w oparciu o

Jak widać w oparciu o poniższy cytat jesteśmy zapóźnieni w wykonywaniu poleceń rządu światowego, ale nie martwcie się dogonimy anglię bardzo szybko czy się to nam podoba czy nie, szykujcie hulajnogi.

"Drugi stopień ograniczeń zostanie wprowadzony w Londynie od soboty, zakłada zakaz jakichkolwiek spotkań osób, które nie zamieszkują razem i zakaz odwiedzin.

Na świeżym powietrzu ludzie nie mogą gromadzić się w grupach większych niż 6 osób, zaleca się nie korzystać z transportu publicznego i zrezygnować z wyjazdów po mieście lub kraju, jeśli nie są niezbędne. Jako środek transportu zaleca się korzystanie z rowerów i hulajnóg, władze radzą również przemieszczać się na piechotę."

Portret użytkownika Irman z Polonisza

Rzadu nie ma ... jest jeden 

Rzadu nie ma ... jest jeden  Panury  ZARZADCA   ...obserwujacy  dzien i noc  ze swej galerii ,niewysoko nad ziemia caly  "malpi "teatrzyk. Osobnik ten chyba nigdy nie spi  ,na  dole     Szarlatan  Billy Okularnik  operujac w scenerii , apteki i cmentarza (naprzemiennie )  z wielka predkoscia odwraca i zmienia Punkty uwagi tlumow...tak , ze WSZYSCY w oszolomieniu   pomekuja tylko spod namordniczkow , zamiast poslac konoWalow (byznesmenow)    ...do pierdla albo na szubiennice.

https://www.youtube.com/watch?v=Xk9walOQI44

Dla zilustrowania.

Strony

Skomentuj