Władza w USA przygotowuje się do walk ulicznych na terenie własnego kraju

Kategorie: 

americanspecialops.com

W dniach 22-26 stycznia w Los Angeles odbyły się wspólne ćwiczenia amerykańskich sił zbrojnych, policji i innych służb specjalnych w USA. Celem ćwiczeń było przygotowanie amerykańskich jednostek egzekwujących prawo do prowadzenia walk ulicznych.

 

Jest oczywiste, że wszelkie ćwiczenia wojskowe są tylko na pokaz, często organizuje się je z powodu konieczności wykazania potencjału militarnego ewentualnemu wrogowi. Jeszcze częściej w związku z przygotowaniami do potencjalnie możliwych zdarzeń awaryjnych. Korzystając z tej logiki, należy zauważyć, że ćwiczenia, które odbywają się w amerykańskim mieście, wskazują na prawdopodobne zastosowanie tych umiejętności w realnych warunkach bojowych.

 

Kolejną poszlaką mówiącą, że USA może się przygotowywać do operacji na terenie własnego kraju jest to, co powstało w miejscowości Twentynine Palms w Kalifornii. To największa na świecie baza Marines. Znajduje się tam instalacja symulująca obszary miejskie.  Według źródeł w US Marine Corps, w obiekcie buduje się 1560 sztucznych budynków. Po tym, gdy informacje na temat budowli przeciekły do mediów i Internetu, US Marines wyjaśniało potrzebę stworzenia obiektu, jako ośrodka, który "pozwoli wojsku do podniesienia umiejętności walki, które mogą być przydatne w każdej chwili, gdziekolwiek na świecie".

Jednak niektórzy niezależni amerykańscy eksperci uważają, że obiekt jest jednoznacznie postrzegany, jako wielki symulator dla żołnierzy szkolących się do działań bojowych w USA, w amerykańskich miastach. Ich głównym argumentem jest to, że elementy walki w środowisku miejskim, tj. specyfika walk ulicznych, w dużej mierze zależy od rozwoju kraju, w którym przebiegają. Zwolennicy tego poglądu twierdzą, że nie ma tam imitacji budynków typowych dla Bliskiego Wschodu, zwłaszcza w Afganistanie. Budynki w trakcie budowy posiadają wszystkie cechy typowe dla amerykańskiego miasta.

 

Według informacji znajdują się tam  "hotele", "centra handlowe" i inne obiekty, w których, według niektórych informacji, stacjonują specjalni aktorzy grający role cywilów, których zadaniem jest realizacja złożonych scenariuszy, które pozwalają podnieść proces nauki do maksimum. Nowy obiekt pozwala na prowadzenie szkolenia do 15 000 żołnierzy jednocześnie. W mieście jest nawet fałszywa rzeka, teren zabaw dziedziniec, ogrodzony obszar i okrążające kompleks tunele, schrony i kryjówki.

 

Niektórzy łączą więcej faktów i dodając do ćwiczeń wojska rozszerzenie ilości obozów FEMA (coś jak Ministerstwo Spraw Nadzwyczajnych). Wiele niepokoju budzą dostawy na ich terytorium setki tysięcy plastikowych trumien. Przynajmniej tak nazywa te pojemniki większość amerykańskich zwolenników teorii spiskowych.

Oto uważane za "trumny" pojemniki składowane przez FEMA. - foto:http://fs.blackplanet.com

Ewentualna wojna domowa w USA, byłaby z pewnością czymś o ogromnej skali. Społeczeństwo amerykańskie jest dobrze uzbrojone i w wypadku konfliktu z Rządem może wystąpić zbrojnie. Pewne koła polityczne w USA zbliżone do lewicy zawsze postulowały zakazanie posiadania broni, ale to jest przywilej, który Amerykanie rozumieją, jako gwarant ich wolności i możliwość walki z ewentualną tyranią. Niewątpliwie dużo łatwiej robić, co się chce ze społeczeństwem rozbrojonym, jak w Polsce, niż z uzbrojonym, jak w USA.

 

Gdy propaganda zawodzi a ludność cywilna jest na granicy wybuchu niezadowolenia widmo wojny domowej zawsze może zajrzeć w oczy. Wojna na terenie USA, jaki i na terenie Europy nie jest czymś całkowicie wykluczonym a biorąc pod uwagę przygotowania władzy na taki scenariusz można wysnuć wniosek, że ryzyko jest na tyle duże, że uznano za warte rozpoczęcia ćwiczenia w pacyfikacji zgromadzeń, lub w wersji USA, ćwiczenia walk ulicznych.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Zardoz

To plastikowe pudło to jest

To plastikowe pudło to jest mini grobowiec, tzn do jego środka daje się trumnę następnie przysypuje ziemią dzięki czemu ziemia nie będzie opadać. I łatowej jest kosić trawę na cmentarzu.

Ja się dziwie dlaczego polskie wojsko ćwiczy w lasach i na łąkach.

Portret użytkownika DRZEJLOWSKI

Bo to nie jest trumna na

Bo to nie jest trumna na jedno ciało, tylko na trzy...Są przygotowane specjalne kombajny do zbierania ich z ulic amerykańskich miast.Apokalipsa zacznie się od USA. Apokalipsę wywoła grupa Bilderberg, której podlegają służby specjalne krajów całego świata i tajne oddziały NATO.Zostaną wyreżyserowane holgramy i inne efekty oddziaływania zmysłowego i pozazmysłowego, by ludzie padali na kolana i dali się zapędzać do np. "Lotniska w Denver" - polecam obejrzeć na Yu Tube...Niech tym co się śmieją z niedowierzaniem... uśmiech zniknie z twarzy... i zaczną się modlić... Na razie nie jestem pewny do kogo...

Portret użytkownika Roni Tornado

NIKT, no właśnie już świat

NIKT, no właśnie już świat stacza się moralnie na sam dół. Tematy "dupy" (sexu) są już poruszane wszędzie - w radiu, prasie, telewizji i w internecie. Nie ma już tajemnic intymnych. Ludzie wywlekają swoje sprawy łóżkowe puplicznie. Jeżeli już prawie każdy opowiada innym w jakiej pozycji i jak kopuluje i mówi inne szczegóły, to wedłóg mnie jest to wypaczenie i upadek moralny. Przez taki upadek moralny upadały i kończyły się bezpowrotnie inne starożytne cywilizacje.A co do walk wojsk z cywilami...,Wszyscy muszą sobie uświadomić, że władcy traktują zwykłych ludzi jak nic nie warte, bezwolne bydło robocze, którego trzeba pilnować i w pełni panować nad nim. Władców nie interesuje kto jest jakim człowiekiem, wszystkich traktują jako stado, na którym można zarobić pieniądze.

Strony

Skomentuj