Władimir Żyrinowski ostrzega Amerykanów: "Głosujcie na Trumpa, albo zostaniecie wciągnięci w wojnę nuklearną"

Kategorie: 

Źródło: A.Savin/Wikimedia Commons

Zdaje się, że nadchodzące wybory w Stanach Zjednoczonych mają kluczowe znaczenie dla dalszych stosunków na linii USA-Rosja. Dwaj kandydaci na prezydenta prezentują odmienne poglądy polityczne. W USA wręcz zniechęca się ludzi do głosowania na Donalda Trumpa, który zamiast przeć do wojny, chce lepszych stosunków z Rosją. Z kolei Hillary Clinton posiada szerokie poparcie wśród polityków, mediów, filantropów pokroju George'a Sorosa a nawet obecnego prezydenta, Baracka Obamy.

 

W chwili obecnej trudno powiedzieć kto wygra, ale Donald Trump, z oczywistych powodów, jest faworyzowany przez Rosję. Jego zwycięstwo byłoby wyraźnie na rękę Putinowi, gdyż Stany Zjednoczone, za kadencji Obamy, destabilizują Syrię i Ukrainę, nakłaniają Unię Europejską do nałożenia kolejnych sankcji na Rosję i wspierają militarnie państwa Europy Wschodniej. Gdyby faktycznie doszło teraz do otwartej wojny między Rosją a USA, nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak zachowają się Chiny.

 

Kontrowersyjny rosyjski polityk, lider Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji Władimir Żyrinowski dał mieszkańcom Stanów Zjednoczonych jasno do zrozumienia, że nadchodzące wybory prezydenckie mają ogromne znaczenie dla dalszych wydarzeń na świecie a Donald Trump jest jego zdaniem jedyną osobą, która może naprawić relacje między państwami. Z kolei wybór Hillary Clinton, według Żyrinowskiego, może sprawić, że USA będą dążyć do wybuchu trzeciej wojny światowej.

"Relacje między Rosją a USA nie mogą już być gorsze. Obecny stan może pogorszyć jedynie wojna. Amerykanie, głosując na prezydenta 8 listopada muszą zrozumieć, że wybierają pokój na planecie Ziemia jeśli zagłosują na Trumpa. Lecz jeśli wybiorą Hillary, zacznie się wojna. To będzie krótki film. Wszędzie będziemy mieć Hiroszimy i Nagasaki".

Portal WikiLeaks prezentuje kolejne dokumenty, które pogrążają Hillary Clinton, a amerykańskie instytucje polityczne padły ofiarą ataków hakerskich. Stany Zjednoczone twierdzą, że Rosja próbuje wpłynąć na przebieg wyborów prezydenckich i grożą "tajnym" cyberatakiem. Według rosyjskich polityków, sytuacja jest bardzo niebezpieczna, ale jeśli dojdzie do takiego ataku to Amerykanie mogą spodziewać się odpowiedzi. Wymiana "cyberuderzeń" może zakończyć się katastrofą.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Ryszard

8 lipca 2001 we Wprost

8 lipca 2001 we Wprost napisano, że reprywatyzację w Polsce przeprowadzą amerykańscy "globalni" adwokaci, Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu oraz nasze sądy. Będzie ona kosztować co najmniej 300 mld zł (i to płatnych gotówką),a może nawet kilka bilionów złotych (jeśli sądy zaczną przyznawać odszkodowania za utracone korzyści).
                         
Warto przypomnieć, że podobnie przebiegały sprawy dotyczące szwajcarskich banków oraz odszkodowań dla dawnych robotników przymusowych. Sprawy te prowadzili ci sami adwokaci, którzy teraz składają lub będą składać pozwy przeciwko Polsce - Melvyn I.Weiss, David Hausefeld, Burt Neuborne, Edward Fagan czy Mel Urbach.
                        
Klein i Hikind zagrozili, że jeśli polskie władze w ciągu trzech miesięcy nie podejmą zdecydowanych kroków w sprawie zwrotu prywatnego mienia żydowskiego, będą się domagać, aby umowa pomiędzy Port Authority (zarządem portów lotniczych stanu Nowy Jork) a PLL LOT nie została przedłużona. Klein i Hikind zaapelowali także o bojkot międzynarodowych i amerykańskich firm działających w Nowym Jorku, które inwestują bądź prowadzą działalność gospodarczą w Polsce.
                        
Hillary Clinton i list dziewięciu
                      
Kampania politycznych nacisków wobec Polski właściwie dopiero się rozpoczęła. Świadczy o tym tzw. list dziewięciu, skierowany przez senator Hillary Clinton i ośmiu innych amerykańskich ustawodawców do prezydenta Georgea W. Busha przed jego podróżą do Europy. Była pierwsza dama Stanów Zjednoczonych wyraziła rozczarowanie, że "Polska tak długo zwleka z rozwiązaniem problemu zwrotu własności prywatnej zagrabionej podczas II wojny światowej i bezpośrednio po wojnie".
                        
Autorzy listu podkreślili, że wszelkie próby uniemożliwienia zwrotu majątku bądź odszkodowania osobom, które nie mają obywatelstwa polskiego, powinny być traktowane jako przejaw dyskryminacji. Ten warunek - zdaniem dawnych właścicieli - nie podlega negocjacjom. Mecenas Mel Urbach przyznał jedynie, że negocjować można wysokość odszkodowań. Podobne stanowisko zajęła Rada Amerykanów Polskiego Pochodzenia i Żydów Amerykańskich, działająca przy Komitecie Żydów Amerykańskich.

Czy ktoś mógłby umieścić tu kopię tego listu, który napisała Hillary Clinton?

https://www.wprost.pl/tygodnik/10463/PRL-zlodziejem.html

 

Portret użytkownika ACHILES

NIE JESTEM TEGO ENTUZJASTĄ,

NIE JESTEM TEGO ENTUZJASTĄ, ALE NIESTETY BĘDZIE WOJNA I TO WIELKA, A NASZ KRAJ BĘDZIE W 70% ZIEMIĄ SPALONĄ. 

 Piszę to z wielkim BÓLEM SERCA, ale niestety tak mi się to wyraźnie przyśniło, DWA DNI TEMU. 

A Ci co mnie tu czytują czasem, lub regularnie, mogą pamiętać jak gdzieś przed ROKIEM TEMU opisywałem Wam tu swój SEN PROROCZY, przed 11 WRZEŚNIA, na 3 miesiące, przed tym

" ZDARZENIEM " , ze szczegółami. 

p.s Obecnie miałem sen wyraźny i szczegółowy, a śniło mi się, że stojąc, na swoim parkingu przed domem, nagle niby w dobrą pogodę poczarniało CAŁE NIEBO i wielki HUK zapanował, kiedy podniosłem GŁOWĘ swą do GÓRY, ujrzałem CAŁE NIEBO pokryte samolotami, które z POŁUDNIA NASZEJ STRONY, na WSCHÓD LECIAŁY, nadmienię jedynie, że z mego punktu położenia, to leciały one w stronę Rosji centralnie przez Litwę, czyli to ZACHÓD WSCHÓD ZAATAKOWAŁ. 

NIE WIEM KTO WYGRAŁ, BO JAK ZOBACZYŁEM CZARNE NIEBO, TO SIĘ ODRUCHOWO PRZEŻEGNAŁEM I SIĘ OD RAZU ZBUDZIŁEM, pamiętając sen i kończąc PRZEŻEGNANIE .

 To tak w skrócie I OBYM TYM RAZEM PROROCZEGO SNU, NIE MIAŁ!!!

Portret użytkownika matrix obnażony

nie słuchaj idiotów którzy

nie słuchaj idiotów którzy nie mają daru ujrzenia wizji, ja również miałem kilka snów o wojnie terenie naszego kraju, wizje te odbyły się w przeciągu ostatnich 3 miesięcy dwa razy była to walka samolotów na niebie, następne zaś przedstawiały wybuchy oraz ruiny które pozostały ze współczesnych blokowisk, także coś jest na rzeczy pozdrawiam Cie

Portret użytkownika Taki

Jezeli PiS bedzie dalej

Jezeli PiS bedzie dalej Olewal Narod To wzywam WSZYSTKICH Polakow Zeby staneli RAZEM i Caly Rzad,WSZYSTKIE Partie,Trybunal Konstytucyjny Wyrzucic na Bruk.Nas sa Miljony,a TYCH nie polskich Zdrajcow nie ma nawet 1000.!!!!!! 

Polacy To jest nasza OSTATNIA Szansa,pozniej beda nami Rzadzic.Juz sie szykuja (gady) ZYDY,Niemcy a moze nawet Ruski ???!!!???

Strony

Skomentuj