Władimir Putin zagroził, że Turcja pożałuje zestrzelenia samolotu Su-24

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com
Gdy turecki myśliwiec zestrzelił rosyjskiego bombowca Su-24, relacje na linii Rosja-Turcja uległy natychmiastowemu pogorszeniu. Władimir Putin oskarża Recepa Tayyipa Erdoğana o współpracę z Państwem Islamskim i zapowiada, że gorzko pożałuje zestrzelenia rosyjskiej maszyny.

 

W ostatnim czasie władze Rosji nałożyły sankcje na Turcję i mają zamiar nakładać kolejne a teraz zerwano również rozmowy w sprawie gazociągu Turecki Potok. Trudno powiedzieć co jeszcze może się wydarzyć, ale wiele wskazuje na to, że konflikt może się tylko zaostrzyć. Ministerstwo Obrony Rosji oficjalnie oskarżyło Erdoğana i jego rodzinę o nielegalny handel ropą naftową z ISIS. Władimir Putin zapewnił, że konsekwencje zestrzelenia Su-24 będą poważne i długofalowe. Co więcej, opublikowane zostały zdjęcia satelitarne, przedstawiające trzy trasy którymi terroryści transportują ropę do Turcji.

Źródło: eng.syria.mil.ru

Jak widać na powyższej grafice, ISIS ma przewozić "czarne złoto" z Iraku i Syrii prosto do Turcji. Prezydent Erdoğan przekonywał że oskarżenia te są bezpodstawne ale dodał, że jeśli Rosja pokaże dowody to zrezygnuje z władzy. Rosyjski Sztab Generalny stwierdził również, że utworzona przez USA koalicja wcale nie atakuje cystern islamistów.

Źródło: eng.syria.mil.ru

Zobaczymy jak Zachód zareaguje na te dowody, ale już teraz śmiało można powiedzieć, że Rosja i Turcja są do siebie bardzo negatywnie nastawione. Rosyjskie bombowce Su-24, które operują na terytorium Syrii, wyposażono w rakiety typu powietrze-powietrze. Sytuacja jest bardzo niebezpieczna i trudno nie odnieść wrażenia, że Syria stanie się polem bitwy pomiędzy państwami zachodnimi a Rosją.

 

 

Źródła:

http://eng.syria.mil.ru/en/index/syria/news/[email protected]

http://www.huffingtonpost.com/entry/russia-turkey-relations_56600dc3e4b08e945fee2209

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Chrobry

Wlodi glupcze mala lajbe ?

Wlodi glupcze mala lajbe ? lotniskowiec z 5 tysiacami zolnierzy specnazu to mala lajba ? Co ty pier**lisz, Rosja ma sie dobrze w pzreciwienstwie do USA ktore sie wali w tym miesiacu jeszcze albo moze w przyszlym usrancy sie rozleca, rosja to potega militarna ktorej nikt nie jest w stanie pokonac , a turcja trzesie gacmi ze az milo , przepuszczaja wszystkie statki i dostaja w dupe sankcjami .

Portret użytkownika Wlodi

Jak jestes popaprany ruska

Jak jestes popaprany ruska propaganda to idz na ruskie forum. Nick cie z ukryje. Wiadomo ze onuce chcialyby tu wrocic na nasze ziemie ale zdazymy was tym razem wybic zanim osiadziecie. Kgbowski chlew niech zostanie tam gdzie jest

Portret użytkownika Gocha

Herb Rosji oficjalnie

Herb Rosji oficjalnie przedstawia m.in. św. Jerzego na BIAŁYM koniu. W czasie  wczorajszego orędzia zawieszono flagę z godłem Rosji ale koń jest łaciaty RÓŻOWO-biały. Może to jakieś cienie ze świateł, a może to jakiś komunikat. Poza tym ten niby smok na tej fladze jest cały czarny, a na oficjalnym herbie ma złote wstawki. Smok bardziej szczura przypomina na tej fladze. A może ja źle widzę, bo W. Putin wydaje się być o conajmniej 15 lat młodszy niż przed rokiem. 
 
 

Portret użytkownika Mojeimię44

Opowieść o świętym Jerzym i

Opowieść o świętym Jerzym i smoku jest legendą, przybyłą do Europy podczas krucjat i ponownie opowiedziana w formie romansu. Najwcześniejszy znany opis mitu pochodzi z rejonów Kapadocji i powstał na początku XI wieku (w ikonografii Kościoła Prawosławnego, Jerzy przedstawiany jako żołnierz, od końca VII wieku).
W pełni rozwiniętej wersji zachodniej, smok zrobił swoje gniazdo na źródle, którego woda zaopatrywała miasto „Silene” (prawdopodobnie późniejsza Cyrena) w Libii lub miasto Lod, zależnie od źródeł. W konsekwencji, mieszkańcy musieli wypędzać smoka z jego gniazda, na czas, gdy nabierali wodę. Każdego dnia oferowali smokowi owcę, a jeśli jej nie znaleźli, musieli oddać zamiast niej jedną z dziewczyn. Ofiara była wybierana przez losowanie. Pewnego razu losowanie wskazało księżniczkę (czasem wymieniane jest jej imię Sabra). Monarcha żebrał o jej życie, jednak bez rezultatu. Miała zostać ofiarowana smokowi, lecz na jego drodze pojawił się święty Jerzy. Stanął twarzą w twarz ze smokiem, obronił się znakiem krzyża, pokonał go i uratował księżniczkę. Wdzięczne miasto porzuciło pogaństwo i przeszło na chrześcijaństwo.
No i zobacz jak to pasuje do wydarzeń obecnego świata biorąc pod uwagę to że czarny smok czyli biblijna bestia reprezentuje ISIS a rzeka wody- ropę.  owce to chrześcijanie którym isis ścina głowę a księżniczka to Europa po którą przyszedł w postaci imigrantów. Robi znak krzyża bo oprócz Polski to chyba Rosja została najbardziej Bogobojnym krajem na świecie
Wszystko ma znaczenie? Nie martw się to musi nastąpić

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika Zenek :)

A pierwotna wersja mitu

A pierwotna wersja mitu pochodzi z czasów o 2000 lat STARSZYCH i odnosi się do....

PRÓBY OPANOWANIA PRZEZ ŻYDÓW (gog i magog) CAŁEGO ANTYCZNEGO ŚWIATA.....(ich PODBOJU EUROPY)...

i tym SMOKIEM z mitu o "jerzym" są owe ŻYDOWSKIE WOJSKA....

pokonane (właściwiej WYMAZANE) przez ORYGINAŁ PÓŹNIEJSZEJ BAJKI O JEZUSIE CHRYSTUSIE czyli Marduka.....

z którego "krwi" (dziś tak zawzięcie poszukiwanej na obecność potomków) pochodzą POLSCY KRÓLOWIE....

Strony

Skomentuj