Władimir Putin potwierdził, że Rosja wspiera militarnie Syrię

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com
W ostatnich dniach sporo mówi się o zaangażowaniu Rosji w syryjski konflikt. Władimir Putin potwierdził właśnie, że do Syrii wysyłani są między innymi szkoleniowcy wojskowi oraz broń i nie wyklucza, że jego kraj może dokonać bezpośredniej interwencji militarnej.

 

Media szeroko opisują doniesienia o wspieraniu syryjskiego rządu w walce z terrorystami a nawet o reakcji ze strony USA. Rzecznik Kremla najpierw zaprzeczył tym doniesieniom, ale teraz Władimir Putin częściowo je potwierdził. Do Syrii wysyłana jest broń, sprzęt wojskowy oraz szkoleniowcy ale rozważane są również ataki z powietrza. Tymczasem w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia, które mają przedstawiać między innymi rosyjskie samoloty nad syryjskim miastem Idlib ale trudno zweryfikować ich autentyczność.

Źródło: Twitter

Źródło: Twitter

Putin powiedział również, że chce utworzyć międzynarodową koalicję, w skład której będzie wchodzić między innymi Egipt oraz rząd w Syrii. Będzie to zatem druga międzynarodowa koalicja, z tym że Rosja chce wspierać prezydenta Assada, a Zachód jak wiadomo dąży do jego obalenia. Putin dodał, że rozmawiał w tej sprawie z Barackiem Obamą.

 

Stany Zjednoczone obecnie obserwują wszystkie te doniesienia i stwierdzono, że ingerencja Rosji w syryjski konflikt będzie jedynie prowadzić do dalszej destabilizacji kraju. Tylko kto w ostatnich latach wspierał i do dnia dzisiejszego wspiera opozycję? Kto swoimi działaniami doprowadził do powstania radykalnych organizacji terrorystycznych i zdestabilizowania tego kraju? Komu zależy na odsunięciu legalnego rządu z Assadem na czele? Odpowiedź jest oczywista.

 

 

Źródła:

http://www.rt.com/news/314435-putin-isis-syria-refugees/

http://www.foxnews.com/politics/2015/09/04/russians-in-damascus-us-monitoring-reports-russia-has-stepped-up-syria-presence/

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/middleeast/syria/11840713/Russian-troops-fighting-alongside-Assads-army-against-Syrian-rebels.html

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika achiles

USA: Obama mianował jawnego

USA: Obama mianował jawnego homoseksualistę sekretarzem ds. armii

Prezydent Barack Obama mianował Erica Fanninga sekretarzem do spraw armii w ministerstwie obrony - poinformował Biały Dom co oznacza, że po raz pierwszy cywilnym zwierzchnikiem jednego z rodzajów sił zbrojnych USA ma zostać jawny homoseksualista.
Nominację tę musi jeszcze zatwierdzić Senat. Fanning jest obecnie pełniącym obowiązki podsekretarza do spraw armii (czyli wojsk lądowych), a wcześniej był w Pentagonie podsekretarzem do spraw sił powietrznych i szefemsztabu ministra obrony Asha Cartera.
W czerwcu bieżącego roku Pentagon zmodyfikował swą politykę równych szans, by wyeliminować dyskryminację ze względu na orientację seksualną.
Dostosował się w ten sposób do sytuacji w siłach zbrojnych, które w 2011 roku zrezygnowały z zasady "nie pytaj, nie mów", pozwalającej gejom i lesbijkom służyć w wojsku jedynie pod warunkiem publicznego nieujawniania swych preferencji erotycznych.
CZYTAJ WIĘCEJ:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-obama-mianowal-jawnego-homoseksualiste-sekretarzem-ds-armii/k7g4sg
Teraz może zaczną wreszcie prawdziwie wygrywać swoje wojny wszczynane, jak ich wojskowi będą na " zakochiwać ", wojskowych przeciwnika. HAHAHA. A tak bardziej na serio, to dopiero strategia wystawiać, naprzeciwko ZWIERZAKÓW Z ISIS gejów . A ROSJANIE w swoich mediach, też obecnie muszą mieć niezłą BEKĘ.

 

Strony

Skomentuj