Władimir Putin postawił rosyjskie siły odstraszania nuklearnego w stan gotowości

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Władimir Putin wczoraj nakazał postawienie rosyjskich sił odstraszania nuklearnego w stan gotowości i zagroził ich użyciem państwom NATO w kontekście ich zaangażowania na Ukrainie.

Prezydent Federacji Rosyjskiej, Władimir Putin polecił wczoraj Szefowi Sztabu Generalnego Armii Rosyjskiej, gen. Walerijowi Gierasimowowi oraz Ministrowi Obrony (Wojny) Rosji Siergiejowi Szojgu, aby uruchomili wszelkie procedury związane z ewentualnym użyciem rosyjskiej broni nuklearnej. Ich miny mówią same za siebie.

Minister Szojgu poinformował dzisiaj Władimira Putina, że siły nuklearne takie jak rosyjskie strategiczne wojska rakietowe, flota północna i pacyficzna w tym okręty podwodne, oraz strategiczne lotnictwo, zostały postawione w stan gotowości bojowej zgodnie z rozkazem prezydenta FR.

Warto zaznaczy, że w pobliskim Polsce Obwodzie Kaliningradzkim, od kilku lat znajdują się pociski balistyczne krótkiego zasięgu typu Iskander, które mogą być wyposażone w broń jądrową. Rosja postrzega przywiezione do Kaliningradu rakiety jako "odwet za stacjonowanie żołnierzy NATO w krajach bałtyckich i Polsce".
 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika wodzu®

Panie autor: gash jest Pan

Panie autor: gash jest Pan typowym banderowcem co tu widać , wszystko co jest nie na tak ? w temacie Ukrainy ? od razu pan torpedę ?
typowy Bandera przyjaciel Hitlera i Stalina , a teraz jak żelenski dostał w piz... od Rosji to jest Beee i passe ? chciałem przypomnieć że to Polski portal i Polacy tu wyrażają swoje opinie ? a zachowanie jakiegoś smarkacza z UPAdliny nas nie interesuję !!!
co do Ataku Putina ? to chyba się wiąże z wizytą Chastdów w Leżajsku ? to taka odmiana mordercy gdzie na Ukrainie jest ich najwięcej , bo z Polski przez Polskich żydów zostali pogonieni !!

Portret użytkownika Kot732

Moje typy: Dzisiaj Kijów

Moje typy: Dzisiaj Kijów zostanie domknięty okrążeniem, cywile mieli czas na ewakuację, zgodnie z tym co mówiło rosyjskie MO. Jutro kurdupel kijowski ma się poddać, albo zostanie wytargany z piwnicy. Może sobie strzeli w łeb jak Adolf, gdyż Rosjanie będą go chyba sądzić.

Ja na jego miejscu wolałbym se strzelić w ten głupi łeb.

A poza tym uważam, że NATO, UE i USA muszą zostać zniszczone.

Portret użytkownika Kruchy77

O rany. Na interii i wp

O rany. Na interii i wp poblokowano komentarze i chyba wszystkie ruskie trolle zlazly się tutaj. Na szczęście gospodarka ich gównokraju pada na pysk więc za miesiąc będą zajęci wyszukiwaniem na śmietnikach czegoś do jedzenia i nie będą mieli czasu zaśmiecać polskich portali. :D

Portret użytkownika Set

WduPe to jest wykolejenstwo

WduPe to jest wykolejenstwo pod wzgledem reklam, i to ohydne dupsko z pipskiem w kształcie pióra, namawiające do wyłączenia adblocka. po to go mam, żeby go uzywać, a nie wyłączać.

Jak przyjdzie wojna do Polszy, to też tak będą gorąco bronić reklam? Ciekawe do jakiego momentu.

Portret użytkownika Alvinos

Fajna teoria spiskowa, że

Fajna teoria spiskowa, że może to być planowana od lat akcja Amerykanów, w sensie mają wśród ruskich oficerów swoich agentów którzy specjalnie doprowadzili armię do takiego stanu a przełożonym raportowali że jest w pytę, a teraz podpuścili Władka żeby wjechał na Ukrainę. Za tą teorią przemawia to że największym wygranym tej wojny będą Amerykanie - praktycznie już rozjebali Rosję bez udziału nawet jednego swojego żołnierza rękami Ukraińców i sankcjami, Chiny utraciły potencjalnego sojusznika do koalicji anty-USA, przy okazji Niemcy zostali mocno skompromitowani i przestaną się na jakiś czas tak rozpychać w Europie.

No ale faktem jest że Amerykanie muszą mieć swojego człowieka gdzieś wysoko w armii rosyjskiej, bo jak na razie wiedzą o wszystkim co się dzieje z dużym wyprzedzeniem, dlatego te kolumny wojsk są tak łatwo namierzane i niszczone.

Wczoraj też jakiś amerykański oficjel powiedział że "rosyjscy dowódcy powinni przemyśleć otrzymane rozkazy".

Można domniemywać że chodziło o dzisiejszy ostrzał cywili w Charkowie.

Tak czy siak - Rosja pójdzie w odstawkę na dłuższy czas - i te strony o Ziemiach Płaskich i ich Sputnikach oraz innych zmianach zanotują TANGO DOWN. 

Kto będzie za to płacił? YouTube wywalił na tym monetyzację, przecież taki baca czy inny inzynier magister nie wyciągnie z kieszeni 100 cebulinów co miesiac na te kocoboły... 

Taka inna teoria -- Ruscy po prostu mogli zostać zdeklasowani technologicznie ale jeszcze zobaczymy czy zostaną przygnieceni przez sprzęt z zachodu.

 

Nawet jakby Ukraina jutro się poddała, to co może Rosja? Po wojnie trzeba odbudować zajęte tereny, czy Moskę na to stać? Rosja już nie jest wiarygodnym partnerem handlowym, rozpoczął się wyścig po ich fragment rynku. Upadł mit, Rosja już nie jest mocarstwem globalnym.
Rosja już przegrała i nie tylko na Ukrainie.

 

Strony siejące kacapską propagandę w necie: Niektóre już są TANGO DOWN - https://pl.sputniknews.com/ czy inne co kiedyś były modne: http://alexjones.pl/ (nieaktualizowana od dawien dawna) czy co tam jeszcze było: www.koniec-swiata.org.

Jak macie czas i możecie - to wpisujcie inne strony, które kiedyś siały ruską propagandę, a teraz są TANGO DOWN. 

 

Dowództwo Sił Powietrznych Ukrainy poinformowało na Facebooku, że w poniedziałek Ukraińcy zniszczyli pięć rosyjskich myśliwców, kolumnę pojazdów opancerzonych, kolumnę kolejową z paliwem, system rakiet przeciwlotniczych i jeden pocisk manewrujący.  Stąd.

 

Ruska - moskiewska - giełda przez cały ten tydzień jest też TANGO DOWN - no, a to na pewno pomoże kacapskiej gospodarce. 

 

Ruskie helikoptery - zestrzeliwane jak kaczki - TANGO DOWN.

 

 

Portret użytkownika Rumcajs

A teraz garść trudnych pytań

A teraz garść trudnych pytań do oszołomów i zmanipulowanych. Jeżeli Ty również boisz się "rusków", uważasz Putina za krwiożerczą bestię, masz przekonanie, że to Rosja łamie prawo na Ukrainie, a nie zachód, przeczytaj poniższe pytania i sam sobie odpowiedz kto to wszystko robi:

1. Czy są Rosjanami panowie Soros i Sachs, autorzy "Planu Balcerowicza", którzy wyprowadzili z polski kilkaset miliardów dolarów?
2. Czy to może za prośbą lub pomysłem innych Rosjan, Polska dokonała po 1980 roku tej "transformacji ustrojowej i gospodarczej", której efekty widzimy dzisiaj?
3. Czy to Rosjanie za marne grosze wykupywali perły polskiego przemysłu?
4. Czy to z winy Rosjan pozbyliśmy się naszego przemysłu włókienniczego, chemicznego, tekstylnego, farmaceutycznego, budowlanego, elektronicznego, kopalnianego, hutniczego, obronnego, transportowego, włókienniczego, telekomunikacyjnego, stoczniowego i wielu innych?
5. Czy to Rosjanie wykupili polskie zakłady pracy za kilka procent ich faktycznej wartości, aby je pozamykać, zwolnić ludzi i wywieźć sprzęt za granicę?
6. Czy to Rosjanie wykupili polskie banki i czy to rosyjskie banki obecnie wysysają z Polaków ich ciężko zarobione pieniądze w tej neo-kolonii zwanej III RP?
7. Czy to Rosjanie zabronili nam dofinansować stocznie?
8. Czy to Rosjanie kazali nam zalewać szyby kopalniane, aby nigdy więcej ich już nie użytkować?
9. Czy to Rosjanie kazali pozbyć się naszych cukrowni?
10. Czy to Rosjanie zniszczyli nasze rolnictwo i rybołówstwo?
11. Czy to Rosjanie kazali wprowadzać i podwyższać zbrodnicze podatki, oraz nie pozwalają na ich obniżkę?
12. Czy to Rosjanie wydają wiążące dla Polski tysiące kretyńskich dyrektyw niszczących resztki naszej gospodarki?
13. Czy to Rosjanie wprowadzili do naszego kraju pięćdziesiąt hipermarketów, które nie odprowadzają ani grosza do Skarbu Państwa?
14. Czy to Rosjanie mają pretensje terytorialne w stosunku do nas i czy to oni wykupują ogromne połacie polskiej ziemi (szczególnie na Warmii i Mazurach)?
15. Czy to Rosjanie każą nam odprowadzać rocznie sto miliardów składki członkowskiej?
16. Czy to Rosjanie zniszczyli, a następnie przymierzają się do wykupienia polskiej kolei?
17. Czy to Rosjanie chcą prywatyzować nasze lasy?
18. Czy to Rosjanie wykupili nasze wodociągi i elektrownie?
19. Czy to Rosjanie i ich koncerny niemalże za darmo mają koncesję na wydobywanie w Polsce wszystkiego, co posiada nasza ziemia?
20. Czy to Rosjanie zniszczyli Wojsko Polskie doprowadzając je w stanu w którym na sto tysięcy ludzi przypada około dziesięciu tysięcy prawdziwych, potrafiących cokolwiek żołnierzy?
21. Czy to Rosjanie roszczą sobie prawo do decydowania o naszej przyszłości, często wbrew naszej Konstytucji i prawom uchwalanym w naszym kraju?
22. Czy to Rosjanie wysyłali naszych żołnierzy na głupie wojny w Iraku i Afganistanie?
23. Czy to Rosjanie wysyłają naszych żołnierzy do Libii, Czadu czy Mali, by walczyli o ich roszczenia do obecnych tam złóż złota i ropy?
24. Czy to na potrzeby Rosjan utworzono GROM?
25. Czy to do Rosjan pielgrzymują wszyscy polscy politycy, by kiwać się pod murami Kremla obiecując strategiczne partnerstwo szefom rosyjskiego wywiadu?
26. Czy to Rosjanie mają w posiadaniu patenty na GMO i zmuszają nas do wprowadzania tej trucizny?
27. Czy to Rosjanie zmuszali nas do kupowania szczepień na świńską czy ptasią grypę?
28. Czy to Rosjanie spryskują chemikalia nad naszymi głowami i wzruszają ramionami na fakt, że wymiera przez to światowa populacja pszczół?
29. Czy to Rosjanie panoszą się po naszym kraju, roszcząc sobie prawa do wszystkiego co się w nim im spodoba?
30. Czy to paszporty Rosjan upoważniają do "odzyskiwania" kamienic lub ziemi ornej?
31. Czy to GRU kręci się po naszym kraju z żołnierzami uzbrojonymi w broń maszynową, z wycieczkami młodych Rosjan, którym pokazuje się miejsca "kaźni Rosjan" i "polskich morderców"?
32. Czy Rosjaninem jest Jan Tomasz Gross i czy Rosjanie ukuli stwierdzenie o "mordercach Polakach w Jedwabnem" czy o "polskich obozach koncentracyjnych"?
33. Czy to Rosjanie dają nam przykład kraju o bezkarnych służbach bezpieczeństwa, które mają prawo do zastrzelenia, torturowania, oraz inwigilowania każdego obywatela?
34. Czy to od Rosjan wychodzi przykład ułatwiania aborcji dla rozrywkowych panienek, legalizacji i tłumaczenia zboczeń (w tym pedofilii), oraz beztroskiego życia bez zasad i reguł, co niszczy całą cywilizację łacińską?
35. Czy to Rosjanie są największymi na świecie producentami i handlarzami narkotyków?
36. Czy to GRU w interesie swoich wojen narkotykowych doprowadza do degeneracji i wyniszczania całych pokoleń?
37. Czy to Rosjanie bombardują kilkadziesiąt krajów członkowskich ONZ?
38. Czy to Rosjanie namawiają nas do legalizacji narkotyków bądź eutanazji?
39. Czy to Rosjanie otaczają inne kraje murami i odcinają im dostęp do wody pitnej?
40. Czy to Rosjanie wjeżdżają buldożerami w osiedla mieszkalne przedstawicieli innej religii?
41. Czy to Rosjanie mogą bezkarnie ignorować ponad siedemdziesiąt rezolucji i kar ONZ?
42. Czy to Rosjanie nie podpisali traktatu o nierozpowszechnianiu broni jądrowej mimo posiadania ogromnych jej ilości?
43. Czy to Rosjanie nie posiadają własnej konstytucji, ani granic?
44. Czy to Rosjanie prowadzą politykę eugeniczną sterylizując kobiety innego koloru skóry, zmuszając je do aborcji, czy wyganiając z ich kraju?
45. Czy to Rosjanie nieustannie od lat prowadzą kosztujące ich podatników biliony dolarów wojny?
46. Czy to Rosjanie wywołują non stop rewolucje w innych krajach i doprowadzają do obalania demokratycznych rządów?
47. Czy to Rosjanie każą nam płacić 300 miliardów dolarów odszkodowań?
48. Czy to Rosjanie zrzucają bomby z zubożonymi uranem na tysiące niewinnych cywilów?
49. Czy to Rosjanie organizują zamachy mające stanowić prowokacje do kolejnych ich wojen, bądź coraz to większej inwigilacji obywateli?
50. Czy to Rosjanie doprowadzili do biedy i ludobójstw w całej Afryce np. prowokując wojnę domową w Kongo albo rewolucję w RPA, gdzie tylko wyczuli złoża czegoś wartościowego?
51. Czy to Rosjanie wykupili Polskie wodociągi ?
52. Czy to Rosjanie wprowadzili wymuszane ustawy 1066 447 1226 CETA TTIP ACTA2 ?
53. Czy to Rosjanie wymuszają od narodu Polskiego 300 miliardów odszkodowań za zniszczenia Polskiego majątku przez Niemcy ? (żydzi tak naprawdę to w tamtych czasach mieli wszystko bardzo zadłużone, i tak naprawdę nie należy im się nic poza fest kopem w dupę).

54. Czy to Rosjanie mają roszczenia terytorialne do naszych ziem ?
55. Czy to Rosjanie w internecie nas zwykłych internautów inwigilują i wyzywają od ruskich agentów, troli i onucy ?
56. Już wszyscy o tym zapomnieli ale czy to Rosjanie wymusili obowiązek rejestrowania kart telefonicznych prepaid, gdzie po takim zabiegu nasz numer telefonu staje się jak dowód osobisty dla służb nie wiadomo jakich na całym świecie? Wszystkie rozmowy przez telefony komórkowe są archiwizowane.

 

www.TakNiewiele.pl tak nie wiele, a jak wiele (skutki szczepień cała prawda!)

www.TakNiewiele.pl tak nie wiele, a jak wiele (skutki szczepień cała prawda!)

Ukraina - laboratoria biologiczne. Putin do Trampa [zniszczyliśmy laboratoria]

Ukraina - laboratoria biologiczne. Putin do Trampa [zniszczyliśmy laboratoria]

Ciekawostki ziemi Relationship between ultraancient civilization extraterrestrial intelligent life

Ciekawostki ziemi Relationship between ultraancient civilization extraterrestrial intelligent life

Niemiecki Europoseł w kwestii Ukrainy mówi jak żaden "Polski" poseł z wyjątkiem Grzegorza Brauna
Niemiecki Europoseł w kwestii Ukrainy mówi jak żaden "Polski" poseł z wyjątkiem Grzegorza Brauna

Za chwile będzie to 11 lat nieustannych emisji super toksycznych i rakotwórczych na świat

Za chwile będzie to 11 lat nieustannych emisji super toksycznych i rakotwórczych na świat

 

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika Arty12

Oczywiście, że nie wprost,

Oczywiście, że nie wprost, ale w układzie z zachodem, i pewnym jegomościem z Polski i jego świtą,  miał się to odbyć na zasadach rozbioru gospodarki, ale smoleński i nie fortunne wybory w Polsce pokrzyżowały plany tym z zachodu i wschodu.

Dodajmy jeszcze te wszystkie niedorzeczności na  tle społeczeństwa i w pewnym sensie cichej wojny z nienarodzonymi, co jakoś nikogo nie szokuje, musiało się w końcu tak skończyć, a Putin będzie tym złym, który to może wciśnie reset. Jak ktoś czytał Pismo Święte, to aktualna sytuacja, z punktu widzenia czasu niczym się nie różni.

Portret użytkownika sekator

W tym świecie wojny wygrywa

W tym świecie wojny wygrywa tylko jedna nacja. Bez jednego poległego w boju. Żyjemy w pajęczynie utkanej z anielskich pejsów. Wpadliśmy i koniec decyzje podejmowane za naszymi plecami. my wyginiemy, a ta parszywa nacja już ćwiczy ewakuację z Okęcia.

Portret użytkownika orka

Ameryakńskie i sprzymierzone

Ameryakńskie i sprzymierzone wojska w tym polskie szukały w Iraku broni biologicznej, pretekst był i wszyscy uwierzyli jak te dzieci, którym pokazano lizaka że go dostaną, broni nie było ale to nie przeszkodziło nato rozpiżyć w drobny mak cały kraj, tam strzelano do cywili, bombardowano miasta, ginęły kobiety i dzieci. Czy ktoś za to poniósł karę? Na wyspie węży amerykańskie łby usadowiły broń biologiczną, ktoś im na to pozwolił? Ukraińskie władze, które w dopie mają swoich obywateli i własną niepodległość skoro stać ich na instalowanie broni biologicznej na własnym terytorium. Obrzezane z Usa zawsze finansowali wszystkie konflikty i wojny i tak jest tym razem, gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. To dobry geszeft, czysty zarobek na cudzym nieszczęściu.

Portret użytkownika uioo

Na początku napiszę żeby nikt

Na początku napiszę żeby nikt o nic mnie nie posądzał nie popieram ruskich, a wojna jest okropną rzeczą i nie powinno do niej dojść, ale jest i pewnie potrwa długo bo ani Putin nie odpusci bo Ruscy straciliby twarz i okazali słabość ani Ukraińcy bo nie chcą stracić wolności, poza tym pewnie Ruscy chcą zająć całą Ukrainę a to szybko na pewno nie zrobią, zresztą nie pamietam żeby jakieś państwo podbilo inne w 5 dni, nawet Amerykanie potrzebowali 5-6 tygodni żeby zająć Irak gdzie połowa kraju to pustynie, miejmy jednak nadzieję że rozmowy pokojowe coś dadzą i skończy się to, bo najwięcej na tym tracą zwykli ludzie....

 

Portret użytkownika Delima Gulam

Ja myślę że z wojną to jest

Ja myślę że z wojną to jest prosta sprawa, wystarczyło by żeby zabrakło debili którzy chcą na rozkaz innego debila strzelać do innych debili z karabinami. Ludzie którzy obsługują śmiercionośny sprzęt , za kasę , na rozkaz jakiegoś dziada tego czy owego, to jest upadek ludzkości i to całkowity. Tyle wojen już było i wciąż mało krwi. Diabeł rząda krwi, lubi teatr wojenny a człowiek mu służy.

Strony

Skomentuj