Władimir Putin po raz czwarty zostanie prezydentem Rosji

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W niedzielę w Rosji odbyły się wybory prezydenckie. Czołową postacią w rosyjskiej polityce jest Władimir Putin i nikogo nie zdziwił fakt, że to właśnie on wygrał wybory bijąc na głowę wszystkich rywali. Tym samym Putin będzie rządził Rosją do 2024 roku.

 

Centralna Komisja Wyborcza ogłosiła, że po przeliczeniu ponad 99% głosów zwycięzcą wyborów jest Władimir Putin, który zdobył 76,7% poparcia. Pozostali kandydaci wypadli bardzo słabo – na drugim miejscu znalazł się Paweł Grudinin z poparciem prawie 11,8%, a zanim pojawił się Władimir Żyrinowski z poparciem 5,6%. Tymczasem Aleksiej Nawalny, popularny w kraju antyrządowiec został wykluczony z powodu oskarżeń o korupcję. Frekwencja wyniosła 67%.

 

Choć Zachód oskarża Putina o ingerencję w wybory w Stanach Zjednoczonych a ostatnio również we Włoszech, a także zarzuca mu się zabijanie cywilów w wyniku masowych bombardowań w Syrii oraz otrucie rosyjskiego agenta Siergieja Skripala w Wielkiej Brytanii, poparcie dla dotychczasowego prezydenta Rosji jest najwyższe w historii.

 

Władimir Putin będzie sprawował władzę aż do 2024 roku. Jak podają media, wielu mieszkańców Rosji jest przekonanych, że dzięki niemu udało się przywrócić stabilność państwa po upadku Związku Radzieckiego. Jednak inni postrzegają Putina jako silnego przywódcę, który potrafi zadbać o interesy Rosji na świecie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika John Moll

Przypuszczam, że kolejnym

Przypuszczam, że kolejnym krokiem Putina będzie mianowanie siebie cesarzem, tak jak zrobił to Xi Jinping. Będzie mu łatwiej zapanować nad Europą. Najgorsze jest to, że do takiej agresji nawet nie jest potrzebna armia - wystarczy trolling i propaganda, a ludzie sami będą błagać Putina....

Portret użytkownika zio83

Ciezko powiedziec czy Polska

Ciezko powiedziec czy Polska by miała lepiej jak by trzymała sie Ruskich jak dawniej i jak by to wyglądało teraz:P.Ja nie mam pretensji do nikogo nie jestem politykiem,nie znamy wszystkich układów jakie nastepowały po wojnie,ale kompletnie nie rozumiem tej całej wschodniej flanki i tej !(agresywnej postawy Rosji:D)ktorej ja jeszcze nie zauwazyłem ani nie usłyszalem nigdy zeby ZSRR wypowiadało sie w złym swietle do Polski przez ost.70 lat.Amen.

Portret użytkownika Ulvhedin

Przykre dla mnie jako Polaka

Przykre dla mnie jako Polaka jest to, że rodacy tak bardzo zatracili się w kłamstwach zachodnich imperialistów, że nie dostrzegają prawdziwego zagrożenia. Obce wojska wkraczają na tereny Rzeczypospolitej, a ludzie z uśmiechem na ryjach mówią,  tak to jest dobre, teraz nikt nam nie zagrozi. Nie dostrzegają jednak faktu, że bez wojny powolutku - podstępem  zabierane są nasze ziemię.  OBUDŹCIE  SIĘ  POLACY I PRZESTAŃCIE UDAWAĆ ŻE JUŻ ZA PÓŹNO BY COKOLWIEK ZMIENIĆ!! Jest  jeszcze czas by nie obudzić się, z ręką w nocniku!! 

Portret użytkownika Eva11

A nie przykre jest dla Ciebie

A nie przykre jest dla Ciebie i innych ,że jedynie front się zmienił ?

Że to już było ?

Oraz ,że jesli ludzie się nie obudzą znowu nie dostrzegą tego ,że nadejdzie wybawiciel bo wpuscilismy do Kraju tych co już nam w historii uczynili krzywdę? 

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Ulvhedin

Rejon wpływów przesunął się

Rejon wpływów przesunął się na zachód - każdy myślący o tym wie - Ludzie nie dostrzegają jedynie faktu, że Polska została sprowadzona do miana niewolnictwa i od rozbiorów nic się nie zmieniło. Urodzeni w niewoli nie zdają sobie sprawy, że są zniewoleni. 

Strony

Skomentuj