Władimir Putin ostrzegł, że w razie potrzeby rosyjskie wojska powrócą do Syrii w ciągu kilku godzin

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Rosja jednak nie zostawiła Syrii na pastwę losu. Częściowe wycofanie wojsk z tego kraju nie ma zbyt wielkiego znaczenia, gdyż siły lotnicze wciąż prowadzą bombardowania. Co więcej, Władimir Putin zapowiedział, że jeśli zajdzie taka potrzeba to rosyjska armia znów pojawi się w Syrii.

 

Decyzja Putina była dla wielu sporym zaskoczeniem. Pojawiło się również mnóstwo teorii, związanych z działaniami Rosji. Niektórzy uznali że Syria, w wyniku jakiegoś tajnego porozumienia, mogła zostać sprzedana Zachodowi. Najwyraźniej jesteśmy jednak świadkami zastosowania innej strategii.

 

Syryjska armia ma się całkiem dobrze i przy wsparciu rosyjskich samolotów atakuje Palmyrę. Walka o to miasto oraz starożytne ruiny zlokalizowane w jego pobliżu trwa już od ponad tygodnia. Obie strony odniosły spore straty, lecz wojsko nieuchronnie zbliża się do centum Palmyry.

Foto: Bernard Gagnon/Wikimedia Commons

Ustalone jakiś czas temu zawieszenie broni nie jest przestrzegane w wielu regionach, ale przynajmniej wznowiono negocjacje. W Syrii odbywały się jakiś czas temu antyrządowe demonstracje, lecz warto zwrócić uwagę na fakt iż protesty organizowane były tylko na terytoriach kontolowanych przez tzw. opozycję. Armia rządowa skupia się teraz głównie na walce z ugrupowaniem ISIS.

 

 

Źródło: http://en.alalam.ir/news/1799832

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Time Traveler

https://miziaforum.wordpress.

https://miziaforum.wordpress.com/2016/03/20/bialorus-mobilizacja-armii-w-celu-odparcia-najazdu-imigrantow-a-co-robi-polska-w-tej-materii-nic/

BIAŁORUŚ MOBILIZACJA ARMII W CELU ODPARCIA NAJAZDU IMIGRANTÓW .. A CO ROBI POLSKA W TEJ MATERII .. NIC

MOBILIZACJA ARMII DO PEŁNYCH STANÓW GOTOWOŚCI BOJOWEJ I LICZEBNEJ

JAK INFORMUJĄ ŹRÓDŁA BIAŁORUSKIE I ROSYJSKIE , SYTUACJA TA MA ZWIĄZEK Z USZCZELNIANIEM GRANIC PRZED NAPOREM ISLAMSKICH „IMIGRANTÓW” KTÓRYCH ZA KILKA TYGODNI MOGĘ SIĘ SPODZIEWAĆ BIAŁORUSINI NA SWOJEJ GRANICY Z UKRAINĄ

CEL CAŁKOWITE ZABLOKOWANIE MOŻLIWOŚCI PRZEKRACZANIA GRANICY W CELACH TRANZYTOWYCH

działania białoruskiego rządu i armii zostały podjęte na podstawie przekazanych im informacji wywiadowczych od służb specjalnych krajów bałkańskich byłej Jugosławii.

co mogę dodać szacowana liczba napływu nowym szlakiem to nawet 3 000 000 jak podają źródła tureckie opierające się na ilościach już zarejestrowanych w obozach w Turcji

natomiast analitycy NATO w oparciu o swoje źródła informacji ustami niemieckiego ministra pracy w wywiedzie tv Ard. informował iż w roku 2016 można się spodziewać nawet 8 000 000 armii imigrantów .

ZATEM DZIAŁANIA PREWENCYJNE ARMII BIAŁORUSKIEJ SĄ UZASADNIONE I PRZEMYŚLANE .

ROSJANIE STACJONUJĄCY W MOŁDAWII ZADNIESTRZE W LICZBIE KILKU TYSIĄCY MAJA ZAPEWNIĆ PŁYNNY RUCH KOLUMN IMIGRANTÓW W JEDNYM KIERUNKU GRANICA Z UKRAINĄ ..

ALE POLSKIE I EUROPEJSKIE MEDIA PISZĄ ZUPEŁNIE IDIOTYCZNE WYJAŚNIENIA NADSPODZIEWANEJ NAGŁEJ MOBILIZACJI WŁĄCZNIE Z RZEKOMYM ZAMIAREM NAPAŚCI BIAŁORUSI NA POLSKĘ …

OTO ONE W LINKACH

https://www.google.pl/search?client=opera&q=białoruś+mobilizacja&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8
Ministerstwo Obrony Białorusi rozpoczęło mobilizację rezerwistów w ramach kompleksowego sprawdzania gotowości sił zbrojnych – poinformowała w piątek państwowa agencja BiełTA. Obecnie trwa drugi etap rozpoczętego w styczniu sprawdzianu.
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej

„Trwa przekazywanie zasobów mobilizacyjnych z Wojskowych Komend Uzupełnień obwodu mińskiego, witebskiego i grodzieńskiego” – poinformowało ministerstwo.

Jak dodało, w miejscach stałej dyslokacji wojsk trwa wprowadzanie wyższych stopni gotowości bojowej z powoływaniem rezerwistów, a także sprowadzanie broni i sprzętu wojskowego z długookresowych magazynów.

„Materialne i techniczne zabezpieczanie jednostek i pododdziałów wojskowych wykonujących postawione zadania jest realizowane w pełnym zakresie” – podkreślił resort.

Od pierwszej połowy stycznia na Białorusi trwa kompleksowy sprawdzian gotowości sił zbrojnych. Jego drugi etap rozpoczął się w połowie marca. Szef sztabu generalnego sił zbrojnych Aleh Biełakonieu powiedział wówczas, że drugi sprawdzian gotowości jest prowadzony z uwzględnieniem niedociągnięć i ich przyczyn, które ujawnił pierwszy etap.

Biełakonieu zapowiedział m.in. sprawdzenie systemów łączności i wywiadu, ataku ogniowego, walki radioelektronicznej oraz obrony biologicznej, chemicznej i radiacyjnej.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,91446,19785331,bialorus-mobilizacja-rezerwistow-w-ramach-sprawdzania-gotowosci.html#ixzz43S4d78Kr

miziaforum said
TURCY NIE SĄ ************ ABY ZA KWOTĘ 6 000 000 000 EURO KUPIC SOBIE NA STAŁY POBYT JUŻ 3 000 000 IMIGRANTÓW Z CIĄGŁYM DOPŁYWEM , CO MIELI ZROBIĆ JAK WZIELI TĄ FORSE I ZOBOWIĄZALI SIĘ NIE WPUSZCZAĆ IMIGRANTÓW DO KRAJÓW UNII EUROPEJSKIEJ ….. PROSTE PUŚCIĆ PLOTKĘ MIĘDZY NICH O TRASIE TURCJA MOŁDAWIA UKRAINA POLSKA I NIEMCY !!

PLAN IDEALNY MOŁDAWIA I UKRAINA NIE SĄ KRAJAMI UNII WIEC TAM TURCY MOGĄ ICH WYSYŁAĆ BEZ PROBLEMU
W NADNIESTRZU MOŁDAWIA STACJONUJE RUSKA ARMIA PRZYPILNUJE ABY DO ROSJI NIE SKRĘCILI
I ZAWĘDROWALI WPROST NA UPAINE GDZIE NASTĘPNE GANGI BĘDĄ ZARABIAĆ
I TAK TURCJA ZAROBIŁA 6 MILIARDÓW EURO DOTRZYMA SŁOWA UNII … A ŻE BEDZIE MUSIAŁA KUPIĆ TROSZKĘ ŁODZI I PONTONÓW DLA IMIGRANTÓW TO BETKA JAKIEŚ KOSZTA MUSZĄ BYĆ ŻEBY ZAROBIĆ 6 MILIARDÓW

NO I WSZYSCY ZADOWOLENIA MAFIE TURECKIE MOŁDAWSKIE UPAIŃSKIE A NAWET POLSKIE SIĘ NAPASĄ …

PROSTE LOGICZNE I GENIALNE !

TYLKO POLACY W CZARNEJ DUPIE

JAK NIEMCY ZAMKNĄ GRANICE NA ODRZE , A SZWECJA I NORWEGIA ODMÓWIĄ PRZYJĘCIA ?????

PRZYPOMINAM ONI PRZYJDĄ Z UKRAINY DO POLSKI ??? CO Z TEGO WYNIKA ???

ANO TO ŻE POLSKA NIE BĘDZIE MOGŁA ICH ODESŁAĆ NA UKRAINĘ BO UKRAINA NIE JEST BEZPIECZNYM KRAJEM WEDŁUG KRYTERIÓW O.N.Z BO TAM JEST WOJNA !!!

TAK ZOSTANĄ W POLSCE !!

Portret użytkownika wdm

Najbardziej fascynujące w

Najbardziej fascynujące w historii były zawsze "strategiczne" odwroty. Syria poszła na pniu za część Ukrainy i Gruzji, te dwa kraje, USA i Rosja zawsze świetnie udawały konflikt za kulisami dogadując się w każdej sprawie, już niemal wiek tak ogrywają świat. 

Portret użytkownika amateur124

zaden chyba ze tak powiem

zaden chyba ze tak powiem wiarygodny wizjoner nie podal nigdy dokladnej daty przyszlych waznych wydarzen na swiecie. na przyklad Klimuszko przewidzial ,,zolnierzy na malych okraglych stateczkach szturmujacych Europe" co wygladalo jak ,,atak niewiernych"(moglem uzyc wlasnych slow). czytalem ta przepowiednie jakies 6 lat temu i uznalem ze to jakies internetowe brednie... zmarl w 1980...

Strony