Władimir Putin ogłosił powstanie Gwardii Narodowej

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Prezydent Rosji zapowiedział utworzenie potężnej formacji, która ma zapewnić bezpieczeństwo i stabilność Rosji. Gwardia Narodowa zajmie się zwalczaniem terroryzmu, przestępczości zorganizowanej i będzie dbać o utrzymanie porządku publicznego. Niektórzy uważają że są to działania wymierzone w nadchodzące wybory parlamentarne, które są na celowniku obcych służb.

 

Gwardia Narodowa ma zastąpić formacje zbrojne Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i przejmie funkcje specjalnych sił policyjnych OMON i SOBR. Będzie ona dowodzona przez byłego ochroniarza Putina, Wiktora Zołotowa. Prezydent Rosji ogłosił również, że Agencja Kontroli Narkotyków i Służba ds. Migracji zostaną włączone w struktury MSW.

 

Według rosyjskich mediów, Gwaria Narodowa może składać się nawet z 430 tysięcy ludzi i będzie posiadała do swojej dyspozycji czołgi, ciężką artylerię i helikoptery. Formacja ta będzie mogła używać broni palnej w razie konieczności ale nie do tłumu, a także wkraczać na tereny prywatne.

 

Przypomnijmy że pod koniec zeszłego roku Rosja uznała organizacje znanego bankiera, George'a Sorosa, za zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju. Na początku tego roku Putin powiedział, że tegoroczne wybory parlamentarne są zagrożone przez siły zewnętrzne, które zechcą wywołać zamieszanie i sprowokować masowe protesy aby wpłynąć na przebieg wyborów. Wygląda więc na to, że przywódca Rosji najwyraźniej obawia się protestów, zamieszek oraz tzw. kolorowej rewolucji podczas wyborów parlamentarnych, które odbędą się we wrześniu, choć rzecznik prasowy Kremla zaprzeczył jakoby powstanie Gwardii Narodowej miało jakikolwiek związek z nadchodzącym wydarzeniem.

 

 

Źródło: http://www.themoscowtimes.com/news/article/putin-announces-establishment-of-russian-national-guard/564812.html

Ocena: 

Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Yzah

UNIA się kończy. Wszyscy mają

UNIA się kończy. Wszyscy mają serdecznie dosyć Merkelowych zapedow. Jeszcze zeby ta bl×ć działała według swojego rozumu ale ona jest manipulowana i kupiona. A Eu to marionetka i zarazem konkurencja dla Usraela. Kaczyński wierzy ze obejdzie Eu i będzie polityke z USA uprawiał pod nosem Niemcow. Kaczynski liczy ze zagra kartą buforową. Tzn strefa buforowa sie przesunęła na wschód. Na Ukraine i Białoruś a Polska będzie pod ochronka USa i strategicznie oraz politycznie wskoczy na miejsce Niemiec. Co się Niemiaszkom napewno nie spodoba jak straca znaczenie w regionie. Stąd ten rurociag omijający Polske. Rosja tez nie za bardzo chce zeby Usrael przesunął strefe wplywów na wschód. Dlatego Putin idzie Niemiaszkom na rękę. A Polska jest konsekwentnie ignorowana i robia z niej pariasa. Bo nie mozna jej dac urosnąć w siłe i przejac lejce w tej sprawie. Jak sie Niemcom skończą obostrzenia powojenne to się dopiero zacznie a ze Niemieckie społeczenstwo sie starzeje i jest ryzyko że do tego czasu juz nie bedzie za dużo miesa armatniego czystej krwi niemieckiej to sobie wymysliła imigrantów. Mlodych sfrustrowanych ludzi łatwo zmanipulowac. Spektakl trwa a my g*wno mozemy zrobic.

Portret użytkownika wielebny

No co

No co zrobicie...
Nic! 
Zołotowek Meksykańców powybija i będzie kręcił interesy z Cosa Nostrą która ponoć w teorii nie istnieje buhahahaaaa...
 
Putinek, bidulek, chętnie zajął by się EuroŚciemą no ale jak by rozwaił EU to w jakim kinie bidulina takie komedie będzie oglądał...
 
Formacja powstanie i pewnie będzie działać. Nie da się ukryć że trochę cwaniactwa ze świata i pod Ural zjechało a to jest bardzo, bardzo niebezpieczne dla interesów wewnętrznych dlatego Putin wzmacnia szeregi.
Zapytacie skąd kasy na to?
Merkelowa już wybudowała KASO-CIĄG na dnie Bałtyku.  Unię ISLAM rozpitoli to się NIEMCOM gaz puści za 1USD/metr jednym KASOCIĄGIEM a na POLSKĘ drugim!!  Tyle że na Polskę z pośrednikiem na Ukrainie co też zakurki będzie trzymał!  Oczywiście nasz Rząd wynegocjuje wtedy zajebiste stawki na pozomie 10x UNII i Polak robol będzie się ogrzewał zimą za 3000 koła na miecha a Szwab będzie się cieszył.
 
Mój poprzednik coś złego wącha pewinie, co?
Temat do kłótni między braćmi?
Gdzie Ty masz braci chłopie?
W kosmosie pewnie...
 
Braćmi nazywasz tych którz trzmają się prawa jak majtek mamy i płacą swym poddanym nędzne stawki na poziomie 7,8zł/h na wiochach a sami posiadłości budują, Mercedesami i Hummerami zap..dalają  kisząc pracowników na głodoetacie??  (pozdrawiam okolice Mławy!!!!)
To są bracia??
Zejdź na Ziemię, pakuj się i przjedź za Moskwę a poznasz braci którzy mogą płacić minimalną krajową a płacą trzy razy tyle bo wiedzą że za minimalną to można iść odrazu w grobie się kłaść!
Jak znajdziesz w Polsce  tych którzy przejmą się i Twoim losem wtym nędznym życiu to zwrócę honor bo ... ja, mając ponad pół wieku na karku takiego w Polsce nigdy nie poznałem!
 
 
 
 
 
 
 

Dzięki GOOGLE Polacy myślą...

Portret użytkownika Wolna Rosja

Warto sie zapoznac zeby

Warto sie zapoznac zeby szybko zidentyfikowac ruskiego trola
http://www.tvn24.pl/wegry-prawie-90-portali-rozpowszechnia-rosyjska-propagande,633821,s.html

Niedlugo ten portal trafi na podobna liste w Polsce jezeli tak bedzie wdziecznie oddawal poklony tej zbrodniczej nacji jaka sa rosjanie. Kiedys to byli sowieci, bolszewicy, dzis nagle jakby nigdy nic kaza na siebie mowic rosjanie, "nowi" rosjanie... z orderami od stalina i jego pomnikami, w mundurach nkwd itp
Kilku polskich glupeczkow na tym forum chce rozliczac ukraine z bandery a nie widzi zbrodni rosyjskich, stalinowskich, radzieckich. To wszystko charakteryzuje trola, oslizglego plugawego ruskiego trola. I przypominam ROSJA TO TO SAMO CO ZSRR - CI SAMI LUDZIE, TE SAME POMNIKI, TE SAME ORDERY, TE SAME ZBRODNIE I TE SAME WARTOSCI. Nie dajcie sie nabrac na NOWOMOWE kremla.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Wolna Rosja

W trybie nadzwyczajnym

W trybie nadzwyczajnym zebrała się rosyjska Rada Bezpieczeństwa. Pożar strawił budynek ministerstwa obrony (palą ważne dokumenty). Putin przejął osobistą kontrolę nad Rosarchiwem, Gosarchiwem i innymi archiwami (zacierają ślady) oraz stworzył podporządkowaną mu nową formację – „gwardię narodową”, której szefem zrobił swojego osobistego ochroniarza, wciągając go w skład stałych członków Rady Bezpieczeństwa FR…

To tylko kilka sygnałów, które zdaniem niezależnych ekspertów świadczą o niebywałej panice na Kremlu po publikacji panamskich dokumentów. A już ujawnione materiały „Panama papers” to dopiero początek.

W targanym kraju kryzysem jego marionetkowy premier Dmitrij Miedwiediew nie ma nic do powiedzenia. Nie ma żadnego antykryzysowego planu w realiach bezprecedensowych sankcji gospodarczych, finansowych i politycznych.

Rosja została wyrzucona z G-7 oraz, de facto, z G-20. Przygotowywana jest publikacja drugiego raportu w sprawie zestrzelenia nad Donbasem malezyjskiego boeinga, który ma ujawnić cały łańcuch powiązań w podejmowaniu decyzji w tej zbrodni – aż do najwyższych szczebli władzy na Kremlu, który już wcześniej, w Londynie, był oskarżony o terroryzm.

Ponadto, przypominają eksperci, Putin już ponad rok sabotuje śledztwo w sprawie zabójstwa polityka opozycji Borysa Niemcowa (wyznaczył powiązanego z zabójstwem Ramzana Kadyrowa na pełniącego obowiązki prezydenta w Czeczenii).

Obciążają go dokumenty afery „Panama Papers”, które już wykazały (a kolejne czekają na publikację), że rosyjski prezydent okrada naród, budżet państwa i przedsiębiorców, przekładając ich pieniądze do tajnej prywatnej skarbonki. Ile jeszcze jest ma takich „skarbonek” w rajach podatkowych? Ta wiedza przed nami.
Wcześniej czy później dowiemy się, dlaczego płoną archiwa i do czego potrzebna jest Władimirowi Putinowi „gwardia narodowa”. Według niezależnych komentatorów, jesteśmy właśnie świadkami ostatecznej agonii putinowskiej Rosji.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Eragon

Nie jest to nowy pomysł

Nie jest to nowy pomysł uprzedził go "nasz wspaniały minister obrony" Antonio który też powołuje gwardię narodową co szumnie ogłosił . tylko ilość żołnierzy w naszej gwardii , nie wiem czy się śmiać czy płakać 6 tys.którzy mają stacjonować na naszej granicy z Rosją , zastanawiam się tylko po co ? Chyba po to żeby Rosjanie padli ze śmiechu . No , ale Antonio wspaniały napewno przywiezie nowy pomysł od żydków gdzie obecnie przebywa oficjalnie z wizytą a nieoficjalnie niech każdy sobie dopowie po co tam pojechał.

Przyjaciół nie ma zbyt wielu , bo często bywają fałszywi.Liczba ich niech będzie niewielka , ale niech będą prawdziwi.

Portret użytkownika MiterMan

tak sobie pacze i pacze i

tak sobie pacze i pacze i wiecie co ? rosja od dluzszego czasu przewiduje zachód z wyprzedzeniem pare krokow naprzod..... to az smieszne jest jak na wszelakie starania zachodniej agendy putin sobie praktycznie od niechcenia niweluje lub uniemozliwia próby dominacji.... media ogolnoświatowe od ostatniego czasu dają pokaz pełnej nagonki na dwa kraje...
jakie kraje ?
rosje i polske
coś mi sie wydaje że niedlugo czeka nas niezly kabaret pt. "sankcje dla Polski"

Portret użytkownika keri

He, he, Polska jest na razie

He, he, Polska jest na razie broniona przed UE przez migrantów i terrorystów. W tej chwili, po zamachach  i przed decyzją angolską, UE nie może sobie pozwolić na mieszanie się w wewnętrzne sprawy wewnętrznego kraju unii. Polska powinna to wykorzystać.
Kabaret powinien być znacznie lepszy: "sankcje dla zdrajców Polski".
 

https://bacologia.wordpress.com. Nie jesteśmy na zewnątrz galopującej kulki.

Portret użytkownika achiles

 Prezydent Rosji Władimir

 Prezydent Rosji Władimir Putin skontaktował się telefonicznie z przywódcami Armenii i Azerbejdżanu Sierżem Sarkisianem i Ilhamem Alijewem oraz omówił z nimi sytuację w Górskim Karabachu - poinformował Kreml. „Został szczegółowo omówiony rozwój sytuacji w strefie konfliktu wokół Górskiego Karabachu. Wyrażając niepokój w związku z zakrojonymi na dużą skalę starciami zbrojnymi, które doprowadziły do licznych ofiar, Putin wezwał obie strony do całkowitego zawieszenia działań zbrojnych i przestrzegania rozejmu" — cytuje RIA Novosti komunikat biura prasowego Kremla.  „Podkreślono, że Rosja podejmuje i będzie podejmowała pośrednicze kroki, mające na celu unormowanie sytuacji. Podkreślono także duże znaczenie wznowienia przy wsparciu mińskiej grupy OBWE procesu negocjacyjnego między Erewaniem i Baku w celu dalszego poszukiwania dróg uregulowania pokojowego konfliktu wokół Górskiego Karabachu" — czytamy w komunikacie. Przywódcy trzech państw umówili się, że będą kontynuować kontakty w różnych formatach.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj