Władimir Putin nakazał aneksję Krymu gdy Janukowycz został odsunięty od władzy

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube
Prezydent Władimir Putin po raz pierwszy przyznał, że decyzja o aneksji Krymu pojawiła się już na kilka tygodni przed referendum, które ostatecznie wcieliło ten region do Rosji. Informacja na ten temat pojawiła się w zwiastunie filmu dokumentalnego, który ma pojawić się w rosyjskiej telewizji.

 

Były prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz został obalony 22 lutego 2014 roku. Władimir Putin przyznał, że jeszcze w ten sam dzień doszło do specjalnego posiedzenia, na którym ustalono co powinna w tej sytuacji zrobić Rosja. Zadecydowano, że należy uratować Janukowycza zanim zostanie zatrzymany i zlikwidowany na Ukrainie, oraz ponownie przyłączyć Krym do Rosji.

 

Pod koniec lutego, Janukowycz został ewakuowany z Ukrainy a na Krymie zaczęły pojawiać się "zielone ludziki". Niemal od samego początku było oczywiste, że były to wojska należące do Rosji, choć Putin temu zaprzeczał. W ten sposób Krym został szybko zajęty bez jakichkolwiek starć a w wyniku referendum, które odbyło się 16 marca zeszłego roku, region został przyłączony do Rosji.

 

 

Źródło: http://www.nytimes.com/2015/03/10/world/europe/putin-contrary-to-earlier-assertions-suggests-planning-to-seize-crimea-started-in-early-2014.html?_r=0

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Karen

Bardzo Cię cenię i lubię

Bardzo Cię cenię i lubię Angelusie Rex za Twoją odwagę, waleczność i bezkompromisowość wobec tych sprzedajnych trolli. Ja już nawet nie chcę tu niczego pisać. Twoje odpowiedzi są też moimi! Jesteś wielki!

Portret użytkownika xfc4

DLA LEMINGÓW CO CZYTAJĄ TEN

DLA LEMINGÓW CO CZYTAJĄ TEN PORTAL
Bolek Nr 3, czyli komorusek patrzy w niebo i cieszy się, że wiatr zachodni przysłany przez Dobre GRUimu z Unii uropejskiej przyśle lemingom chmury, a te chmury będą
w czasie suszy polewały lemingom-murzynom proso, maniok, banany i trawy w dżungli, by miały dużo jedzenia i żeby ich krowy, czyli tubylcy miały dobrą paszę i dawały gęste i tłuste mleko. Tak, tubylców wydoić przez podatki maksymalnie. Unia komunistyczna ma jeszcze kasę z podatków, które płaci armia polska ekonomiczna na Zachodzie i daje te ochłapy głupim lemingom, żeby się cieszyły, ale ona się kończy. Będzie dodruk euro przez komuchów europejskich z ECB. Zbiedniejecie o dalsze 15-30 %.
Z czego jeszcze Bolek Nr 3 się cieszy ? Patrzy w niebo i cieszy się, że Dobre GRUimu wywieje z jego WSI tę chorobę, co zmienia ciało w plaster miodu. I że Dobre GRUimu obroni wszystkie WSI od napaści i od niewoli, i od szkód na polach... i od lwa, i od pantery, i od lwa, i węża, i od szarańczy ...
Niestety Bolku Komoruski, Polska jest najbardziej zanieczyszczonym krajem w UE, Trójmiasto jest europejskim zagłębiem raka, ludzie tam padają jak muchy. Nikt was komuchy od szarańczy nie uchroni, bo to wy komuchy jesteście tą szarańczą, a wasze chłopy pańszczyźniane już mleka dawać nie będą, bo ledwo dyszą, wyruchane na maksa.
Dlatego już prawie 40 % chłopów pańszczyźnianych uciekło w szarą strefę ! 3 mln ludzi z tego waszego puebla,
Ubekistanu, uciekło za granicę, a 60 % młodych już deklaruje że ucieknie !
I wtedy nastąpi armagedon, wasz własny elektorat czyli PO rozszarpie was na strzępy, powyrywa na żywca wasze serca, bo z głodem nie ma żartów !
Do tego doprowadziła wasza polityka, wy głupie zobmie-komuchy, psiakrew !!

Portret użytkownika achiles

Nieznana strona wojny na

Nieznana strona wojny na Ukrainie. "Ważne, żeby wszyscy się o nich dowiedzieli"
- W środkach masowego przekazu bardzo dużo słyszymy o Ukrainie. W telewizji widzimy polityków i czołgi. Tego, czego zazwyczaj nie widzimy, to ludności żyjącej w ich cieniu. Nie widzimy np. małej Viktorii, która właśnie skończyła rok, a która od kilku miesięcy żyje w mokrej piwnicy bez światła i wody - mówi w rozmowie z Onetem Radosław Rzehak, koordynator UNICEF ds. Pomocy Humanitarnej na Ukrainie. - To bardzo ważne, żeby wszyscy się o nich dowiedzieli, żebyśmy im pomagali. Bo nikt nie zasługuje na takie traktowanie, szczególnie dzieci - dodaje.
Wraz z eskalacją konfliktu na Ukrainie, wiele dzieci z miast takich jak Donieck, jest zmuszonych do ukrywania się w kanałach i piwnicach. Brakuje im wszystkiego - pożywienia, środków czystości, ciepłych ubrań, koców, a poziom wilgoci sprawia, że miejsca te są bardzo niebezpieczne dla ich zdrowia. Warunki, w których żyją, to z pewnością nie miejsce dla dzieci, ale nie mają wyboru.
Więcej poniżej, oraz jeden z komentarzy :
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/nieznana-strona-wojny-na-ukrainie-wazne-zeby-wszyscy-sie-o-nich-dowiedzieli/v670s
 Podczas jednego z wystąpień publicznych prezydent Ukrainy Petro Poroszenko powiedział, że separatyści "niczego nie umieją". Zaznaczył też, że ukraińskie dzieci pójdą do szkół i do przedszkoli, a dzieci w Donbasie będą siedzieć w piwnicach. "Tak i właśnie tak wygramy tę wojnę" - podkreślił prezydent.

"Dlatego, że u nas praca będzie, u nich jej nie ma, u nas będą emerytury, u nich nie. U nas opieka nad dziećmi i emerytami będzie, u nich jej nie ma. U nas dzieci pójdą do szkoły i do przedszkoli, a ich będą siedzieć w piwnicach. Bo oni niczego nie umieją robić. Tak i właśnie tak wygramy tę wojnę" - powiedział prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

Portret użytkownika achiles

Retoryka przeciwko Rosji a za

Retoryka przeciwko Rosji a za Ukrainą przestaje przemawiać do Polaków. Społeczeństwo stosunkowo szybko zorientowało się, że w retoryce rządzącego establishmentu w tym w szczególności komunikatach jakie przekazują ludzie z rządu jest „coś nie tak”.
Podobnie jak społeczeństwo przez lata było karmione mitem „zielonej wyspy”, na której podobno żyje się mu „sielsko i anielsko”, tak też w ostatnim roku próbowano wmówić Polakom mit wielkiej przyjaźni z Ukrainą, na której rzekomo trwa wielka rewolucja narodowowyzwoleńcza pod unijnymi flagami.
Na początku rzeczywiście znaczna część Polaków w to uwierzyła, głównie dlatego ponieważ sprytnie wykorzystano archetypiczne w polskiej kulturze ostrzeżenie przed Rosją. Jednakże z czasem, jak zaczęło się pojawiać coraz więcej znaków zapytania dotyczących Ukrainy, w tym także takich kwestii jak ludobójstwo w Odessie z 2 maja 2014 roku i inne kwestie wskazujące na niezwykle brutalny charakter ukraińskich przemian wymuszanych przez skrajnie nacjonalistyczne i często faszyzujące bandy zbrojne – coś drgnęło.
Jednakże dopiero rezerwa Zachodu co do stanowiska polskiego rządu i spraw dotyczących samej Ukrainy, na której jak się okazało rządzą po prostu inni oligarchowie, którzy przejęli władzę – spowodowała, że pojawiły się w polskim życiu publicznym głosy rozsądku.
https://marucha.wordpress.com/2015/03/09/retoryka-przeciwko-rosji-a-za-ukraina-przestaje-przemawiac-do-polakow/

Portret użytkownika achiles

Obama nie miał nic do

Obama nie miał nic do powiedzenia, Putin dał mu wyraźnie do zrozumienia że jak wyśle broń to zajmie całą Ukrainę. Odciął Mariupol od Morza Czarnego bo cieśninę Kerczeńską obstawili Rosjanie z obydwu stron, no i Putin dał mu do zrozumienia, że wówczas sprzeda kompleksy Antey-2500 Iranowi.....Wielebny Donald prawdopodobnie pojechał do USA i otrzymał tam propozycje od Obamy o dostarczeniu broni Polsce a ta miała by wysyłać ją na Ukrainę. Tyle, że Putin i przed tym ostrzegł Polaków. Prawda jest taka, że Rosja to na dziś potężny kraj, który posiada praktycznie wszystkie zasoby naturalne i takie twory jak USA czy Eurokołchoz mogą sobie palcem w własnym nosie podłubać. No i także możemy podziękować Niemcom, że przygasili jankesów w sprawie ukraińskiej. Doszło do tego po ostatniej interwencji Steinmeiera u szefa NATO Stoltenberga, w sprawie eskalowania przez jankesów i NATO sytuacji na Ukrainie. Rząd niemiecki zarzucany był fałszywymi informacjami o sytuacji na Ukrainie. Ich wywiad posiadał zupełnie inne dane. Teraz wszystko wyszło na jaw, że tylko jankesom zależy na rozłożeniu Rosji na łopatki, oczywiście kosztem Unii. i: Niemcy dały wyraźny sygnał dla USA, my sobie w Europie sami z tym poradzimy. Dlatego odbył się Mińsk. Dlatego tam nie było Polski, bo jest postrzegana jako najwierniejszy sojusznik Stanów w tej części świata. Dla USA to też nie jest najgorszy scenariusz. Oni tak naprawdę mają już Ukrainę gdzieś. Mają o wiele większy problem na Pacyfiku z Chinami, które posiadają na nich kwity w postaci obligacji, które rozwijają się w zawrotnym tempie i chcą zostać nowym światowym hegemonem. Tak jest ważna rozgrywka dla USA. tylko że polscy marni politycy tego nie rozumieją. Polska tymczasem zostaje sama machając szabelką. Czechy, Słowacja, Niemcy, Francja,Włochy, Węgry oni wszyscy chcą w mniejszym bądź większym stopniu układać się z Rosją kosztem Ukrainy. Jako Polacy musimy zrozumieć, że w polityce międzynarodowej nie ma czegoś takiego jak honor, dobro czy zło. Jest interes poszczególnych narodów. Do tego całego bajzlu dochodzi sprawa Chin, które to oficjalnie opowiedziały się po stronie Rosji, oferują pomoc finansową i gospodarczą, a podpisanie paktu wojskowego będzie tylko zapięciem tego porozumienia na ostatni guzik. Bye, bye America.

Portret użytkownika achiles

Prezydent Ukrainy Petro

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oświadczył, że udało się powstrzymać działania ofensywne przeciwnika na wschodzie kraju. Zapowiedział posiedzenie tzw. gabinetu wojennego, na którym mają zapaść bardzo ważne decyzje." Mam nadzieję, że nie będzie dawał kolejny raz "po zębach" bo tym razem "agresor" może " ciachnąć " Odessę i Andżela będzie musiała znowu montować "naprędce" Mińsk numer trzy!!! 
A o to reklama w Rosyjskich Stacjach Telewizyjnych i internetowych, która leci już prawie od roku:
Putin! Wprowadź wojsko!
http://youtu.be/SmV4z0CT3S4

Portret użytkownika Wlodi

W obliczu co taz to nowych

W obliczu co taz to nowych faktow udowadniajacych bandytyzm rosji i Pitina nalezy pamietac ze Putin zna tylko dwa rodzaje Polakow - ci ktorych nienawidzi i ci ktorymi gardzi. Ci drudzy wybrali role błaznow na jego dworze (angeus, achilles, excar, ben itp) bedac blaznami na dworze oprawcy sa jednoczesnie kaplanami oburzenia. Niestety nie sa w swej roli wiarygodni. Jedyna szansa jest dla nich przybycie zielonych ludzikow bo wtedy wystapia na dworze Putina w szatach zbawcow Polski.

Putin klamie - klamie ze wyzwala ukraine spod banderowskich rzadow, poprostu zabija w imie wlasnych ambicji terytorialnych
Putin klamie mowiac ze nie ma tam ruskich wojsk - sa i to glownie oni morduja ukraincow
Putin klamie ws Niemcowa - zabito go na rozkaz kremla bo putin usuwa niewygodnych mu ludzi
Putin klamie ws boeinga zestrzelonego na Ukrainie - jego ludzie zestrzelili samolot pasarzerski bo nie wytrzezwieli jak strzelali
Putin klamie jak moze by zaklinac rzeczywistosc
Putin jest niewiarygodny i nie ma z nim co rozmawiac
Putin to tragedia rosji
Na potwierdzenie powyzszych troche poczekamy ale prawda zawsze wychodzi na jaw.

Portret użytkownika achiles

No i co wielkiego ktoś może

No i co wielkiego ktoś może widzieć w tym Prezydenta Putina. Przecież ten WYBITNY MĄŻ STANU SWOJEGO KRAJU, potwierdził jedynie, że dba o swoich lojalnych przyjaciół, jakim był Prezydent Janukowicz, dba o losy swoich RDZENNYCH RODAKÓW, którzy mieli pecha życia na terytorium, które miało być, DO CZYSTEK LUDNOŚCIOWYCH, po przejęciu władzy przez BANDEROWSKICH PUCZYSTÓW, ZA NAMOWĄ I APROBATĄ WIELKIEGO SZATANA ZZA OCEANU ( co zresztą zostało udowodnione potem czystkami prowadzonymi w DONBASIE ) i co Prezydent Putin prawidłowo już wówczas ocenił. Przecież jak ktoś się dokładnie przyjrzy temu wyznaniu Prezydenta Putina, to zauważy coś, co w ZACHODNIEJ CYWILIZACJI, już dawno temu zostało zamordowane i nie żyje, a jest tym GODNOŚĆ I HONOR, czego u ZACHODNICH PAJACÓW PRZY KORYTACH, na próżno można szukać, czego tylko potwierdzeniem, jest NASZ POLSKI PRZYPADEK, z dnia dzisiejszego, gdzie Prezydent Gdańska Paweł A. miał czelność zasiąść przed kamerami wszystkich mediów się liczących w KRAJU i oznajmić, że: " POLACY, NIE SIĘ NIE STAŁO", że zostały mi wczoraj postawione zarzuty w związku z tym, że nie podałem w oświadczeniach majątkowych, kilku nieruchomości, które sobie przygruchałem, z zasobów MIASTA W KTÓRYM STADO BARANÓW, GO WYBRAŁO. 

Strony

Skomentuj