Wkrótce zaczną powstawać nowe filmy z nieżyjącymi aktorami

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Eksperci z University of Washington opracowali program, który w oparciu o pewną ilość zdjęć tworzy wirtualny model 3D ludzkiej twarzy. Potem może być ona renderowana w czasie rzeczywistym z zachowaniem charakterystycznej dla każdej osoby mimiki twarzy.

 

Dotychczas trójwymiarowe awatary 3D powstawały po wcześniejszym nagraniu osoby na wideo pod różnymi kątami. Nowa technologia eliminuje tą konieczność i jest w stanie zrekonstruować obraz, opierając się jedynie na dostępnych zdjęciach. Aby uzyskać model 3D wymagane jest minimum 200 zdjęć, na których daną osobę widać pod różnymi kątami.

 

Już na tym etapie rozwoju tej technologii generowane komputerowo twarze wyglądają w bardzo realistyczny sposób. Na nagraniu demo, modele 3D były w stanie symultanicznie generować słowa innych osób. Otwiera to nowe możliwości przed branżą filmową, ponieważ teoretycznie możliwe będzie renderowanie nieżyjących, a wciąż lubianych aktorów, których cyfrowe kopie mogą zagrać w nowych filmach.

 

Twórcy technologii pomyślnie utworzyli trójwymiarowe kopie młodego i starszego Toma Hanksa, odtwórcę roli Jamesa Bonda, Daniela Craiga i innych aktorów. Wykonano również modele 3D prezydentów George'a W. Busha i Baracka Obamy.

Jako jedno z zastosowań obiecującej nowej technologii zaproponowano tworzenie cyfrowych kopii 3D zmarłych członków rodziny. Potem, dzięki zastosowaniu okularów do wirtualnej rzeczywistości można by było "spotkać się" z nimi ponownie.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika MisObserver

Nic nowego. W filmie ze

Nic nowego. W filmie ze Shwarzenegerem "running man" ta technologia byla juz pokazana.
I jak słusznie zauważyliście nic dobrego z tego nie wynika. Dla mediów będzie to idealna przykrywka do sterowania podprogowego. Nie ma opcji żeby to nie zostało wykorzystane przeciwko ludziom.
 

Portret użytkownika Mojeimię44

Cóż można powiedzieć? W demo

Cóż można powiedzieć? W demo racji (demokracji) to bardzo niebezpieczna zabawka. Polska musi przejść jak najszybciej na ustrój arche racji ( archekracji) zanim to szatany zjednoczone razem ze swoją demon racją zbuduja królestwo na ziemi. Wiecie jak nazywa się raj zbudowany przez szatana? Piekło! A co widzicie w swoim cyfrowym oknie na świat? Co raz więcej niegodziwości, wojen itd. Pozwalamy szatanom zjednoczonym na wszystko a tylko dlatego że ludzie wypierają się coraz bardziej Boga i zamieniają Się w bestie. Przeanalizujcie tylko taką sytuację że nie tylko aktor jest cyfrowy ale całe środowisko wokół niego jest sztuczne. Aktorzy będą sobie siedzieć w domach i zarabiać miliony dolarów za to że ich obraz cyfrowy wyglądający jak klon gra w filmie? Nie rozumiecie ciągle tego że jesteśmy na rostoju dróg a zeby ukryc o tym prawde z ludzi takich jak ja robi się świra. Niestety zabawa genami, cyfrowym odzwierciedleniem duszy oraz cały transhumanizm jest niebezpieczny bo stworzony w demo racji jest tylko dla zysku. Teraz pomyslcie. Jesteście z reguły dobrymi ludźmi nie idealnymi ale staracie się postępować słusznie. W demon racji jesteście nikim i w przyszłości też tak będzie.ludzie ktorzy dorobili sie na niegodziwości czyli ludzkie demony i szatany będą żyły wiecznie i to nie ważne że mordują innych niewinnych ludzi w tysiącach tylko przez chęć posiadania. niestety w ich swiecie zwykłego szarego człowieka nie będzie stać na drogie leki i zabiegi przedłużające życie. Po 10 pokoleniach demoni będą traktowani jak Bogowie. Więc teraz albo nigdy. Ja daje wam szansę na uczestnictwo w życiu wiecznym na zasadach biblijnych bo cała archekracja to tak naprawdę ustrój  opisany w bibli jako ustroj w niebie. Ja ten ustrój  przekładam na język dla was zrozumiały żebyście widzieli prawdę która była przed wami ukryta. Słowo kraj wzięło się od słowa raj. Tylko słowianie mamy imiona wyslawiające Boga. Takie jak Bożydar, Bogusław. Itd. Pamiętacie?  "jak w niebie ma tak być i na ziemi". Więc ja oferuje wam system polityczny identyczny jak w niebie. "Widziałem" ziemię nową i niebo nowe. Archekracja całkowicie odnawia oblicze naszej planety a wszystko może rozpocząć się w POLSCE. Jestem tylko po to by przygotować nasz kraj na powrót syna człowieczego i służyć mu jak i innym ludziom z całych sił. Chcę poza tym coś wam po sobie pozostawić gdyby ktoś mnie kiedyś od strzelił bo i takie groźby ostatnio wyczytalem na mailu. Nie skończe jednak do puki nie opisze całego tego ustroju chociaż wiem, że trochę to potrwa. Jeżeli Bóg w postaci syna człowieczego ma zejść na ziemię to niech Polska jest tym krajem który będzie gotowy na jego nadejście.nie ma raju bez Boga. Panstwo bez Boga krzyżuje raj i daje nam krzyżowany raj czyli kraj.

Portret użytkownika Robaczkowa

To szalenie niebezpieczna

To szalenie niebezpieczna zabawka, bo powstało narzędzie pozwalające utworzyć ,,fikcyjny dowód", że ktoś powiedział lub zrobił coś czego zrobić nie powinien. Będzie można ,,ożywiać"nie tylko atorów ale ,,wskrzesać martwych" polityków czy ważnych terrorysów, bez żadnych ogrniczeń tuszwać zarówno teraźniejsość i historię.

Portret użytkownika Israfel

Nie ma się z czego cieszyć.

Nie ma się z czego cieszyć. To nie Hollywood jest potencjalnym odbiorcą technologii, ale służby bezpieczeństwa i propagandowe. Nagra się film z politykiem oświadczającym to, co jest władzy wygodne (bez jego wiedzy) i zaszantażuje drugim filmem (również z tym samym politykiem i prostytutką). Obraz przestanie być wiarygodny. I tak od dawna nie wierzę telewizji (praktycznie nie oglądam), ale jak to przeżyją przeciętni telewidzowie?

" ...nauka prowadzi nas do zrozumienia tego, jaki jest świat, a nie tego, jaki chcielibyśmy, by był ... "
- Carl Sagan

Portret użytkownika Akamai

Ja wyrywam z tego

Ja wyrywam z tego świata.Wymiękam. Mam tylko nadzieję, że jak wrócę w kolejnym wcieleniu, to nie jako jakiś pieprzony Iluminat Smile Albo przygłupi polityk z idiotycznym wyrazem twarzy jak [Oląde] - (zapis fonetyczny). 

Portret użytkownika keri

Stef, ciekawe rzeczy prawisz

Stef, ciekawe rzeczy prawisz i sprzeczne z biblią,uczniowie Jezusa uważali go za wcielenie wcześniejszych proroków (część z nich za Eliasza). Jezus sam ich o to pytał i wcale nie skarcił za wiarę w reinkarnację. Przeczytaj choć raz biblię, to nie będziesz wyrywał jakiś cytatów sprzecznych z kontekstem.

Strony

Skomentuj