Wkrótce rozpocznie się oblatywanie pierwszego samolotu hipersonicznego

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

Ostatnie osiągnięcia w dziedzinie lotnictwa hipersonicznego oznaczają znaczący postęp w rozwoju szybkich środków transportu. Firma Hermeus, zajmująca się projektowaniem statków hipersonicznych, ogłosiła ukończenie naziemnych testów swojego prototypu Quarterhorse, co otwiera drogę do przyszłych testów lotu.

 

Testy odbyły się w Arnold Engineering Development Complex, należącym do Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych (USAF), w Tullahoma, Tennessee, i trwały 37 dni.

 

Podczas testów, Quarterhorse Mk 0, określany jako "dynamiczny ptak żelazny", wykazał zdolności do kontroli naziemnej zintegrowanych podsystemów, taksowania oraz efektywną reakcję na utratę komunikacji i opóźnienie w sterowaniu lotem. Pojazd został zaprojektowany i skonstruowany w zaledwie sześć miesięcy.

 

Testy lotu, które mają się odbyć w 2024 roku, przetestują możliwości osiągania prędkości poniżej Mach 3 aż do Mach 5. Osiągnięcie deklarowanej prędkości Mach 5 (6125 km/h) pozwoliłoby na pobicie obecnego rekordu prędkości powietrznej, który należy do legendarnego SR-71 Blackbird.

 

Quarterhorse jest wyposażony w silnik turboodrzutowy oparty na zmodyfikowanym silniku General Electric J85. Dodatkowo, samolot będzie wyposażony w warstwę kadłuba odporną na wysokie temperatury (do ponad 1000°C). Projekt, w przypadku powodzenia, może stać się nową maszyną w flocie prezydenta Stanów Zjednoczonych.

 

Warto dodać, że Hermeus otrzymał m.in. 60 milionów dolarów finansowania od Sił Powietrznych USA i firm kapitału ryzyka na wsparcie programu testów lotu Quarter Horse, a pod koniec 2023 roku firma otrzymała grant od Defense Innovation Unit na rozwój technologii hipersonicznego napędu.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

To żadne osiągnięcie - to

To żadne osiągnięcie - to tylko zmodyfikowny SR-71 Blackbird . Przy pomocy obecnych materiałów nie będzie przeciekał paliwem po zatankowaniu przed startem jak blackbird , ktorego start zawsze wiązał się z ryzykiem zapłonu na pasie startowym.

Dlaczego zrezygnowano z Blackbirda - bo kacapia zrobila rakiety przeciwlotniczne , które mogły go zneutralizować i prawdopodobnie bo nikt się nie przyznaje ani usrańce ani kacapy jeden czarny ptak miał podpalone skrzydełka i zdechł.

Pytam tylko po co skoro chinole i kacapia mają rakiety hipersoniczne o prędkościach do 15 tys. km/h - czyli i tak dogonią ten cut aby go zniszczyć.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika heniek1

jak zwykle kłamstwa ruski

jak zwykle kłamstwa ruski cwelu

broń hipersoniczna jest ślepa z powodu plazmy otaczającej poruszajacy się obiekt
nie ma z nia kontaktu radar nie działa IR nie działa, AI jeszcze za bardzo w powijakach
do ataku się nadaje
do zestrzeliwania obiektu manewrującego się nie nadaje

co innego samolot z ludzkim mózgiem ten przy dobrym wyszkoleniu załogi da radę manewrować doleci zrzuci i spierdoli gzygzakami

na twoja kacapską dupe
kłamliwy kacapski zdrajco

Portret użytkownika Endymion

Rozległ się znów głosny

Rozległ się znów głosny okrzyk AJWAJ

https://wiadomosci.wp.pl/antysemityzm-nasz-powszedni-nie-jest-jednoznacznie-odrzucany-i-potepiany-6982539930282528a

książki nie czytałem, ale rok wydania oryginału w Niemczech daje do myslenia i raczej nic nowego nie dowiedziałbym się z niej, jednak krytycy z artykułu maja rację, wydanie powinno być opatrzone komentarzem historycznym pokazującym żydowski korzenie Hitlera, syjnonistyczne dążenie do powstania Izraela, finansowanie zagłady biedoty żydowskiej przez bogatych żydów z Hameryki, aby czytelnik miał pełny obraz. Do tego na wtepie powinno się wybić oręż z ręki krytykom wyjaśniając błędny termin antysemityzmu pokazując, że w Gazie Chazarstwo morduje semitów i krytyków tych poczynań wyzywa od antysemitów. 

W Polsce powinien być ścigany z urzędu antypolonizm, a nie jakiś wyimaginowany zakłamany u podstawy definicji antysemityzm! Dochodzimy do tego, że Polak w Polsce ma mniejsze prawa niż wszelkiej maści mafie najeźdzców, bo nazwać złoczyńcę po imieniu toż to ksenofobia i nienawiść rasowa.

Braun zgasił Chanuke w sejmie, a ja poszedłbym dalej i zorganizowałbym w Izraelskim knesecie obchodzy świąt Wielkanocy - czy odmowa knesetu na takie wydarzenie odbiła by się na Świecie echem o antychrześcijaństwie, ksenofobii oraz nietolerancji stosowanych przez żydów?

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika axell69

Więc  idź    i zrób   w 

Więc  idź    i zrób   w   palestynie  to co opisujesz ,  na jakiego uja  chwalisz się   tym  co  byś chciał    lub   mógł  ,  zaiwaniaj   , pokaż  a dostaniesz wsparcie  nasze , he e ,   tylko  wcześniej oszołomie  debilowaty   dokończ walkę , sam ze sobą w  tej klatce    szydowskiej . Szkoda mi jedynie tych  co ciebie MOsze Plusują   i znów  dużo  energi w  pizdu     dla  kolejnego     z państwa obojga narodów  Nie cytuj  ogólnego   ścieku   

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Endymion

ty trollu genetycznie zjebany

ty trollu genetycznie zjebany, zostałeś namierzony, zważony.i oceiony,za cienki w uszach jesteś, aby z tobą dyskutować, ale jestem miłosierny i ci odpowiem:

Podług konstytucji wk..nego Endymionia Pkt1§1 od żydów wyzywają żydzi, aby ukryć się.

Widzisz, motasz się jak żyd po pustym sklepie, bolą cię moje plusy ponieważ ludzie zaczeli myśleć. Jak znam twoja pisanine, to nigdy nie napisałeś nic konstruktywnego, byłeś zawsze w opozycji do Insztalatora niczym jego alterego, lecz nigdy nie wdaliście się w dyskusję. Trolling na portalu jest pewnym kolorytem, ale wy uprawiacie go ponad normę. 

Wszyscy czytelnicy widzą, że puściły ci zwieracze. Ja jestem Polakiem wjebanym w katolicyzm: chrzest i komunia i bierzmowanie, taką krzywdę wyrządziła mi Matka, ale już ślub nie kościelny i syn nie ochrzczony, bo mogłem już sam o sobie decydować. Czuję się Słowianinem, ale włosy ciemny blond i oczy szaro niebieskie, Tatarzy namieszli w moich genach, nie mam wpływu kto gwałcił moje prababcie i dawniej. Mam unikatowe nazwisko, posiadam herb, ale moi przodkowie magnatami nie byli, biedna szlachta zaściankowa posiadająca kilka wiosek. 

Chciałem napisać, że mój przodek wchodził po plecach twojego na konia, ale ten twoj przodek to był chyba tam jednak karczmarzem.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj