Wkrótce rozpoczną się poszukiwania minerałów na asteroidach

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Amerykańska firma Deep Space Industries ogłosiła plany uruchomienia pierwszej na świecie komercyjnej misji kosmicznej, mającej na celu poszukiwanie minerałów na asteroidach. W pierwszym etapie firma przy wsparciu rządu Luksemburga planuje przetestować technologię już w 2017 roku, wprowadzając na orbity Ziemi aparaturę badawczą Prospector-X.

 

 

 

Następnie partnerzy firmy uruchomią urządzenie Prospector-1 na jednej z asteroid daleko od Ziemi, aby ocenić jej przydatność do eksploatacji.

 

Znane są ją już parametry techniczne urządzenia. Prospector-1 waży tylko 50 kilogramów i będzie wyposażony w niezbędny sprzęt. Inżynierowie firmy wykorzystują system odrzutowy Comet, który pracując, wyrzuca z dyszy przegrzaną parę (wiele asteroid zawiera duże ilości lodu, więc urządzenie Prospector-1, według twórców, będzie w stanie „tankować” bezpośrednio w przestrzeni).

 

Zdaniem ekspertów Deep Space Industries, powstała już lista kandydatów do eksploracji, ale należy pamiętać, że nie wszystkie planetoidy są odpowiednie dla górnictwa. Prospector-1, który przybędzie na miejsce pracy, dopasuje się do powierzchni i będzie musiał na asteroidzie geofizycznie sprawdzić zasoby wody do metra głębokości.

 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, następnym krokiem będzie uruchomienie systemu Harvestor X-launch, czyli pobranie próbki. Jeśli wyniki będą pozytywne, włączony zostanie system Harvestor-1, którego celem będzie natychmiastowe wydobycie i dostawy pozyskanego materiału na Ziemię.

 

Według Daniela Fabera, dyrektora wykonawczego Deep Space Industries, komercyjne wydobycia zasobów na asteroidach rozpocznie się w latach dwudziestych.

 

Dodać również należy, że wcześniej opatentowano technologię pn. ekstrakcja optyczna, która umożliwia „wyciskanie” ogromnych ilości wody z wnętrza  asteroidy. Wykorzystanie wody spowoduje zmniejszenie kosztów misji.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierzątKomentarze

Portret użytkownika Gienek Szamajew

keri. Ale opłacałoby się im,

keri. Ale opłacałoby się im, tymbardziej,że pewnie 95%populacji, szczerze pie%&oli z góry na dół kwestie astronomii i jej tematom pokrewnym? Te rzesze fizyków, chemików, matematyków, astrofizyków, astronomów, i innych "ów" plus niezależnych pasjonatów. Ogarnijcie się k#%wa, bo kotłujecie się jak gówno w studzience... Na Antarktydzie jest naj#%ane lodu po uszy. Co tam chcesz szukać? Smile Może była kiedyś zielona. I co? Agharty chcesz tam szukać? Może k#%wa irlandzkiego karzełka z dzbankiem złota?

Portret użytkownika keri

Na Antarktydzie są

Na Antarktydzie są udokumentowane złoża. Tyle, ze Antarktyda to kontynent zakazany i wymazywany ze świadomosci. Nawet w obserwatoriach astronomicznych można zobaczyć globus Ziemi... bez Antarktydy. Obecnie obserwaroria astronomiczne i instytuty astronomii to są bazy do utrzymywania fałszu wśród lemingów na temat Ziemi i kosmosu.

Głosuję na oddzielenie państwa od kościoła czyli na Wiosnę Roberta Biedronia

Portret użytkownika Amasz

Fałszu.... I sama to

Fałszu.... I sama to wymyśliłaś? chyba nawet średniej szkoły nie ukończyłaś, bo jak ktoś tak głupi może zaliczyć fizykę? Na ktorej też jest i o astronomii. Przedstawilas swojemu nauczycielowi swoje brednie nt fałszu w nauce i astronomii? Powiedziałaś mu że jest lemingiem i nic nie kuma zapewne?  :) Idiotka... Idz pogadaj z swoimi smokami... 

Portret użytkownika livid

Właśnie po 2 ekspedycji w

Właśnie po 2 ekspedycji w wywiadzie g.Byrda mówił o tym, że na 180km2 w tz. górach Rockefelera, jest węgiel, różne minerały i wspominał o ropie, uranie. Ogólnie był bardzo zdziwiony czemu tam nikt nie rusza i uważał, że zaraz wszyscy tam będą ubiegać się o to.

A tu stało sie po trzeciej wyprawie, onz (stworzone przez Rotschildow całkiem niedawno w tamtych latach) zamkneło dostęp dla świata a teraz można spotkać tam jedynie wojsko amerykańskie jak ktoś zagłębi się dalej Biggrin

Świat nie istnieje bez dobrych ludzi!
https://youtu.be/xQGwg92Wmg0

Portret użytkownika jajestem

Czyli rozumiem że według

Czyli rozumiem że według Ciebie, gdy kupię sobie zwykły cywilny teleskop to potwierdzę patrząc przez niego te wszystkie satelity, planety, oraz kształt ziemi itd. a wszystkie agencje kosmiczne z NASA na czele, z wielomilionowymi budżetami i ogromnymi możliwościami nie są w stanie tego potwierdzić realnymi zdjęciami i są zmuszone serwować nam obrazy CGI- computer-generated imagery, wciskając ludziom że to ich wspaniałe zdjęcia?

Otóż wszystkie obserwowane gwiazdy na niebie poruszają się z identyczną prędkością zawsze! Żeby to zaobserwować wystarczy zwykła kamera i fast motion. Było by to niemożliwe gdyby kosmos miał głębię, i gwiazdy były by położone w różnych od siebie odległościach, zazwyczaj OLBRZYMICH. To tylko jeden mały przykład, a jest ich dużo więcej.

Jeżeli ktokolwiek jest tu tępakiem, to jesteś nim TY, tępakiem który łyka wszystko jak leci, i jest typową systemową owcą, od dziecka tresowaną i przygotowaną do strzyżenia, więc powstrzymaj się na przyszłość od obrzucania kogokolwiek epitetami, bo jeszcze bardziej się pogrążasz.

Z Bogiem!

Portret użytkownika Amasz

Nie wdł mnie. Wdł normalnego

Nie wdł mnie. Wdł normalnego każdego człowieka – tak gdy kupisz „cywilny” teleskop zobaczysz o wiele więcej satelit , więcej szczegółów z ISS, zobaczysz planety i szczegóły na nich. Wiem że ci się to w głowie nie mieści bo to by zburzyło twoją chorą narrację urojonej „rzeczywistości” i dlatego przez „cywilny” teleskop nie zajrzysz – z powodu braku odwagi. Jakbyś zaczął obserwować planety dekadami zobaczyłbyś powoli  to do czego doszli wielcy poprzednicy – kiedyś Kepler, Galileusz, Brahe i setki innych do dzisiaj (ale zaraz przecież oni też musieli należeć już do NASA i spisku). Krok po kroku zaczniesz zdobywać wiedzę o kosmosie którą tak negujesz.  

Niestety sam jesteś jak owca – która bezmyślnie powtarza rewelacje i „objawienia” zwykłych nieuków, którzy nie mają zadnego wkładu chociażby w astronomię i nakręcasz się wzajemnie z garstką kilku innych oszołomów że jesteście geniuszami.  Zakładasz też sprzeczne twierdzenie że ośrodki badawcze nie mogą potwierdzić realnymi zdjęciami … jak nie mogą skoro masz ich tysiące w necie ? : ))) Aha wygenerowane sztucznie – rozumiem że te pierwsze robione już za czasów Talbota i Maxwella też są sztuczne ? Robiłeś kiedyś zdjęcia teleskopem nawet „cywilnym” ? pewnie znowu odpowiedz brzmi nie.  Zapewne nie wiesz nawet nic o teleskopach czy astrofotografii a zabierasz zdanie nt temat i dziwisz się że ktoś nazywa cie tępakiem.

Osoby pokroju ciebie nie rozumieją nawet prostej , trywialnej rzeczy, że dziedzina astronomii i jej rozwój nie powstał nagle od NASA. Astronomia ma długa tradycję już od Arystarcha i innych.  Po długiej przerwie Galileusz później potwierdził nie tylko kulistość ale i wiele innych rzeczy na które tu szkoda czasu. W międzyczasie pojawiło się setki wybitnych postaci jak np. Gamow, Friedmann, Hertzsprung, Herschel, Newton, Heweliusz itd. itp. narodziny radioastronomii itd. – te tysiące osób  - każdy z nich wniósł wkład do astronomii i to co o niej wiemy dzisiaj. I ty twierdzisz że to lemingi „owce” i tępaki..bo ty wiesz……. Lepiej???? Na podstawie widzimisię i jakichś fantasmagorii i filmików z YT ??? ..Gratuluje.  Jak można nie nazwać kogoś takiego inaczej niż tępakiem ?

Wreszcie jakim trzeba być osłem aby wierzyć ze w całej historii astronomii i dzisiaj – dziesiątki tysięcy astronomów, fizyków, chemików, inzynierów na całym swiecie są w ….. spisku… no tak wszyscy siedzą i renderują obrazy : ) Przecież płakać się chce jak się ciebie słyszy. I płakać nad polską edukacją że wypuszcza ze szkół takie „coś”. Matura to bzdura – dosłownie.  Na temat twierdzeń o tym że wszystkie gwiazdy poruszają się z tą samą predkością – nawet mi się już nie chce. Wiesz np. co to jest ruch własny gwiazd i jak się w ogole go wyznacza i mierzy? Albo jak się mierzy odległości w wszechświecie ? Już około 1900 roku wyznaczono pierwsze odległości do gwiazd – no ale tak..oni też już do spisku należeli i byli owcami…………

Twoje twierdzenia i twoich podobnych komentujących wyjęte są po prostu „z dupy” – i tak należy je traktować.

Portret użytkownika Amasz

A nie lepiej chwilę pomyśleć

A nie lepiej chwilę pomyśleć zamiast pisać banialuki? Po pierwsze możesz zobaczyć wiele satelit golym okiem i nie potrzebujesz do tego ksiezyca - np stacje ISS. Możesz także kupić teleskop i zobaczyć jeszcze więcej szczegółów. No chyba ze twoje oczy i teleskop też należą do jakiegoś sssssppiiiisssskuuuuu. Po drugie takie maleństwo jak nie odbija światła słonecznego to nie zobaczysz na żadnym tyle ksiezyca.  To tak jakbyś chciał owada przelatajacego na tle jego tarczy zobaczy z kilometra. Pomysl i nie badz kolejnym debilem jak 80 procent komentujących tutaj. 

Strony

Skomentuj