Wkrótce powstanie pierwszy marsjański browar!

Kategorie: 

Źródło: Flickr.com/Mike Mozart/Generic (CC BY 2.0), Flickr.com/Kevin Gill/Generic (CC BY 2.0)

Na Marsie nie wylądowała jeszcze żadna załogowa misja kosmiczna, ale już teraz zapowiedziano, że na Czerwonej Planecie powstanie pierwszy browar. Taki plan ma amerykański koncern piwowarski Anheuser-Busch. Mają oni zamiar uczynić piwo Budweiser pierwszą marką alkoholową na Marsie.

Budweiser podtrzymuje swoje zobowiązanie, ogłoszone na początku tego roku podczas imprezy „South by Southwest”. Marka uważa, że stworzy piwo nadające się do picia w kosmosie. Firma dodała w oświadczeniu, że „Kiedy pierwsi ludzie postawią nogę na Marsie, będą wznosić toast właśnie za Budweiser’a.

„Nasza firma od zawsze stara się przesuwać granice innowacji. Jesteśmy zainspirowani podróżami kosmicznymi i chcemy dostać się na Czerwoną Planetę.” – powiedział Ricardo Marques, wiceprezes Budweiser. – „Jesteśmy bardzo podekscytowani rozpoczęciem naszych badań nad warzeniem piwa, które będzie mogło znaleźć się na Marsie.” – dodał Marques.

Firma planuje również wysłać w kosmos 20 nasion jęczmienia – głównego składnika receptury Budweisera. Nasiona te zostaną wysłane na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS), zapakowane w dwie tuby kosmiczne –  CubeLabs. Jęczmień zostanie wysłany w kosmos w nadchodzącej misji zaopatrzeniowej SpaceX CRS-13, która wystartuje 4 grudnia.

Nasiona będą przechowywane na orbicie przez około 30 dni, aby zobaczyć, jak reagują w środowisku mikrograwitacji. Eksperymenty skupią się głównie na ekspozycji nasion jęczmienia na środowisko kosmiczne oraz na tym, jak będzie wyglądać jego kiełkowanie w tych warunkach. Badania to nie tylko przygotowanie do produkcji piwa na Czerwonej Planecie. Mogą one również dostarczyć cennych informacji na temat produkcji jęczmienia oraz innych zbóż w kosmicznych warunkach.

 

Te eksperymenty to pierwsze kroki Budweisera w kierunku „piwnego podboju kosmosu”. Jednak czy plan w dłuższej perspektywie ma szanse na powodzenie? Droga do osiągnięcia celu jest jeszcze bardzo daleka.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika rtty4

Jeżeli faktycznie tytułowa

Jeżeli faktycznie tytułowa "groźba" zostanie zrealizowana w zapowiedzianym tempie i ten dział "rozrywki" osiągnie dochody pozwalające wymusić na naukowcach faktyczne postawienie browaru , to chyba nie ma lepszego powodu do tego, żeby ludzkość masowo popełniła samobójstwo przez powieszenie się jako najbardziej bezużyteczna kupa zdegenerowanego gówna niepotrzebnie zajmująca miejsce na planecie.

Skomentuj